Jump to content

Atlanticore

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Atlanticore

 • Rank
  Newbie

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Nysa
 1. 1. Wkładka nie jest problemem w przyszłości, na chwilę obecną i tak wszystko poleci z osobnego modemu VDSL. 2. W takim razie chcąc wykorzystać MT, jakim urządzeniem musiałbym się zainteresować, żeby było w stanie zasilić cAP ac? Fabryczne zasilacze 24V i limit 500mA na port mi tego nie zapewnią. Pozostaje dokupienie innego zasilacza? 3. Nie muszą się komunikować ze sobą, bo po to łączę je przez PoE, żeby było stabilnie i miały prąd z UPSa. Ważny jest jeden SSID, no i kontroler musi przełączyć klienta, gdy w jego zasięgu jest AP o lepszym sygnale. Alternatywą do tego wszystkiego jest Tp-Link Omada Controller OC200 + 3 x EAP225. Tam wiem, że to działa, ale jest zbyt "konsumenckie", a wolę mieć większą kontrolę nad sprzętem. Spinałem sieci Azurowe i lokalne za pośrednictwem MT, więc nie powinno mnie nic zaskoczyć, po to są dokumentacje. Liczyłem, że do ok. 1200 PLN zmieszczę się ze sprzętem Mikrotika, ale tutaj nie ma problemu, gdy warto za coś dopłacić.
 2. Dobry wieczór wszystkim, Nadszedł czas przebudowy sieci i zwiększenia jej możliwości i zasięgu. Chciałbym aby sprzętowo wszystko stało na Mikrotiku w trybie mesh rozgłaszającym jedną sieć bezprzewodową i dobrze działającym roamingiem między AP. Im dłużej szukam kolejnych komponentów tym mniej wiem, bo potykam się o takie problemy, jak potencjalnie za słabe zasilanie przy wykorzystaniu 3 x cAP ac, gdzie każdy z nich potrafi zjeść 13W, a pasywne PoE mi tyle nie zapewni przy fabrycznych zasilaczach 24V. Posiadam UPS i wszystko u źródła jest wpięte pod niego, chcę to wykorzystać dla zachowania ciągłości działania. Wymagania: 4x PoE (3 AP, 1 dodatkowa kamera w przyszłości) co najmniej 2 wolne porty ETH bez PoE pod istniejące urządzenia Gigabit Ethernet 2,4 oraz 5 GHz "furtka" na światłowód, który już się gdzieś tam mieni w oddali Początkowo wybrałem sobie: 3 x cAP ac MIKROTIK ROUTERBOARD RB760iGS HEX S TP-LINK TL-SG1008P SWITCH Tp-Link z braku pomysłu, jednak zapewnia wszystko to co trzeba i nawet PoE aktywne jest out of the box. Poniżej załączam schemat sieci. Proszę o pomoc w lepszym doborze sprzętu, bo już szkoda mi urlopu na błądzenie w tymi Mikrotikowym lesie 😅
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.