Jump to content

noname07

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About noname07

 • Rank
  Newbie
 1. Niestety, we wszystkich najbardziej popularnych programach do sterowania wiatrakami opcja ta jest zablokowana. Lenovo widocznie dobrze to zablokowało. Nie wiem czego by tu jeszcze użyć, żeby wykryło te wiatraki. Undervoltingu sie trochę boję, bo mam małe doświadczenie. W moim przypadku jest istotne obniżenie napięcia gdy GPU ma 300 na rdzeniu i 405 na pamięciach, bo na takich zegarach pracuje w stanie spoczynku. Dziwne, że takie małe wartości z niczego powodują wzrost temperatury ponad 50 stopni.
 2. Dzięki za szybką odpowiedź. A czy jest sposób na manualne sterowanie wiatrakami w podanym Lenovo? Jakiś mniej oficjalny, niekoniecznie bezpieczny sposób. Tak jak już wspomniałem, wiatraki się uruchamiają przy temperaturze GPU wyższej niż 50 stopni. Może da się gdzieś zmienić tą wartość na wyższą? Tak, żeby do tych 60 stopni był spokój. W Biosie, lenovo vantage nie widzę takich opcji.
 3. Dzięki. Dobry pomysł. Zmiana pasty na pewno nie zaszkodzi. Można jeszcze pójść w undervolting GPU. Myślicie, ze warto, żeby nie osiągnąć tych 50 stopni w IDLE? Wiem, że przeważnie undervolting stosuje się do zmniejszenia temperatur w stresie, a tutaj akurat chodzi mi o prace w jako takim spoczynku.
 4. Cześć! Kupiłem niedawno Legion Y540-17IRH. Mam model tylko z dedykowana kartą graficzną Geforce rtx2060, bez zintegrowanej. Zauważyłem ze przy prostych czynnościach jak przeglądnie Internetu, Word itp., wentylator włącza się na chwile po czym wyłącza i po jakimś czasie znowu to samo. Nie włącza się na maks obrotów, jednak szum jest dość odczuwalny. Zauważałem, że ma to związek z temperaturą GPU, gdy przekracza 50 stopni to wiatrak się uruchamia, gdy temperatura GPU zejdzie do 42 stopni, jest cisza. Po czym znowu temperatura wzrasta powoli do 50 stopni i cykl się powtarza. Dodaj, ze w takich aplikacjach jak Lenovo Vantage, czy MSI afterburner nie ma możliwości ręcznego ustawienia prędkości wentylatorów. Czy da się jakoś zmniejszyć w danym modelu temperaturę GPU, tak aby nie osiągała 50 stopni przy prostych zadaniach, stanie spoczynku? Czy jest możliwość zmiany gdzieś jakiegoś parametru, aby wiatraki uruchamiały się na przykład dopiero po przekroczeniu 60 stopni? W Lenovo Vantage nie ma takich opcji, w biosie też.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.