Skocz do zawartości

mdg

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez mdg

  1. Na początku chciałbym wszystkim bardzo podziękować za pomoc! 🙂 Wypadło mi z głowy, już dawno miałem dać znać, co i jak. Następnym krokiem, który podjąłem, a nie wspomniałem o nim tutaj, było zamówienie nowego zasilacza, żeby wykluczyć problem z zasilaniem w 100%. Nic się po tym nie zmieniło, więc go odesłałem do sklepu. Z tego, co pamiętam, jakiś czas później wyszła aktualizacja biosu MOBO, zaktualizowałem go i problem się rozwiązał, a może naprawiło się po usunięciu MSI Center, czy jakiegoś innego ich programu, nie pamiętam teraz dokładnie.
  2. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Dzięki Bonusso3 za pomoc, szybkie odpisywanie, zainteresowanie tematem i oczywiście za pomysły rozwiązania problemu. Dzięki Mr.T... za pomoc, wyrozumiałość i podesłane linki. Dzięki Karro za pomoc w rozwiązaniu problemu. Chwile jeszcze wczoraj potestowałem i na 120 FPS jeszcze śmiga, na 144 zdarzają się już przycinki, lecz nie tak często, jak na odblokowanych FPS. Tak jak pisałem wczoraj na 99% to będzie to, żeby mieć 100% pewność, że karta jest w 100% sprawna, czym mogę ją przetestować? Czy może wystarczy sam test w grach? Panowie, pomoglibyście mi jeszcze obniżyć timingi ramu? Coś mi to za bardzo nie wychodzi, mam problem z jego ustabilizowaniem, przechodziłem testy: - 2h w Prime95 - MemTest2 z MemTestHelper2 (1000%) - TestMem5 z configiem "extreme@anta777.cfg" Po czym potrafiłem złapać zwiechę podczas grania w cs2. Nie idzie mi to podkręcanie za dobrze. 😕 Może zbyt agresywnie ustawiam te timingi? Może to taktowanie jest za wysokie i coś nie wyrabia? Gdzieś popełniam błąd i nie wiem gdzie. Próbowałem się bawić z ramem według tego poradnika -->https://www.hisevilness.com/articles/technology/overclocking-guide-for-ddr4-ram.html?showall=1 Nie wiem, czy kontynuować wątek ramu tutaj, czy może lepiej założyć nowy temat?
  3. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Dzięki za wyrozumiałość! 🙂 Ja tam zauważyłem tylko wyraźny spadek użycia GPU podczas ścinek, nie wiem, czy wszystkie potrzebne opcje włączyłem w MSI AFTERBURNER. Wrzucam filmik, rzućcie okiem co i jak. Zaraz spróbuję tak zrobić. EDIT: No wychodzi na to Karro, że masz rację. Na 99% to jest powód tych przycinek, ustawiłem FPS'y na 100 i jak na razie jest git, potestuję jeszcze do jutra i dam znać czy pojawiły się jakieś przycinki. Filmik z testów na 100 FPS'ach poniżej.
  4. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Dzięki No co, ja się nie znam xD
  5. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Dobra zaraz to zrobię. Powiesz mi jeszcze jak skonfigurować te dwa programy i na co mam dokładnie zwrócić uwagę? W sensie czy jakiś kabel jej nie blokuje?
  6. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Ok zaraz będę się bawił, chyba że uznasz to za niekonieczne po teście, który zrobiłem. Mianowicie zrobiłem taki test - Wyciągnąłem kartę graficzną i odpaliłem pc na integrze, ustawienia GTA na low, FPS'y skakały w przedziale 90-60, było to raczej płynne, a nie jak wcześniej dropy z 180 nawet do 60. Na ustawieniach stokowych brak ścinek, po oc ramu oraz proca również brak. Winna karta graficzna? A może coś nie tak z gniazdem w MOBO? Jest jeszcze jakaś opcja, że te ustawienia GTA coś zmieniły? Co Ty o tym myślisz?
  7. mdg

    Ścinki w GTA V.

