Skocz do zawartości

tomwyk89

Użytkownik
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomwyk89

  1. Witam. wlasnie zamowilem kilka nowych podzespołów do mojego komputera i zaczynam sie obawiac czy moj stary zasilacz da rade udzwignac nowy sprzet. zasilacz to silentiumpc supremo fm2 gold 650w 80 plus gold a komputer to: Msi gaming slim rtx 4070 super ryzen 7800x3d ram 32 gb 6000mhz cl 30 asrock x670e pg lightning chlodzenie procesora NZXT T120 Czy ten zasilacz da rade do tego zestawu?
  2. Przede wszystkim to bardzo dziękuję Mr. T... za poświęcony czas i wiedzę bardzo dużo mi pomogłeś z tym moim koszmarem. A co do kompa to nie wiem czy chce w niego jeszcze inwestować to chyba czas żeby pomyśleć nad zmianą sprzętu. Mam nadzieję że on w tej obecnej konfiguracji będzie działał bez wyłączania się jest to możliwe? Jedyne co zrobię to go oddam jeszcze raz do serwisu w celu sprawdzenia płyty głównej i procesora.
  3. Pograłem jeszcze około 1h komputer nie wyłączył się. Czy ja coś tracę na wydajności gdy karta graficzna jest w tym drugim porcie? Czy mogę włączyć w biosie te wszystkie intel boosty oraz xmp profil? No i co mam wymienić w kompie płytę główną, procesor czy procesor to nadal niewiadoma? No i zastanawia mnie co powodowało że komputer wyłączał się na integrze.
  4. ustawiłem oryginalne taktowania na karcie zrobilem test w aida64 stress wszystkiego na około 7 min komputer NIE wyłączył sie przerwałem test ponieważ tempereatura na karcie wynosiła juz 83 stopnie C, chyba czeka mnie wymiana pasty. ale komputer działa czy to znaczy ze procesor tez jest uszkodzony?
  5. dobra przemyślałem sobie to wszystko i to wygląda tak. Gdy nie bylo w kompie karty graficznej ale były w biosie włączone wszystkie te boosty procesora intela do tego profil xmp pecet wyłączał się, po wyłączeniu boostów intela i profilu xmp. komp przestał się wyłączać, Teraz gdy 1080 ti jest w kompie boosty intela i profil xmp są wyłączone dopiero obniżenie taktowań karty graficznej sprawia ze komputer nie wyłącza się. Chodzi mi o to ze to wygląda jakby był jakiś próg 400/500 watt nie wiem ile i jak to sprawdzić, ktory sprawia ze sekcja zasilania nie radzi sobie z tym??, albo cos się znacząco przegrzewa podczas duzego poboru prądu jakiś element na płycie głównej, dodam ze ja odkad napisalem tego drugiego posta o przełozeniu karty w drugi port ciągle gram i jest okej tzn. no nie wyłącza się
  6. przełożyłem kartę do drugiego portu, taktowanie gpu i pamieci zmniejszyłem o 300mhz, tak ze podczas testu w aida64 (stress wszystkiego oprócz dyskow) karta pracowała z taktami 1650mhz GPU i 4750mhz pamięć, temperatura niezmienna przez cały okres testu tzn 70 stopni C test trwał ponad 10 min komputer NIE wyłączył się. nic mi to nie mówi o co tu chodzi..
  7. Niestety ze względu na brak czasu brata nie udało mu się sprawdzić karty u siebie, ale mam ją już w swoim kompie zamontowaną najnowsze sterowniki zainstalowane. Komputer wyłączył się dopiero w trakcie testu w aida64 (stress wszystkiego z wyjatkiem dyskow) test trwał moze około 2 min po czym kmputer się wyłaczył, Przed testem pograłem jakies 10 min w overwatch temperatura na gpu nie przekraczała 72 stopni C i komputer się nie wyłączył, ale w aida64 podczas tego testu około 2min temperatura bardzo szybko skoczyla do 82 stopni C. W programie Msiafterbrunner pokazuje ze moj limit temperaturowy to 84 stopnie C. Ten screen pod postem pokazuje stan karty podczas grania w overwatch. Nie mam pojecia czemu nie pokazuje poboru v. Nie zdążyłem zrobic screena podczas testu w aida64 ale widziałem temperature na gpu 82 stopnie C (na pewno nie przekroczyła tych 84 stopni C) i tak jakby na chwile się zatrzymała po czym usłyszałem jak wszystkie wiatraki znacznie zwalniają a monitor wyłączył się na 1 sekunde i znowu włączyl zdązyłem jedynie zobaczyc ze temperatura na gpu spadla momentalnie do 70 stopni C po czym błyskawicznie nastąpiło odcięcie zasilania. Ustawienia w biosie są cały czas takie same tzn. wszystkie boosty intela oraz profil xmp wyłączone. Reasumując komputer wyłączya się bez qpu zamontowanego oraz z qpu na pokładzie. Jestem pewien ze nie bylo przekroczenia tych 84 stopni C. Czyli jakby przyczyna zostaje ta sama chyba... mi juz troszke psycha siada przez ten komputer.
  8. Wykonałem test procesora. Co do karty graficznej to chwilowo jej nie mam bo wczoraj zawiozłem ją do brata żeby ją sprawdził czy w końcu jest sprawna czy nie, ale pamiętam że pierwszego dnia odcięć zasilania szukałem na necie pomocy i znalazłem post w którym właśnie też było napisane żeby wyłączyć w biosie profil xmp i Intel smart boost jedyne czego wtedy na pewno nie wyłączyłem to Intel Speed Shift Technology. Mimo wyłączenie tych dwóch funkcji i tak występowały odcięcia zasilania. Oczywiście wtedy 1080ti była zamontowana w komputerze.
