Jump to content

Jasna

Użytkownik
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Jasna's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Niestety, ze względu na fundusze oraz rynkową dostępność interesujących mnie modeli, muszę nieco zrewidować moje wymagania co do laptopa. Gdybym musiała z czegoś zrezygnować, to powinna być to karta graficzna z 4 GB pamięcią czy raczej 4-rdzeniowy procesor? Przy moim wykorzystaniu komputera, która konfiguracja byłaby odpowiedniejsza: a) i7 czterordzeniowy i grafika 2 GB, b) i5 czterordzeniowy i grafika 2 GB, c) i7 dwurdzeniowy i grafika 4 GB, d) i5 dwurdzeniowy i grafika 4 GB. Nie szukam już ultraszybkiej rakiety, lecz sprzętu, który zapewni mi w miarę komfortową pracę. Bardzo proszę o pomoc!
  2. Tak jak już wcześniej pisałam, nie zajmuję się profesjonalnie grafiką czy zdjęciami. Dokupienie zewnętrznego monitora również nie wchodzi w grę. Obróbki wideo nigdy nie robiłam i nie planuję w najbliższej pięciolatce. Czy może ktoś zdementować informację o tym, że laptopy Lenovo IdeaPad seria 700 mają wadliwą klawiaturę? "Niewygodna jest też klawiatura - często zdarza się, że pomimo wciśnięcia klawisza, komputer tego nie rejestruje - klawisze trzeba naciskać naprawdę mocno." "(...) podczas szybszego pisania od czasu do czasu nie jest rejestrowany klawisz. I tak np. zamiast słowa “piwo” może Wam wyjść “pio”. Przy pisaniu dłuższych tekstów potrafi to zirytować." https://forums.lenovo.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/ll01_en/thread-id/39314/ https://forums.lenovo.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/ll01_en/thread-id/40953
  3. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Czy nie uważacie Panowie, że za powiedzmy trzy lata procesor i5 6300HQ będzie zbyt powolny na moje potrzeby? Mobilne procesory (rozpiska osiągów) - Intel Core i7-6700HQ kontra Intel Core i5-6300HQ Zawsze będę mogła dokupić pamięci RAM czy wymienić dysk, ale na procesor i grafikę będę skazana do końca życia - laptopa albo mojego ;-) W matrycy IdeaPad Y700 nie podoba mi się efekt lustra. Ponadto w oglądanych przeze mnie egzemplarzach trochę zdziwił mnie touchpad - dolne rogi gładzika bardzo mocno się uginały (dawały się wcisnąć do wnętrza niepokojąco głęboko). Mam świadomość, że matryca w laptopie za 4 tysiące nie będzie przypomniała ani trochę monitora dla zawodowego fotografa. Wspomniałam o fotografowaniu, aby jedynie zasygnalizować moje drugorzędne oczekiwania wobec komputera. Opcja z podłączaniem zewnętrznego ekranu odpada.
  4. Drodzy Panowie, Muszę w miarę szybko kupić sobie nowego laptopa. Budżet około 4000 zł brutto. Zakup na firmę, chyba że ktoś mnie przekona, że bezpieczniej będzie nabyć go jako osoba prywatna. Notebook ma głównie służyć do pracy biurowej, ale jednocześnie musi być wydajny podczas obróbki zdjęć. Laptopa używam jako komputera stacjonarnego. Koniecznie musi mieć 17,3" przekątnej ekranu - nic mniejszego w ogóle nie wchodzi w rachubę. Nie gram w żadne gry. Nie ma dla mnie znaczenia: długość pracy na baterii, głośność, waga, temperatura obudowy czy nawet wygląd. Liczy się dla mnie trwałość oraz bezawaryjność sprzętu, bo korzystam z niego codziennie i często dłużej niż 8h w ciągu doby. Dużo piszę, często używam touchpada dlatego zależy mi na wygodnej klawiaturze i trackpadzie. Oprócz pakietu biurowego, przeglądarki internetowej i klienta poczty elektronicznej, dużo korzystam z Adobe Photoshop (domowa zabawa w DTP) oraz Lightroom (amatorska fotografia). Czasem na laptopie włączam muzykę lub oglądam jakiś film. Denerwuje mnie praca na powolnym komputerze, ale jeszcze bardziej konieczność wymiany notebooka na nowy, dlatego planuję kupić trwałego laptopa z szybkim i nowoczesnym procesorem, który zapewni mi komfort pracy przynajmniej na kilka lat. Boję się poleasingowych notebooków oraz gwarancji oferowanych przez sprzedawców - firmy krzak. Mało korzystam z napędu optycznego, więc komputer nie musi mieć go wbudowanego (w razie czego mam w domu zewnętrzny). Chciałabym mieć wewnątrz laptopa dwa dyski twarde: mały dysk SSD na system i najczęściej używane programy oraz duży HDD na którym miałabym bałagan jak w torebce :) Wykluczam używanie na stałe zewnętrznego twardziela w obudowie - ciągle podpiętego pod USB laptopa (nie lubię niepotrzebnie wystających kabli). Rozważam późniejsze poproszenie kogoś o pomoc w dokupieniu i zamontowaniu dysku PCI Express NVMe (waham się bo nie wiem czy przez ten zabieg nie utracę gwarancji producenta?). Z dużym dystansem podchodzę do produktów Acera (mało mam informatycznych znajomych i pewnie przez to nie znam nikogo kto chwaliłby laptopy tej firmy). Raczej mnie nie stać na notebooka HP lub Dell, który spełniałby moje wymagania. Poważnie rozważałam zakup MSI GL72 i7-6700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX950M FHD (GL72 6QE-1020XPL) https://www.x-kom.pl/p/346940-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-8gb-1tb120ssd-gtx950m-fhd.html W tej chwili myślę jednak o Lenovo Ideapad 700-17 i7/8GB/128+1000/Win10 GTX950M (700-17ISK 80RV0058PB) https://www.x-kom.pl/p/318789-notebook-laptop-173-lenovo-ideapad-700-17-i7-8gb-1281000-win10-gtx950m.html Bardzo proszę o pomoc w wyborze komputera
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.