Skocz do zawartości

dioda

Stały użytkownik
  • Postów

    430
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O dioda

  • Urodziny 04/02/1984

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://www.icebox.pl
  • GG
    5474629
  • Skype
    Jufo84

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Warszawa / Chełm
  • Zainteresowania
    Elektronika, komputery, overclocking, freon & water cooling systems.

Ostatnie wizyty

2266 wyświetleń profilu

Osiągnięcia dioda

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In Unikat

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. OK czyli taki zestawik powstał: Płyta główna: GIGABYTE GA-880GM-D2H AMD 880G Procesor: AMD Athlon II X3 460 BOX Pamieć: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 CL9 Zasilacz: FSP400-60APN 85+ BRONZE Grafika: on board Ze starej konfiguracji pozostanie: Dysk twardy: Seagate Barracuda 250GB Napęd optyczny: LiteON DVD-RW+/- Mysz i klawiatura Obudowa Monitor CRT 17" (shit do zmiany) Jak wspominalem komp do internetu ;)
  2. Mam dużąwątpliowść jeżeli chodzi o dokłądnie grafiki w przyszłości, najwyżej coś co wspomoże integre ale żadny potwór ;-). Ja myślałem o jakimś ~400W, może Fortron albo Chieftec ?
  3. Dzieki za info ale ten sam link 2 podeslales ;-), jaka do tego zasilka wystarczy ? (oczywiscie z jakims tam zapasem mocy).
  4. Hejka, Znajomemu spalił sie zasilacz i "cos" na płycie, tyle wiem. Konfiguracja jak pamiętam oparta o starego Athlona XP. Przyszedł czas na "delikatna" zmianę. Dysk 250GB Seagate Barracuda i napęd chciałbym pozostawić jako że ma to być budżetowe rozwiązanie do Internetu (ale wiadomo flash itd zjada swoje). Płyta z integrowaną grafiką, ramu pewnie z 4GB (tani jak barszcz), na tym ma smigac Windows 7 (MSDNAA). Co polecicie, najlepiej jakby sie udało bez zewnętrznego kontrolera ATA na PCI. Obudowa pewnie zostaje stara, tylko nowy zasilacz. Przeglądałem propozycje miesiąca, ale cieżko coś znależć z kontrolerem ATA, moze ktoś miał podobny dylemat ?. Znalazlem na razie: P8H67-M PRO + G620 ? tylko plytka swoje kosztuje, może coś ze stajni AMD ? Za wszelkie info dziękuje z góry. Pozdr Robert
  5. [uPDATE] Jest przepysznie, to wina czujników w rdzeniach CPU, najniższa temperatura w CoreTemp to +11C, powiem tyle przy max performance daje rade -30C wg czujnika płyty oraz -19C na wyjściu parownika(doliczając błąd czujnika bo jest umiejscowiony na górze parownika jest jakieś -25C, robiłem wcześniej pomiary CHY, dodatkowa termopara przy parowniku). Jak na system który zajmuje 4 zatoki 5,25" jest piknie ;-)
  6. To jest logiczne, ale szukałem bardziej przełożenia teoretycznego, tak po prostu się dowiedzieć co tam w środku się dokładniej dzieje. Dzięki za twoje info.
  7. To już opisałem w kwestii obszaru wzbronionego i podnoszenia napięcia półprzewodnika,no i jeszcze zjawisko migracji elektronów. Tutaj bardziej chodzi mi oto że niskie temperatury poniżej 0 dają większe możliwości w OC, przecież nie bilansujemy tego na 0, rdzenie mimo wyższej częstotliwości nie pracują z temperaturami otoczenia. I tutaj pytanie dlaczego ?, jeżeli parametry układów półprzewodnikowych w niskiej temperaturze mogą się znacząco zmieniać. Napięcie złącza baza-emiter tranzystora bipolarnego silnie wzrasta w obniżonej temperaturze. Tranzystory bipolarne największe kłopoty w niskiej temperaturze sprawiają przy niskich napięciach. Rośnie wtedy napięcie VBE, a wzmocnienie prądowe i impedancja wejściowa maleją.
  8. W skrócie, staram się opisać dlaczego tak jest że super niska temperatura daje możliwość uzyskania wysokich częstotliwości CPU. Może mnie ktoś oświecić ?, do teorii nadprzewodnictwa tego nie mogę dopasować bo jest zupełnie na odwrót tzn. wysoka temperatura półprzewodnika = niższa rezystancja, niska daje nam efekt odwrotny, chyba że chodzi o połączenia między półprzewodnikami (tranzystorami), obwodami, jeżeli ścieżkę potraktujemy jako metal to wtedy miało by to jakiś sens, wtedy ma się to zupełnie odwrotnie niż w przypadku półprzewodników. Próbuje znaleźć jakiś sens tego wszystkiego ale większość literatury więcej opisuje problemów półprzewodników w niskich temperaturach niż jakichkolwiek zalet ;) Proszę o info jeżeli jest ktoś wstanie nakierować. Pozdr Robert