    Wiem, że nie mam teraz włączonego XMP, ponieważ wyłączyłem w celach dłuższego testu czy na stokowych ustawieniach też zacina i jest to samo FPS'y podczas przycinki z 180 spadają czasem na 110, czasami na 80, a niekiedy nawet jeszcze niżej. Moja płyta ma tę funkcję, mogę spróbować, ale wątpię, że to coś pomoże, ponieważ ścinki pojawiają się nawet na stokowych ustawieniach, poza tym na włączonym XMP sprawdzałem przedział od 2666 MHz do 4000 MHz i na każdym było to samo.
  8. Cześć, po włączeniu profilu XMP pojawia się u mnie problem z przycinaniem w GTA V, podczas przycinki FPS'y spadają na niskie wartości. Na stokowych ustawieniach ramu nie zauważyłem tego problemu. Komputer mam od lutego 2021 r. wcześniej nie bardzo było jak sprawdzić, grafikę kupiłem kilka dni temu, do tego czasu jechałem na integrze. Specyfikacja: 1. PROCESOR - Intel Core i5-10600K 2. GRAFIKA - KFA2 GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X 12GB GDDR6X 3. PŁYTA GŁÓWNA - MSI MPG Z490 GAMING PLUS 4. PAMIĘCI RAM - Patriot 16GB (2x8GB) 4133MHz CL19 Viper Steel 5. DYSK SSD M2 - ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro 6. ZASILACZ - SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold 7. CHŁODZENIE CPU - SilentiumPC Grandis 3 120/140mm 8. OBUDOWA - be quiet! Pure Base 500DX Black Edit: Na stokowych ustawieniach ramu też pojawiają się przycinki, może trochę rzadziej (albo mi się tylko tak wydaje, sprawdzę to jeszcze dokładniej).
  9. Wymieniałem nic to nie pomagało. Napisałem, zobaczymy może ktoś odpisze. Żeby lepiej zobrazować problem zrobiłem filmik pomocniczy:
  10. Po włączeniu komputera po nocy opóźnienie ledów znowu się pojawiło (nie wyłączam już listwy i zasilacza) czyli jednak jest coś chyba nie tak? dodam tylko, że nic w nim nie grzebałem to nie może być wina niedociśniętego kabelka tak jak pisałem wcześniej. Edit: Dzwoniłem do supportu gościu mówił, że jak do startu systemu diody się zapalają to jest wszystko w porządku. Co wy na to? W sumie to mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, ale jeśli to jest jakaś wada to dlaczego by tego nie reklamować. Zastanawia mnie tylko dlaczego przez jakiś czas diody odpalały się od razu po naciśnięciu przycisku a teraz znowu występuje jakieś opóźnienie.
  11. Zgadza się Jak jest ekran logowania do windows'a to niekiedy muszę chwile poczekać zanim klawiatura i mysz zaczną działać, ale to może mieć związek z tym, że włączałem kompa zaraz po włączeniu zasilacza, jeszcze to będę sprawdzał na spokojnie. Na dniach zadzwonię do pomocy technicznej msi, wypytam dokładnie dla świętego spokoju. Właśnie to też mnie zastanawia czy lepiej wyłączać czy też nie, nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi co lepsze. Tak samo monitory lepiej niech będą włączone cały czas czy wyłączać przyciskiem? dlaczego od razu namotałem, ja tylko zapytałem czy to normalne, bo mi to spokoju nie dawało. W starym pc czegoś takiego nie było, nie ważne co bym robił komputer startował od szczała, a tu wiesz nowy sprzęt trochę to kosztowało, wolałem się upewnić, że wszystko jest w porządku póki mam na gwarancji. Zasilacz i listwę no właśnie nie wiem czy lepiej wyłączać czy też nie, może powinienem tylko na czas burzy... W każdym razie wygląda na to, że wszystko jest w porządku, żeby się jeszcze upewnić zadzwonię do supportu kto jak nie oni będą wiedzieli czy to normalne zachowanie. Tak czy owak dziękuje! wszystkim zaangażowanym szczególnie Tobie Nasty Rudolf za pomoc, poświęcenie mi swojego czasu, atencji i pozdro! Jak czegoś kiedyś jeszcze nie będę pewny to wiedzcie, że wrócę! 😄
  12. Dobra mam już wszystko dokładnie sprawdzone... Jest tak: 1. Jeśli wyłączę pc'ta (nie wyłączam zasilacza) i odczekam chwile, aż wentylatory przestaną się kręcić to jest wszystko w porządku komputer włącza się szybciutko. 2. Jeśli wyłączę pc'ta (nie wyłączam zasilacza) i nie czekam aż wentylatory przestaną się kręcić to wtedy pojawia się opóźnienie (+/- 5-io sekundowe), ale to jest chyba normalne? 3. Jeśli wyłączę pc'ta (wyłączę i od razu włączę zasilacz) następnie szybko nacisnę przycisk "power" to opóźnienia nie ma. 4. Jeśli wyłączę pc'ta (wyłączę zasilacz i chwile odczekam zanim go włączę), następnie szybko zaraz po włączeniu zasilacza nacisnę przycisk "power" na obudowie to pojawia się opóźnienie (+/- 5-io sekundowe). 5. Jeśli wyłączę pc'ta (wyłączę zasilacz i chwile odczekam zanim go włączę), następnie po włączeniu zasilacza chwile poczekam zanim nacisnę przycisk zasilania na obudowie to opóźnienia nie ma komputer włącza się natychmiast. Diody led na obudowie już się git włączają kabel poprawiłem, coś tam pewnie nie stykało.
