Skocz do zawartości

Mkjouin2802

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mkjouin2802

  1. Witam, szukam odpowiednich dla mnie słuchawek pół-otwartych (i tylko takich) do 500zł, maksymalnie 600zł jeśli coś jest na prawdę warte dopłaty. Czego szukam: Słuchawek o pół-otwartej konstrukcji z kablem lub bez Do jakiej ceny: Okolice 500zł Czego głównie oczekuję: Podobnej/lepszej gry jak w słuchawkach które posiadałem w przeszłości i z których byłem zadowolony, tj. Superlux HD681/HD669 oraz ISK HD9999. Z czym i do czego chcę ich używać: Smartfon oraz laptop. Do wszystkiego (gry, filmy, muzyka). Z gatunków muzycznych głównie elektroniczna, rap, pop, ale też spokojne akustyczne piosenki czy lofi - nigdy metal, rzadko rock. Nie mam nic do zamkniętych konstrukcji, ale z racji problemów zdrowotnych (dermatologicznych) z którymi walczę już od długiego czasu nie chcę słuchawek w których okolice głowy wokół uszu mocno mi się spocą, stąd pomysł konstrukcji pół-zamkniętej. Miałem dwie pary otwartych słuchawek i wygoda ich noszenia była taka-sobie, a douszne/dokanałowe są kompletnie nie dla mnie, miałem ich multum, tańszych oraz droższych. W moim budżecie z polecanych na innych stronach słuchawek są tylko Beyerdynamic DT990 PRO, następne są AKG K702 wykraczające lekko ponad budżet. Czy Beyerdynamic DT990 PRO to dobra propozycja biorąc pod uwagę moje poprzednie słuchawki? Martwi mnie, że wymagają one raczej wzmacniacza, którego nie mam i raczej nie planuję kupować. Czy jest coś innego do polecenia? Jeśli czegoś brakuje w opisie proszę dać znać a uzupełnię. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  2. Hej, bardzo proszę o pomoc, mam problem z nowym laptopem, HP 15 db1068nw, wydaje mi się że wystąpiły po pełnym zaktualizowaniu się windowsa 10, ale pewności nie mam. Chodzi mi o dysk SSD NVME który jest tam umieszczony (chyba). Laptop ogólnie działa wydajnie jeśli już włączy się jakąś aplikację, grę indie, zgodnie z oczekiwaniami - a nawet lepiej. Chodzi o sam proces włączania rzeczy.. zajmuje to MNÓSTWO czasu. System włącza się w kilka sekund tak jak być powinno, ale już samo kliknięcie chociażby na ikonkę baterii żeby sprawdzić ile ma procent pokazuje że coś jest nie tak, bo procent pojawi się albo po kilku-sekundowym zamyśleniu, albo w ogóle. Dzieje się tak ze wszystkim, zależnie od wielkości programu. Notatnik włączy się w 3-4 sekundy, firefox w 15, MalwareBytes w ponad minutę. Sprawdziłem i przetestowałem dysk, tak samo zrobiłem z RAMem i stress-testowałem też procesor. 512gb Nvme od Kioxii (toshiba) i 8gb ddr4, dokładam dzisiaj kolejne 8gb. W autostarcie nie ma nic co zamula, bo wszystko wyłączyłem, w tle nie działa nic poza przeglądarką, jest proces defendera biorący 200mb ram bo skanuje sobie system, po pobraniu MalwareBytes się wyłączył, wiadomo, ale to nic nie zmienia. Zauważyłem w CrystalDiskInfo że dysk działa z prędkością Pcie 2.0 x1 kiedy obsługiwaną przez niego prędkością (wg tego programu) jest Pcie 3.0 x4! ale nie mam pojęcia co z tym zrobić, do dysku nie ma żadnego firmware, HP twierdzi "no drives need updates", a w BIOSie nie ma żadnych opcji, ani najnowszym który zainstalowałem, ani w starszych na których problem też występuje. W benchmarkach wyciąga wyniki SSD na Sata 3, czyli do 500mb/s read i jakieś 400mb/s write, ale w praktyce jest jak opisuję. Dostaje zwiechy nawet przy ładowaniu ikonki nowo pobranego programu, trwa to też jakieś 2-3 sekundy. Robiłem wszystkie te sfcscan i inne reperowanie ikonek i ich plików i cache ale nic to nie zmieniło, zero wykrywanych błędów przez narzędzia diagnostyczne windowsa i HP.
  3. Jest stock bez miedzi, zamówię za 4 dyszki z dwoma wentylatorami coś z Ali i miedzią w takim razie.
