Jump to content

modestman

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by modestman


 1. W dniu 22.11.2020 o 10:31, rajtrasink napisał:

  poczytaj o flaszowaniu biosu na stronie msi

  chyba nawet powinien być filmik

   

  płyta MSI B450 Gaming Plus czy MSI B450 Gaming Plus MAX

  bo może nie ten bios pobrałeś?

  O ku...wa!!!! Ale tuman ze mnie!!! Ale to moje początki z takimi operacjami.  Faktycznie próbowałem zagrać niewłaściwy bios. Mam Gaming Plus Max. Ale ok, już zrobiłem flash najnowszego biosu. 32GB w czterech slotach udało mi się ustabilizować na 1,37V i 3000 MHz - podniesienie taktowania nadal je wywala. Więc niech zostanie tak jak jest. Tylko pytanie jeszcze, ostatnie: Czemu CPU-Z pokazuje taktowanie 1600 MHz jak jest ustawione na płycie 3000? 


 2. 19 godzin temu, wysio napisał:

  Aktualizacja biosu jest bardzo prosta. Pobierz bios ze strony MSI, wypakuj i te dwa pliki z folderu przenieś na czysty pendrive sformatowany w FAT32. Wchodzisz do biosu, wybierasz opcję Flash bios, komputer uruchamia się ponownie i powinien pokazać się odczytany z pendrive nowy bios. Poradzisz sobie.

  Co do samych pamięci, to jeśli wszystko będzie dobrze działać, podnieś taktowanie oczko wyżej i przetestuj.

  Ps. Sprawdź, czy dobrze Ci działa tryb turbo, bo dziś złożyłem koledze komputer na podobnej płycie i się okazało, że procesor nie wchodzi w tryb turbo. Trzeba było zmienić dwie opcje w biosie z auto na enable. To się stało właśnie po aktualizacji biosu.

   

  No właśnie...problem jest taki że komputer nie pokazuje pliku biosu  - tak jakby pendrive był pusty. A robię dokładnie tak jak piszesz. Sformatowany pendrive, skopiowane pliki itd. I jak otwiera się okno wyboru pliku z biosem w m-flash to go nie ma. Próbowałem na kilku pendrivach i to samo. 


 3. Hej! Może ktoś pomoże rozwiązać problem.
  Kupiłem nowy komputer. Ryzen 5 2600, płyta MSI Gaming Plus B450, pamięci 16 GB G.Skill Ripjaws. Wszystko działa super ale, dokupiłem kolejne 16 GB takich samych pamięci i Windows wyrzuca bluescreen co chwilę. Na 16 GB i na 24 GB wszystko działa. Co może być przyczyną? Czy aktualizacja bios pomoże?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.