Jump to content

Allen

Stały użytkownik
 • Posts

  1665
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://ocforum.pl
 • GG
  0

Allen's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Myślisz, że specjalnie taka kryptoreklama na następny sezon Losta? Musieliby dociągnąć do ~$156mln.
 2. Skreśl za mnie ;) Wygrać to jedno. Umiejętnie wykorzystać wygraną to drugie. Jeżeli ktoś ma czas może pobawić się w teorię liczb :)
 3. Jest jeden. I wyłącznie on mnie skusił do... stracenia 1,5.. poprawka 1h (fast forward) z życia. Temat filmu. Wracając do ocen... Fast Track - No Limits (2008) - Podobno miał być rywalem Fast & Furious. Wyszedł bardziej w klimacie... podobnej ścigałki z 2007 roku. Mimo wszystko, poza, nawet niezłym, 350Z nic szczególnie ciekawego. 4/10 Vantage Point (2008) - 8 części prawdy - Przyjemnie oglądało się do połowy, gdy jeszcze wątek nie do końca był jasny. Później już się raczej nudziłem odsłanianiem kolejnych fragmentów układanki. Mimo wszystko coś co da się jeszcze przełknąć. 6/10 Juno - Faktycznie, ma coś w sobie. 7/10
 4. Dokładnie, to też trzeba dopisać do listy :)
 5. Nowości to wchodziły w lutym na czołówkę wiosenną. W lato wszędzie powtórki, i dopiero jesień zapowiada się ciekawie. Nowy sezon Dextera :) No i może coś nowego w klimatach Dextera, bo ostatnio to gdzie nie spojrzysz sezon 3, 4, 6... 12..., a te, które są jeszcze na poziomie 1. sezonu są już w jego końcówce :(
 6. John Rambo - długo się zbierałem, sądziłem, że będą flaki z olejem, jednakże bardzo miło rozczarowałem się. Bardzo fajne zakończenie. 9-/10 Jumper - Fajny, zakręcony film. Oglądałem już kilka razy i jeszcze się nie znudził. Dobry na wieczór. 8/10 Untraceable - Ni to sensacja, ni to Triller. Trochę przewidywalny. 7/10 Step Up 2 The Streets - Chyba tylko dla fanów tego gatunku. Mi się bardzo podobał, kilka ciekawych akcji. Chciaż wątek średniej jakości. 7/10 (8/10 za muzykę i taniec). Pigs - Ciutkę stary (2006), lecz jeszcze jary. W skrócie - Czasy studenckie w US i konkurs na "zaliczenie" całego alfabetu panienek. 7+/10 The Deal - Po prostu poker. Myślę, że na niedzielne popołudnie w sam raz. 6+/10 Gabriel - Nie ma to jak zmaganie się dobra ze złem. Bardzo przyjemnie się ogląda. 8/10 Employee Of The Month (2006) - Ciekawa komedia trochę romantyczna. Także na niedzielne popołudnie 7/10 Sydney White - Średniaczek amerykańskiego klasyku studenckiego. Pierwsze dni na studiach. Zauroczenie New Girl i zazdrość byłej dziewczyny Playboya. 6/10 To by było na tyle w ciągu ostatnich 2óch miesięcy jeżeli chodzi o filmy.
 7. To ja mam taką zachciankę: Back to school, seriously. I mean, seriously. Ad.: Prawdopodobnym jest, że ubóstwo przekazu jest bardzo pogłębione w powyższej wypowiedzi. Jednakże, zwróć uwagę na to, że jeżeli już wystawiasz coś na światło dzienne, staraj się dopracować produkt (a przynajmniej stwórz wrażenie dopracowanego). Na razie: ucz się, ucz się, ucz się.
 8. Allen

  F1 Sezon 2008

  Dzięki za wyjaśnienie ;) Podobno mają jakieś problemy ze sprzęgłem, które miewa humory. Jak dla mnie czołówka na starcie tego wyścigu jest bardzo ciekawie rozłożona. Kimi pewnie od razu odjedzie, natomiast pozostała trójka (Alonso, Massa, Kubica)... będzie ciekawie :)
 9. Allen