  4. Dziękujęza odpowiedź. Wiem że z Xeonem jest różnie, przekopując się przez internet znalazłem gdzieś w czeluściach YT filmik jak ktoś odpala E5450 na tej płycie, więc o to bym się już w sumie na tym etapie nie bał. Będę potrafił wgrać mikrokod(y), tak myślę xP Stwierdziłem że jeśli nie wezmę L5408 to zdecyduję się albo na L5420 albo E5430. L5420 ma 2,5GHz a E5430 ma 2,66GHz, różnica TDP między nimi wynosi 30W i stawiam że mógłbym spokojnie podbić tego L5420 do poziomu E5430 albo nawet wyżej, bo to kwestia minimalnego ruszenia FSB które wg. testu do ~342 można podbijać. I tu rodzi mi się kolejne pytanie, bo Xeony serii L mają dużo niższy TCase od Xeonów serii E - czy TCase ma jakikolwiek wpływ na to do jakiej temperatury działa procesor ogólnie/bez zwalniania czy to raczej informacja która nie ma znaczenia? I czy powinienem wymieniać cooler na coś innego czy mogę zostawić stockowy w przypadku E? Dodam jeszcze że znalazłem u Ruskich stronę z biosami do tych płyt z dodanym mikrokodem które działają https://ideafix.name/?p=1909
  5. Siemanko, pisałem już w tej sprawie na grupie technicznej na FB, ale tu nie zaszkodzi. Posiadam starą płytę ECS G31T-M, 2x512mb RAMu ddr2 667, Pentiuma E5300, Ati Radeona HD 2400XT oraz jakieś PSU 450W od Chiefteca w dosyć antycznej obudowie (mniejsza o nią). Komputer nie jest mój ale chciałem zrobić prezent osobie do której należy niskim kosztem, bo ogólnie nie jest wymagająca i mówi że działa jej to jako-tako do tego co robi (dokumenty i słuchanie muzyki, czasami powrót do gierek czyli Skyrim, stare Saint's Rowy i pierwszy AC - które jakimś cudem działają w tych 25-30fps na najniższych). Za symboliczne 100zł chcę wymienić procesor i ram, grafikę mam (gt 730). Chcę żeby platforma - mimo swojej wiekowości - pobierała jak najmniej prądu a całość zamknęła się w 100zł. Płyta obsługuje maks. 4GB ramu więc tu sprawa załatwiona, dwie kostki po 2GB 800. Odejmuję jakieś 20-30zł. No i zostaje 70-80zł. W tej cenie znajdę dużo Xeonów na 771 z modem do 775, ale nie wszystko pasuje do tego czego oczekuję - czyli FSB 1333 lub niższe, TDP równe lub niższe ww. E5300 (65W) i zdrowa cena jak na taki staroć. Po dłuższym szukaniu i myśleniu zostałem przy: E5450, E5430, E5420, L5430, L5420, L5408 Zastanawiam się czy brać E5450, czy jego minimalnie słabszych braci za dużo mniejszą kwotę, czy celować w serię L która ma niskie TDP, a przede wszystkim L5408. No i tu zastanawia mnie kolejna rzecz, jako że nigdy w życiu nie bawiłem się w OC na starszych platformach. Płyta posiada możliwość zmiany FSB i jedyny test który o tym wspomina i nie jest po hindusku mówi: "We could overclock our E6300 to an FSB of 342 MHz, after that the BIOS would not show more than a black screen on POST. We also tried with a 1333 FSB CPU which ran perfectly fine at 333 FSB, but could not go beyond 342 MHz FSB either. So this board is a good overlocker when used with a 266 FSB CPU because you can easily overclock more than 25%. When used with a 333 FSB CPU only a few percent are possible." Mowa tam o Core2Duo więc nie wiem na ile mogę to odnosić do ww. Xeonów, ale zastanawiałem się czy nie mogę wziąć tego L5408 z niskim TDP (40W) który w porównaniu do reszty ma FSB 1066 (czyli 266, dobrze rozumiem?) - zakładam, biorąc pod uwagę ten test, że będę mógł go podbić, tylko jaki mogę wyciągnąć z tego zegar? I podobne pytanie do E5430/E5420 - mogę wziąć te minimalnie wolniejsze procesory i podbić je do poziomu E5450? Co powinienem wybrać i zrobić? Cooler chyba stockowy, musiałbym dopytać. Dziękuję z góry za jakąś pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...