  13. Jeśli go wyłączę i chwile odczekam to szczerze nie pamiętam jak z opóźnieniem (wydaje mi się, że też to występuje tylko rzadziej) sprawdzę to dokładnie, bo nie chce Cię w błąd wprowadzić, ale na pewno (to już mam sprawdzone) jeśli go wyłączę i po jakimś czasie włączę (zasilacz cały czas włączony) to diody led obudowy niekiedy startują z opóźnieniem to samo mysz i klawa.
  14. Dobra sprawdziłem, na starym zasilaczu jest to samo 😕
  15. Piszę jeszcze raz tę wiadomość coś się wcześniej nie dodała. Na starym pc nowy zasilacz śmiga bez zarzutów. Dlaczego to nie jest dowodem jego sprawności? A jak wsadzę stary zasilacz do nowego komputera to mi coś to da? Jak mogę sprawdzić czy stary zasilacz jest w 100% sprawny? Miernikiem napięcia posprawdzać?
  16. Tak odłączenie wszystkich urządzeń nic nie zmienia. Podepnę nowy zasilacz do starego pc'ta i zobaczę jak się będzie włączać.
  17. Bios już resetowałem zworką, aktualizację też zrobiłem i dalej jest to samo. Mam zasilacz ze starego komputera tylko problem w tym, że w starym pc wysiadła na pewno grafika a może i płyta główna i może być tak, że to przez zasilacz (trochę strach), kiedyś wymieniałem, bo stary ten co był od początku się spalił z drugiej strony karta nie miała przez cały żywot (ponad 10 lat) wymienianej pasty, jak ją rozkręciłem to była mocno zeschnięta i bardzo ciężko było ją doczyścić to też może przez to padła, albo po prostu od starości. Stary Zasilacz to "CHIEFTEC GPA-450S8" nada się? z tego co patrzyłem to jest na białej liście.
  18. Wiatrak ani drgnie, bios mam najnowszy na starszym było to samo (tak jak pisałem wcześniej od pierwszego uruchomienia się tak dzieje), dla pewności wgrałem jeszcze raz i dalej jest to samo.
  19. Dalej to samo nic to nie zmieniło. Teraz zauważyłem, że jak się go wyłączy i zaraz po wyłączeniu nacisnę przycisk "power" to 9 prób na 10 było z opóźnieniem (naciskam przycisk zasilania na obudowie i po paru sekundach dopiero rusza, sprawdziłem teraz na starym pc i tam nie ma czegoś takiego naciskam przycisk zasilania po wyłączeniu komputera i od razu się włącza) Tak samo jest jak chce go uruchomić zaraz po włączeniu zasilacza (stary pc również i w tym przypadku odpala od razu).
  20. Słuchaj jest tak, że jeśli startuje z opóźnieniem to po wciśnięciu przycisku "power" nie dzieje się zupełnie nic (wentylatory nie działają) tak, jakby komputer dopiero po kilku sekundach zatrybił, że wcisnąłem przycisk zasilania. Jest jeszcze jedna rzecz którą dzisiaj zauważyłem, mianowicie ja na noc zawsze wyłączam komputer (wiadomo już po wyłączeniu systemu) z tyłu przyciskiem zasilania zasilacza i dodatkowo całą listwę i dzisiaj zauważyłem, że po włączeniu komputera diody led obudowy, myszki, klawiatury (nie tylko diody, bo sama mysz i klawiatura zaczęły działać też po opóźnieniu w sensie, że już był załadowany ekran logowania do windows'a ale ani mysz ani klawiatura nie reagowały) włączyły się po jakiś 10-20 sekundach czyli znacznie dłużej niż normalnie w ciągu dnia jak go wyłączam, co do monitora to nie wiem, bo też go wyłączam na noc przyciskiem (w sumie to nie wiem czy dobrze robię) i zapomniałem włączyć przed uruchomieniem pc'ta, ale raczej włączył się normalnie, bo tak jak pisałem ekran logowania już był a mysz i klawa nie działały. Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłem i rozumiecie.
  21. Witam, Kupiłem niedawno komputer i od pierwszego włączenia występuje coś takiego, że po wciśnięciu przycisku "power" na obudowie, komputer czasami włącza się od razu a niekiedy po kilku sekundach. Podobnie sprawa wygląda z myszą, klawiaturą, monitorem i diodami led obudowy komputer się już włącza a sprzęt dopiero po chwili (kilka sekund nie dłużej jak 10) Czy to jest normalne? Bebechy: 1. PROCESOR - Intel Core i5-10600K 2. PŁYTA GŁÓWNA - MSI MPG Z490 GAMING PLUS 3. PAMIĘCI RAM - Patriot 16GB (2x8GB) 4133MHz CL19 Viper Steel 4. DYSK SSD M2 - ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro 5. ZASILACZ - SilentiumPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold 6. CHŁODZENIE CPU - SilentiumPC Grandis 3 120/140mm 7. OBUDOWA - be quiet! Pure Base 500DX Black
×
×
  • Dodaj nową pozycję...