  9. Zrobiłem tak jak chciałeś tzn w biosie wyłączyłem wszytkie boosty i profil xmp. Ram ustawiłem na 2666MHZ. (W załączniku jest zdjęcie obecnej konfiguracji biosu) . Zrobiłem też test ramu tylko innym programem ponieważ nie posiadam obecnie żadnego pena. W Quickmemorytest zrobiłem 5 pełnych testów po 10 pętli (screen w załączniku). Pobrałem też ten program do twardych dysków ustawiłem w nim to co chciałeś (screeny są w załączniku). Po tych zmianach w biosie komputer przestał się wyłączać tzn wykonałem test w aida64 na 25 min stres wszystkiego oprócz integry komputer się nie wyłączył, potem włączyłem grę (overwatch) tą na której wczoraj pecet wyłączał się po 5 minutach grałem 30 min i nic komputer pracuje do tej pory. Czy już można stwierdzić w 100% ze to wina płyty głównej tzn sekcji zasilania?
  10. Pasta na karcie była wymieniana jakieś dwa lata temu, thermo pady nie, ale skoro problem występuje bez zamontowanej grafiki w komputerze to chyba można ją skreślić z listy podejrzanych? Co do sekcji zasilania nie posiadam kabla do czujnika temperatury na płycie głównej w aida64 pokazuje 150 c ale w biosie jest 0 c. Domyślam się że to bardzo istotny szczegół w danej sytuacji postaram się to dziś ogarnąć Co do zasilacza myślę że ten stary zasilacz SilentiumPC vero l2 bronze 600w też jest sprawny i mam go w domu. Wnioskuję to z tego że po wymianie zasilacza na nowy i wyjęciu karty graficznej problem nadal występuje.
  11. Na część pytań odpowiem teraz a resztę tzn te programy testy zdjęcia ogarnę jutro. Chłodzenie na procku myślę że jest dobrze zamontowane w aida64 podczas testu stres Cpu temperatura nie przekracza mi 62 stopni C (test na ok. 10 min) Ten gtx 1080ti jest ze mną od nowości czyli już jakieś 5 lat,mam do niego pudełko itd. Sekcja zasilania na płycie głównej nie mam pojęcia jak sprawdzić czy to właśnie nie ona jest powodem tych odcinek zasilania. Przede wszystkim cały mój komputer tzn podzespoły czyli ram, płyta główna, zasilacz, karta graficzna, procesor były kupowane na przestrzeni dwóch tygodni 4.5 roku temu czyli ten zasilacz SilentiumPC vero l2 bronze 600w przez te prawie 5 lat dawał radę. Co najważniejsze ja od kilku dni tzn od momentu gdy serwis stwierdził że to jednak karta graficzna jest przyczyną tych odcięć zasilania jadę na integrze a mimo to odcięcia zasilania nadal występują karta graficzna jest całkowicie zdemontowana leży w pudełku bez niej komputer pobiera dużo mniej prądu a mimo to i tak wyłącza się. Odnośnie ramu tak wyłączałem xmp zmniejszalem taktowania. Oprócz tego wyłączalem w biosie Intel smart boost (chyba tak to się nazywało to ta opcja która sprawia że procesor podkręca się do 4.3ghz) wszystko to robiłem bo to była ta pierwsza faza zaraz po pierwszych odcinkach zasilania gdy myślałem że po prostu zasilacz pada i chciałem go jakoś odciążyć. Dziś robiłem test w aida64 na integrze. Obciążanie wszystkiego oprócz dysków i GPU nawet 4 min nie dobił i odcięło zasilanie
  12. Intel I5 9600k chłodzenie - gelid evolutions phantom Asus strix Gtx 1080ti Pyta główna msi mpg z390 Gaming plus Pierwszy zasilacz SilentiumPC vero l2 bronze 600w- 4 lata komputer na nim pracował Drugi zasilacz który mi włożyli w serwisie i jest obecnie w komputerze to thermaltake litepower 650w RAM 16gb 2x8 G.Skill ddr4 2132(1066mhz) Channel xmp On 3200mhz 15-15-15-35 1.350V Kabel DP Dysk C Windows - spcc solid state disk Dysk C naprawiałem CHKDSK w Windows 10 i tego systemu używam na co dzień Dysk D - wdc WD20ezrx-22d8pb0 Odcięcie zasilania pojawiało się przy graniu z obdywu dysków
  13. Witam. Od dwóch tygodni walczę z moim PC. Komputer wyłącza się podczas grania po około 10 minutach. Przy przeglądaniu internetu czy oglądaniu yt jest okej komputer pracuje normalnie. Pecet był w serwisie gdzie wymieniono zasilacz, ta wymiana nic nie pomogła komputer nadal się wyłączał. Potem w serwisie stwierdzili ze to karta graficzna i faktycznie po wyjęciu karty graficznej problem jakby zniknął aż do dziś.. gdy postanowiłem włączyć inną grę niż tą w którą zwykle gram. Ten sam scenariusz 5 min i komputer się wyłącza trzeba odczekać około 2 min odłączyć i ponownie podłączyć kabel zasilania i komputer startuje normalnie. W serwisie powiedzieli mi że wszystkie temperatury Cpu/GPU itd są okej, poradzili żebym zmienił przedłużacz-kupiłem nowy. Komputer wyłącza się podczas grania i podczas testu stabilności w programie aida64. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł co może być powodem tego problemu. Z góry dzięki za każdą informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...