Jump to content

Ameiz

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Ameiz

 • Rank
  Newbie
 1. potesetowałem ustawienia do domyślnych, preinstalowałem sterownik karty graficznej jedyne co udało mi się więcej osiągnąć to wynik w 3dmarku z 8500 pkt do 9300 na karcie w Time Spy Jeśli chodzi o temperatury raczej nie przekraczają już 71 stopni a taktowanie rdzenia 1886 Mhz. Jak już pisałem jedynym problemem jest użycie GPU, które nie wiem czemu zmienia wartości od 99% do 1% Ustawienia zasilania :
 2. To nie tego wina, kondensatory wyglądają normalnie, ram działa poprawnie jedynie hdd może być problemem ale nie wiem skoro crystaldisc pokazuje, że jest sprawny (ma 40k godzin więc kto wie) Zauważyłem, że kiedy moc spada użycie GPU też spada i powoduje to ścinki Wiesz może jak ustawić power limit żeby utrzymywał się na 1 cały czas a nie skakał jak opętany? w załączniku wysłałem o co mi chodzi dokładniej.
 3. Sprawdzałem, żadnych rezultatów mogę za to dać ss z 20 min rozgrywki w Metro Exodus może to coś da. dodam, że przy każdym spadku uzycia GPU FPSy spadały do 1
 4. jak już pisałem v sync wyłączony poza tym nie mam jak przetestować gdzie indziej
 5. Jakieś 4 dni temu kupiłem gtxa 1080 ti strix rog na allegro za 2200 zł (z prawdopodobnie demontażu) Niby wszystko fajnie, ale karta nie utrzymuje norm o jakich czytałem w intenecie czyli coś w stylu "oho 1900 Mhz w 68 stopniach na luzie" może jestem głupi czy coś no ale u mnie tak dobrze nie ma. Grałem w Metro Exodus (puki co tylko w tej grze się dzieją takie rzeczy) i podczas rozgrywki (przy wyłączonym v-syncu) karta rzadko kiedy osiągała 99% wydajności często wahała się w granicach od 70-99% warto też dodać, że pojawiał się też jeden czynnik, który uniemożliwiał komfortowej rozgrywki. Chodzi o spadki użycia GPU do 0% procent (kwestia sekundy, która lubiła się powtarzać co chwilę) (moja stara karta gtx 1070 od gigabyte miała tak samo w tej samej grze) Robiłem parę testów i takich tam i nie wiem czy to normalne (bo się nie znam), ale w fur marku temperatury lubiły osiągać 85 stopni Celcjusza co oczywiście szło za obniżeniem zegarów do skromnych 1480 Mhz warto też dodać, że wyniki nie były rewelacyjne. W Time Spy najwyższy wynik jaki udało mi się osiągnąć na karcie to około 8500-9000 pkt. (często wydajność sobie skakała) inne testy też wychodziły poniżej norm. W niektórych grach nie miałem żadnych zarzutów co do wydajności (oczywiście nie były one rewelacyjne no ale). Jednak dostrzegłem jedną rzecz, która mogła wpływać na wydajność - (OSTRZEGAM NIE ZNAM SIĘ NA TYM) przy obciążeniu napięcie spada do 0,790 V za każdy razem. Nie wiem czy napięcie robi tu różnice, ale tak czy inaczej nie wiem dlaczego moja karta jest gorsza od innych. Proszę o pomoc i odpowiedzenie na pytanie - Czy karta może być uszkodzona? w załącznikach screen shoty z MSI afterburner podczas gry i z HWMonitora po 10 min grania oraz CPU-Z (bios płyty gł. zaktualizowany) Trochę o specyfikacjach: procek- I5-8600K - turbo 4,1 Mhz karta- GTX 1080 TI STRIX ROG płyta gł. -MSI TOMAHAWK Z390 Ram- 3X4GB DDR4 2666 Mhz Zasilacz- CS750M Chłodzenie- Arctis 120 (chyba) 2x hdd 500gb, 1 ssd 240gb Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.