Skocz do zawartości

PL1992

Stały użytkownik
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia PL1992

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • One Month Later
  • Week One Done
  • Dedicated Unikat
  • Collaborator Unikat
  • First Post Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Nowy BIOS też nic nie dał. Włączyłem na chwilę grę Enlisted. W opcjach zmniejszyłem, żeby było max 144 fps, ale i tak wentylatory świecą na czerwono (wysoka temperatura). Grać to i tak się w to nie da, bo nie da się normalnie trzymać W, żeby postać chodziła, tylko trzeba wcisnąć - robi 2 kroki i się zatrzymuje, później trzeba puścić W, wcisnąć od nowa, żeby zrobić 2 kroki i tak cały czas, więc grać się nie da, ale można sprawdzić temperatury. Zdjęcia już po wyłączeniu gry, więc widać, że było ponad 90°C na procesorze, a Hot Spot na karcie 104°C.
  2. Teraz to wcale nie mam. Prawie codziennie miałem inne ustawienia w biosie, więc teraz nie da się odpowiedzieć na takie pytania. Już na początku znalazłem, że wystarczy zrobić offset -0,08V, ale komputer nie działał, więc próbowałem już różne wersje tych ustawień, ale cały czas było źle. ----- Czy to będzie działać, to na razie nie mogę napisać. Kiedyś działał kilka dni, myślałem, że w końcu się udało, ale później już nie działał. Wyszło 27988 pkt
  3. Nie znam nikogo, kto mógłby mi to naprawić. To do mnie przychodzili, jak trzeba było coś zrobić z komputerem. Kilka lat temu składałem różne komputery (nie tylko dla siebie) i nigdy nie było problemów. Ram w 2 i 4.
  4. Tak, ustawiałem to PL1, PL2. Robiłem już wszystko, co było tu napisane oraz na innych stronach. Da się zrobić, żeby były niższe temperatury i komputer normalnie działa, ale za jakiś czas się zatnie i trzeba wyłączać przyciskiem na obudowie. Sprzedać to mogę dopiero jak kupię coś lepszego. A z tego, co czytałem przed zakupem, to UV miał być bardzo prosty (wystarczy zmienić 1 ustawieni w biosie i tyle).
  5. Od kilku miesięcy nic nie robię, tylko cały wolny czas poświęcam na zmianę ustawień biosu, co i tak nic nie daje. Przy automatycznych ustawieniach robi się aż 1,42V przy bardzo niewielkim obciążeniu procesora. Bios 19.02 - jest jakiś nowszy, ale wersja beta dla Intel 12th /13th
  6. Zapłacę komuś, a 2 dni później znowu nie będzie działać. Trzeba zbierać na nowy procesor i płytę. Może to coś da. Niedługo mają być jakieś nowe Ryzen 9000, ale nie wiem, w jakiej cenie i czy będą dobre.
  7. Próbowałem jeszcze różne inne ustawienia i za każdym razem tak jest, że w każdej chwili może się komputer zaciąć. Pomaga tylko wyłączenie przyciskiem i tracę wszystko. Chyba nie da się nic zrobić, żeby to działało.
  8. Przywróciłem ustawienia, coś zmieniłem i teraz jest tak: włącza się Cinebench na 1.2V, ale po kilku sekundach zmniejsza się zużycie procesora do 60% (i wtedy jest 70°C).
  9. Za każdym razem inaczej. Raz było Max 1.35V, raz 1,45V. OC nie robiłem (nawet zmniejszałem). Teraz to już nie pamiętam, co tam ostatnio było ustawione. Na pewno nie wymienię na gorszy i do tego droższy procesor 14600K.
  10. Przy 1.25V to od razu po włączeniu komputera jest ~46°C, a program Cinebench wyłącza się od razu po kliknięciu "start". Przy 1.3V program działa przez chwilę, ale później też się wyłącza.
  11. Tyle czasu i dalej nie da się używać tego komputera. Już przestałem zwracać uwagę na hałas i temperaturę, ale jak coś robić, jak przy niewielkim obciążeniu czasem tak się zatnie, że jedynie przyciskiem na obudowie da się go wyłączyć. Czasami działa normalnie przez cały dzień, a czasem nagle przestanie działać. Mysz i klawiatura nie działają. Trzeba go przyciskiem wyłączyć.
  12. Z Corsairem mam ładnie podłączone wszystkie wentylatory z tyłu za płytą główną. No i o wiele lepiej to wygląda, jak obudowa i chłodzenie mają takie same wentylatory. Tak to musiałbym zmieniać obudowę. Na początku myślałem o tym nowym chłodzeniu Arctic (było tanie), ale za grube i nie zmieściłbym go tutaj. No i z tego, co sprawdzałem, to moje chłodzenie jest lepsze nawet od innych 360, więc nie wiem po co miałbym wymieniać na 280. Na razie żadna porada nic mi nie dała. Jedynie nie zmieniałem chłodzenia, bo jest drogie i nie wiadomo, czy coś da. Jakbym miał np. cały czas 80°C, to mógłbym zmienić chłodzenie, żeby mieć np. 75°C. A tak to po co zmieniać, jak nawet na takim można mieć 60°C. Tylko czasami robi się bardzo duże napięcie i wtedy rośnie do 100°C. Jak zmienię chłodzenie, to raczej napięcie się nie zmieni.
  13. Nawet jak wejdzie większe, to i tak będzie to to samo tylko z większymi wentylatorami. Za moje dałem 429 zł i teraz miałbym jeszcze płacić 739 zł za coś, co nie wiadomo, czy coś zmieni... Pompa pewnie ta sama i będzie tak samo głośno jak teraz.
  14. Chcę, żeby to po prostu jakoś działało. Jak go sprzedam i kupię laptopa, to na pewno będzie działał gorzej od tego, ale chociaż będzie ciszej i będą normalne temperatury. Jak włączam CINEBENCH to robią się temperatury powyżej 90°C, ale po jakimś czasie spadają do ~73°C (0,992V). Na początku było max napięcie 1.312 V. Jakby się dało jakoś zrobić, żeby nigdy nie było 1.3 V, to może jakoś by to działało. Przy tym chłodzeniu jest bardzo mało miejsca, więc raczej większego tu nie zmieszczę. No i czytałem, że jest bardzo dobre (nawet lepsze niż 360).
  15. Próbowałem ustawienia z tego filmu: Co chwilę jakieś blue screeny i nic nie działa. Później z tego filmu: Tu ma ustawione Voltage Offset na -0,165V. Ja musiałem zrobić -0,1V, żeby działało, ale temperaturę mam 100°C.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...