Jump to content

nathuk

Użytkownik
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

nathuk's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • One Month Later Rare
 • Week One Done Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Ok dziękuje za odpowiedź niemniej jednak jeszcze jedno pytanie, czy kupując kit PLC urządzenia muszą być wpięte bezpośrednio w gniazdko czy mogą w przedłużacz? Działa też takie rozwiązanie czy raczej nie? Instalacja jest w miarę nowa, budynek ma 18 lat, zmieniałem niedawno gniazdka instalując HomeKit i philips hue
 2. Witam ponownie, Przepraszam, że odkopuje temat, ale jestem na etapie zamawiania sprzętu i natrafiłem na rozwiązanie TP link powerline. Co sądzicie o tym, abym kupił TP-Link TL-WPA8631P KIT i podłączył do routera od ISP? Wtedy miałbym kablowy Internet wykorzystujący 1 GB/s w pomieszczeniu D za pośrednictwem sieci elektrycznej. Czy takie rozwiązanie ktoś testował? Czy, gdybym zdecydował się na tą opcję to jaki switch najlepiej kupić do pomieszczenia B? Nadal UDM-PRO SE byłoby rozsądne? Czy już lepiej coś z TP link? Nie będę miał możliwości poprowadzenia kabla do D przez najbliższe 3-4 lata, a chciałbym jednak, aby do konsol był Internet przewodowy, aby nie mieć lagów. Kupując powyższy kit mogę utworzyć sieć mesh dokupując póżniej tylko TL-WPA8631P jako rozwinięcie sieci tak? Szkoda, że ubiquiti nie oferuje technologii powerline, no chyba, że się mylę?
 3. Dzięki za odpowiedź ok pójdę w opcję numer jeden z lekką zmianą kupię zatem UDM-PRO w wersji SE + 2 x US-6 LR i podłączę na zasadzie mesha a w przyszłości kabel poprowadzę do D 🙂 Czyli moja instalacja to będzie modem od dostawcy -> kabel do UDM-PRO w wersji SE -> jeden kabel do US-6 LR w B i połączenie mesh do US-6 LR w D Wszystko powinno dobrze śmigać jeśli niedługo będę mieć już łącze 1 GB/s tak?
 4. WItam wszędzie płytki są, nie chcę puszczać kabla dalej poza B, ponieważ za około rok planuje remont łazienki więc wtedy puszczę kabel do D. Czy jest jakaś inna opcja na ten moment? Ponadto jaka jest zaleta kupowania UDM-PRO w wersji SE zamiast us8-150W? Nie mogę od razu podłączyć do modemu us8-150 W?
 5. Dzięki za rekomendacje, zapomniałem napisać, że niestety nie mam opcji poprowadzenia kabli do C,D,E. C to łazienka w płytkach a F to wejście do mieszkania, też niestety nie ma jak na ten moment poprowadzić tam kabli. Zatem jak w tym przypadku najlepiej poprowadzić sieć w mieszkaniu?
 6. Witam, Ok więc tak: Organge France Światłowód 400mb/s na 400 mb/s - symetryk. W przeciągu 2-3 miesięcy zwiększam na 2 GB/s Kwota na osprzęt do około 4000-5000zł 70 m2 + 32 m2 taras - mieszkanie jedna kondygnacja Chciałbym, aby sygnał dotarł do każdego pomieszczenia. Obecnie WiFi sięga nawet na taras (literka E), ale nie jest to mocny sygnał. W pokoju A jest modem od ISP i pociągnąłem kabel ethernet w listwie do pokoju B. Tam chcę zainstalować switch UniFi US-8-150W. Czy powinienem jeszce zainstalować router gdzieś w salonie (D)? około 10-12
 7. Witam, Jestem na etapie budowy sieci domowej. Posiadam modem od dostawcy internetu, do którego wpięty jest światłowód. Modem posiada wifi i 4 porty ethernet. Chcąc poprowadzić internet przewodowy do drugiego pokoju, czy dobrym rozwiązaniem będzie podłączenie kabla ethernet do modemu i następnie do switcha POE, aby podzielić internet kablowy na więcej urządzeń i w przyszłości na kamery IP?
×
×
 • Create New...