Jump to content

modestman

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by modestman

  1. O ku...wa!!!! Ale tuman ze mnie!!! Ale to moje początki z takimi operacjami. Faktycznie próbowałem zagrać niewłaściwy bios. Mam Gaming Plus Max. Ale ok, już zrobiłem flash najnowszego biosu. 32GB w czterech slotach udało mi się ustabilizować na 1,37V i 3000 MHz - podniesienie taktowania nadal je wywala. Więc niech zostanie tak jak jest. Tylko pytanie jeszcze, ostatnie: Czemu CPU-Z pokazuje taktowanie 1600 MHz jak jest ustawione na płycie 3000?
  2. No właśnie...problem jest taki że komputer nie pokazuje pliku biosu - tak jakby pendrive był pusty. A robię dokładnie tak jak piszesz. Sformatowany pendrive, skopiowane pliki itd. I jak otwiera się okno wyboru pliku z biosem w m-flash to go nie ma. Próbowałem na kilku pendrivach i to samo.
  3. Dzięki Wysio za podpowiedź. Nie aktualizowałem biosu bo coś chyba nie umiem - ale to temat inny. Na razie zmniejszyłem nieco częstotliwość i podniosłem napięcie na 1.35 bo płyta podawała 1.26. Zobaczymy jak będzie, na razie działa stabilnie. Dzięki.
  4. Hej! Może ktoś pomoże rozwiązać problem. Kupiłem nowy komputer. Ryzen 5 2600, płyta MSI Gaming Plus B450, pamięci 16 GB G.Skill Ripjaws. Wszystko działa super ale, dokupiłem kolejne 16 GB takich samych pamięci i Windows wyrzuca bluescreen co chwilę. Na 16 GB i na 24 GB wszystko działa. Co może być przyczyną? Czy aktualizacja bios pomoże?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.