  9. Nie ma co na razie podawać, dużo kasy wydałem ze względu że to prototyp (brałem to pod uwagę, to system rozwojowy), ale tak to jest jak coś niestandardowego tworzy, najbardziej szkoda mi pierwszego kompresora co się zblokował i te bujanie się z zamawianiem z USA... teraz już będę miał bliżej i taniej z Niemiec ;-) Szczegóły już nie długo... pisze teorie i robię testy... czekam jeszcze na poprawę softu komunikującego się z układem sterowania przez USB (oparty o NI LabVIEW).
  10. Haha, nie zgadłeś, miniaturowa rotarka oparta o silnik BLDC na 24V, czujniki są ok, bo system sterowania był wcześniej testowany ;). Wydaję mi się że to jest kwestia odczytów softu no i różnicy umiejscowienia czujników, czujk od ds jest umiejscowiona na wyjściu parownika (przy ssącej). Będe niedługo robił testy na max performance sprężarki to się jeszcze zobaczy, na razie muszę obchodzić się z tym jak z jajkiem musi przetrwać badania w ramach magisterki.
  11. Parownik ala chilly, pasta sylikonowa termo-przewodząca typu H, procesor 2-rdzeniowy Core 2 Duo E8200. Nie mam co dociskać przynajmniej tak mi się wydaje, mogę spróbować, ale nie chce przesadzać. Poza tym układ jest trochę eksperymentem, pracę trwają, docelowo będzie co innego... Mogę zdjąć parownik i sprawdzić czy jest wszystko ok. Ostatnio poprawiałem izolację bo się woda skraplała wiec widziałem odbicie proca na parowniku. Co ciekawe w trybie idle: Czujnik CPU płyty głównej -14C (PC Probe II) Rdzenie CPU +11C (CoreTemp) Parownik, odczyt na wyjściu, czujnik DS18B20 -6C
  12. Hej, Włąsnie jestem na ukończeniu najnowszej wersji IceboX'a, na razie nie chcę zdradzać za dużo szczegółów, oczywiście wszystko w swoim czasie ;-). Natomiast robie pomiary tmeperatur i nie wiem czy to ju kwestia czujników ale, np w trybie silent-mode (najniższe obroty sprężarki) w stress tescie(prime95) mam odczyty: Czujnik CPU płyty głównej +6C (PC Probe II) Rdzenie CPU +25C (CoreTemp) Parownik, odczyt na wyjściu, czujnik DS18B20 -1C I tutaj pytanie czy jest dobrze, wydaje mi się że parownik mam dobrze dociśnięty, kilka razy poprawiałem izolację i wiem że idealnie przylegał. Jakie są wasze odczucia, proszę o wypowiedzi praktyków, korzystających z FC. Pozdro
  13. Niestety, szczescia w licytowaniu nie mam ale znalazłem taką perełke ? warto ? BeQuiet Dark Power Pro P8 750W BCM!! BeQuiet Dark Power Pro P8 750W! Do OC!! (1862279204) - Aukcje internetowe Allegro
  14. Sprzedawca chce dać tylko 2 lata gwarancji a pozostałe 3 lata u producenta, w przypadku XFX'a nie widzę polskiego serwisu, czyli generalnie jest kupa jeżeli chodzi o późniejszy serwis. Natomiast obserwuję na allegro kolejną perełkę Corasair HX750, nówka która przeleżała ~rok i jest z gwarancją, aktualnie jest 300zł: Corsair 750HXEU ATX 750W PFC, EU version (1849829653) - Aukcje internetowe Allegro Wg rankingu johnyguru wersja 850W ma 9,6 w rankingu benchit jest zaliczana do grupy 1. (80+ Silver i dobre 80+ Bronze; rewelacyjne produkty z wyższej półki), tylko wygląda na to że to jest starsza konstrukcja bo nie ma informacji o certyfikacie 80+ Druga opcja to Forton Aurum GOLD 700W za 280/329zł: http://allegro.pl/fortron-fsp-aurum-gold-700w-80-gold-gwarancja-i1850209117.html Miał ktoś do czynienia z tym zasilaczem?, ponoć głośny jest wentyl, a tak udana konstrukcja ? PS. Przepraszam że nie pisałem w poprzednim poście, jest opcja scalenia ?
  15. Chce zakupić zasilacz na lata (te 2 defakto mają 5 lat gwarancji), jak wspomniałem w przyszłosci FC będzie zasilane z tego zasilacza czyli jakies ~230W (w rzeczywistości pewnie z 150W) ucieknie z niego, pozostaje ~520W na pozostały sprzęt i OC.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...