Skocz do zawartości

bart_666

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-2 Negatywna

O bart_666

 • Tytuł
  Początkujący uczestnik
 1. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :> temat chyba do zamknięcia, co nie znaczy że nie poeksperymentuje z ogniwem peltiera, choćby po to aby odpisać na tym forum jakiś konkret typu miałem chłodnicę 240 producenta X i dwa bloki marki Y I Z, dołożyłem ogniwo 60W i po włączeniu po pół godziny dostałem 0,5st C mniej :zonk: pozdrawiam :D
 2. Hmm, nie mogę się zgodzić z takim argumentem, że CPU wydzielające 65W ciepła w tym układzie (ogniwo odbierające 65W i chłodnica odbierająca pewną cześć ciepła) zbilansuje całkowite ciepło na zero. No właśnie nie mogę się "dogrzebać" pisząc kolokwialnie do wyników testów takich układów, jeżeli masz z tym doświadczenie to odpisz czy mam szansę zbić temperaturę o 5st. C za chłodnicą.
 3. Pracuję w delegacji i rachunki za prąd mnie nie dotykają :> , a tak na poważnie odradzacie taki zabieg? Koszty są niskie w moim wypadku bo mam drugi blok, kwestia tylko zakupu ogniwa ok 20-30pln i jakiś używany cooler tak liczę 30-40pln, pastę mam w zapasie, jakiś wyłącznik do ogniwa się znajdzie. Boję się tylko przesadzić z mocą, zasilacz ma ok 150W zapasu ale takie ogniwa trudno schłodzić, dlatego celuję w TEC1-12706 ok. 60W albo TEC1-12708 ok. 70W, max TEC1-12710(90W schłodzić powietrzem to wdaję się sporo). No i kwestia pojawienia się jakiś efektów skropionej cieczy na odcinku blok chłodzony peltierem - blok CPU, na pewno przy większych mocach ogniwa takie zjawiska pojawią się wcześniej. Na znalezionych filmach w sieci ludziska uzyskują znaczne spadki temperatur, ale bez obciążania układu LC, To co nikt nie jest za takim rozwiązaniem? :sad:
 4. hmm, chyba mnie nie zrozumiałeś, chodzi tylko o obniżenie temperatury w układzie LC, no i właśnie chciałbym aby ktoś odpisał z doświadczenia czy to będzie 1st. Cel (co mija się z celem) czy 5 st. Cel (co jest już ok) no i jakie ogniwo chłodzić jakimś zwykłym radiatorem np. Scythe Katana, kupić np 30W, 60W, czy większej mocy? Ciepła strona ogniwa nie będzie w układzie LC
 5. Hej :grin: czy macie doświadczenie z prawidłowo dobranym ogniwem peltiera do dochłodzenia układu LC? Chciałbym dopiąć do Swiftech H240 x2 dodatkowy blok wodny z ogniwem peltiera, ale nie chcę przesadzić z mocą, czy są jakieś przybliżone wzory pozwalające określić jaka moc ogniwa będzie optymalna do mojego układu? Reszta sprzętu to: CPU i7-3770k(chłodzony blokiem EK Supremacy evo) GPU GTX 780 GHz Edition (chłodzony powietrzem) PSU Thermaltake Grand 650w dzięki z góry za zainteresowanie tematem i wszystkie odpowiedzi :grin:
×