Skocz do zawartości

lukasz1309

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

lukasz1309's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. W zakładce "Wyświetlacz" znalazłem tylko taką opcję jak na screenie poniżej. Nic innego nazwanego zakresem nie ma. Ewentualnie jeśli, to dalej nie ta opcja, to spróbuję zaktualizować sterownik Intela.
  2. @Kyle udało mi się w końcu znaleźć tę opcję (screen), myślę, że o to chodziło. Porównanie czerni z laptopem na zdjęciach niżej. To ciemniejsze zrobione przy obniżeniu do minimum jasności w aparacie telefonu. PS. monitor przy zdjęciach po zresetowaniu ustawień i tryb standard, czyli jasność 90%. @helios128 dzięki, w wolnej chwili spróbuję jeszcze zrobić kalibrację, ale wydaje mi się, że już jest dużo lepiej.
  3. @Kyle @FxJ Mam w laptopie zintegrowaną kartę Intela i dedykowaną GeForce, ale w żadnej nie znalazłem opcji ustawienia gradacji. W ustawieniach ekranu (screen1) faktycznie widnieje głębia rzekomo tylko 8-bitowa, ale po wejściu w ustawienia Intela (screen2) z kolei jest ustawiona 32-bitowa, co do gammy, widziałem w innym temacie Kyle, że polecałeś ustawić w okolicach 2,2, ale wtedy czarny już w ogóle jest biały i inne kolory też zdeformowane. Próbowałem też wymusić używanie karty dedykowanej (screen3), ale też bez rezultatów. Jakieś wskazówki?
  4. Po weekendzie dam znać.
  5. @Kyle podpięty pod HDMI, w ustawieniach karty nic nie zmieniałem. Na monitorze też ustawienia domyślne, bez filtru blue light.
  6. tak, w paintcie to samo :(
  7. tak, odpalałem z którejś strony do testowania
  8. Co do wycieków światła to wiem, że jest ok. Chodzi mi o "poziom czerni". Wiem, że IPS nigdy nie ma dobrej czerni, ale tutaj czarny wygląda jak szary nawet w porównaniu z matrycą laptopa (też IPS).
  9. Ostatecznie kupiłem AOC i wszystko wydaje się być ok, ale jestem trochę zawiedziony czernią. Poniżej wrzucam zdjęcia porównujące do mojego laptopa (Asus n56v) - różnica wydaje się być znacząca, a w obu przypadkach matryca to IPS. https://i.ibb.co/G2Y234X/20190320-182747.jpg minimalny poziom światła w aparacie telefonu https://i.ibb.co/Yk9Dx75/20190320-182815.jpg - automatyczny poziom światła Czy to normalne w moniotorach tej klasy czy jednak coś jest nie tak i powinienem wymienić monitor? @robertsup @FxJ
  10. @robertsup jakieś argumenty? Zdecydowanie jakość matrycy. Wiesz coś o matrycy zastosowanej w tym Acerze? Ciężko znaleźć jakieś opinie o nim.
  11. Mam na myśli FlickerFree np Chodzi mi właśnie o to czy natywna rozdzielczość to 1080p i czy faktycznie jest to 75Hz sprzętowe czy 60Hz podkręcone do 75. No i Philips ma NTSC 108%, AOC 90%, Acer 72% - więc tu chyba będzie znacząca różnica w głębi kolorów? PS. Philips jednak też 75Hz. Masz jakieś inne godne uwagi modele? Ewentualnie, który z tych trzech?
  12. Witam wszystkich, potrzebuję dobrej jakości uniwersalny monitor, bez wad matrycy itp. w cenie do 650zł. Poniżej opiszę wymagania: - obecnie jako monitor dodatkowy do laptopa (karta GeForce 750M), w dalekiej przyszłości może jako 1 z 2 monitorów do dobrego pc, - do pisania kodu i ogólnie pracy + internet i od czasu do czasu Netflix, - sporadycznie gry, ale jeśli już to stare strzelanki lub FIFA (obecny laptop nie pozwala na gry typu Wiedźmin 3), - dużą zaletą byłaby regulacja wysokości, - technologie ochrony oczu - MUST HAVE, - IPS lub VA, - wąskie ramki, - Display Port i VESA (na przyszłość) mile widziane. Po resarchu wstępnie wybrałem 3 pozycje: - Philips 246E9QJAB - MINUSY: brak regulacji wysokości, 60Hz; PLUSY: FreeSync, matryca(?) - AOC I2490PXQU - MINUSY: 60Hz; PLUSY: pełna regulacja - Acer B247YBMIPRX - MINUSY: brak?; PLUSY: 75Hz, pełna regulacja Porównanie DisplaySpecifications Czy 75Hz Acera stanowi przewagę nad 60Hz, czy może przy 1080p i tak będzie działał na 60? Teoretycznie Acer spełnia wszystkie założenia, a przy tym jest podejrzanie tani. Czy ktoś ma jakieś opinie o nim? Czy warto zrezygnować z regulacji i wybrać Philipsa lub inny (jeśli jest zdecydowanie lepszy)? Bardzo chętnie wysłucham też innych propozycji :)
  13. Witam wszystkich, potrzebuję pilnie zakupić ssd o pojemności 240GB do laptopa służącego praktycznie tylko do przeglądania internetu. W kwocie ok. 150zł wyselekcjonowałem dwie pozycje, oba 3D TLC NAND: - Crucial BX500 - bez cache, ale w benchmarkach wygląda lepiej - Patriot Burst - 32MB cache Który z nich będzie lepszym wyborem? Czy to prawda, że Crucial w BX500 podmienił kości na słabsze od SpecTeka link i jeśli tak, to czy jest to decydujące? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...