  F1 Sezon 2008

  Mi się wydaje, że Renault z Alonso polecieli na taktykę BMW Sauber z Kubicą z zeszłego GP. Heidfeld musi mieć sporo paliwa w baku. Jazda na 1 pit stop jest raczej wątpliwa przy 66 okrążeniach... Zatem kto bezpośrednio za Kubicą na stacie? 5. czy 6.?
 10. Od ostatniej odpowiedzi pojawiło się kilka ciekawych komentarzy, więc może ustosunkuję się do nich ;) Przede wszystkim nie jestem grafikiem, i to co zrobiłem można potraktować jako pierwszy, no może drugi, draft witryny UTPoland. Raczej od strony ergonomicznej, architektury informacji, częściowo graficznej. Grafikę do headera ktoś musi zrobić, ja się za to nie biorę, ponieważ jw. Z resztą widać :P Jeżeli chodzi o Forum. OK, podoba mi się pomysł Kszonka :) Podział na wersję polsko- oraz anglo-języczną jest niemal niezbędny i na pewno powinien pojawić się. Linki umieściłbym: w nagłówku witryny, prawy skrajny bok, za linkiem "Mapa strony". przy każdej publikacji (news, poradnik, strona statyczna) w jednym charakterystycznym miejscu. Znów, proponuję prawy górny róg publikacji (pewnie tam znajdzie się także opcja Drukuj, PDF, Email do znajomego(?),Ocenianie(?)). Pod publikacją może być niewidoczny/trudno dostępny. Do "O nas"(w tym Mission Statement witryny), dopisałbył jeszcze:cel, który stawia sobie UTPoland, np. promowanie overclockingu w Polsce oraz Polski w overclockingu na arenie miiędzynarodowej. OCForum.pl jako członka, który, bądź co bądź, wniósł trochę do zespołu, m. in. marcin255 ma kilka ładnych rezultatów (Congrats!); Ostatni punkt. Podałem zarys i to jak ja widziałbym tą witrynę. Wiele osób uważa podobnie. Jest kilka niuansów, które trzeba poprawić - dzięki wszystkim za podpowiedzi. Sądzę więc, że ktoś powinien wystartować z przekodowaniem tego w XHTML/CSS (mogę podrzucić plik .psd), następnie pójdzie dopasowanie do silnika Drupal. Ja się tego nie podejmę, gdyż nie mam dostatecznie dużo czasu na dodanie kolejnego projektu do swojego grafika zajęć :(
 11. Dzięki i dzięki wszystkim za miłe słowa Do ideału jeszcze daleko, lecz w końcu nauka HCI (Human-Computer Interaction) zaczyna owocować :) Temat już był poruszany. Nie pamiętam jak ostatecznie zakończyło się to, lecz taka funkcjonalność raczej (w 70%) nie jest planowana.
 12. Kiedyś robiłem pewien zarys szablonu i minimalistyczną wersję informacji, które można by umieścić na witrynie UTPoland. Postaram się to odnaleźć i wrzucę tutaj, jeżeli nie dzisiaj ok. północy to w piątek późnym wieczorem. --------------------------- Oto i jest. Fotka: Prowizoryczny zarys tego, co w minimalnym stopniu mogłoby znaleźć się na witrynie UTPoland. Widziałbym na takiej witrynie: Na stronie głównej: 5-7 aktualności na tematy związane z: HWBot: Rekordy, ciekawe i wysokie rezultaty, rezultaty na rzadko spotykanym sprzęcie osiągane przez członków zespołu UTPoland HWBot: jw. w odniesieniu do ogółu uczestników (osób indywidualnych i zespołów) OC Records: Rekordy podkręcania, chłodzenie w odniesieniu do Polaków (osób indywidualnych, zespołów starujących w konkursach na imprezach, itp.). Ewentualnie jakieś tipsy, podpowiedzi do "wykręcania" jeszcze lepszych rezultatów w przeróżnych Benchmarkach (fully legal) Inne -> nie wiem. Moduł z klasyfikacją ogólną (np. 5-7 najlepszych zespołów HWBot). Moduły związane z rezultatami HWBot UTPoland (np. pierwsza 5. drużyny w najpopularniejszych benchmarkach) - SuperPI, 3DMark. Moduł z wyszczególnioną pierwszą 5. - 10. członków UTPoland, posiadających najwięcej pkt. na koncie. Moduł wyszukiwarki. Moduł z listą serwisów, które stworzyły UTPoland. Moduł z czytnikiem RSS, jeżeli ktoś chciałbym wiedzieć "co nowego" bez wchodzenia na witrynę. Aktualności - Podwitrynka z samymi aktualnościami. Rankingi - Pełny spis rankingów, w których biorą udział członkowie UTPoland, np. pierwsza 5. dla każdego rankingu. Uczestnicy - Lista osób, które są członkami UTPoland. O co chodzi? - Strona informacyjna, czym jest HWBot, o co w tym chodzi oraz jak do tego ma się UTPoland. Jak dołączyć? - Krótki manual, jak można dołączyć do HWBot i naszego Teamu. O nas - Wiadomo, opisówka Teamu + Mission Statement. Kontakt - wiadomo, kontakt z ważniejszymi osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie UTPoland, subdrużyn, Moderatorów drużyny, a także do webmastera witryny. Mapa strony - Po prostu strona ze zbiorczą listą wszystkich ważniejszych stron znajdujących się w obrębie witryny. Ewentualnie można dodać jeszcze:Coś w rodzaju poradników, czyli listy mini-artykułów zawierających wskazówki przydatne przy podkręcaniu oraz "wykręcaniu" lepszych rezultatów w rankingach HWBot Moduł logowania na stronie głównej - dla osób odpowiedzialnych za uaktualnianie i administrację witryną, względnie, dla komentujących newsy. Mam nadzieję, że w/w informacje przydadzą się w stworzeniu witryny UTPoland. Liczę na konstruktywną krytykę.
 13. Chcę dowiedzieć się co się stało, że na stronie Teamu, pośród linków serwisów tworzących Team, link do OCForum.pl zniknął, natomiast inne dublują się... To chyba nie fair :P
 14. Według mnie ani jedno, ani drugie nie zastąpi Ci umiejętności, wiedzy czy doświadczenia, albo jak to wolę nazywać "oblatania w temacie". Część pracodawców już inaczej patrzy na potencjalnego kandydata na stanowisko pracy niż kilka lat temu (mgr nie jest już aż tak prestiżowe). Owszem, miło jest mieć wyższe wykształcenie (ciągle jest cenione i warto dążyć do jego zdobycia - chociażby dla samego, pułapu, z którego startuje wynagrodzenie w pracy), lecz widocznie zmienia się to w kierunku: Mgr -> Pokaż na co Cię stać + fajnie, gdy to potwierdzisz [Wiedza+praktyka+certyfikaty]. SISCO, Sun, PMI/PRINCE2... - na "słowo" czasem trudno wierzyć, po prostu. Poza tym, posiadanie certyfikatów mówi, że, dla przykładu: - pragniesz rozwijać się, - jesteś wytrwały oraz potrafisz osiągać zamierzone cele, - jesteś ambitny. Uśredniając można stwierdzić, że osiągnięcie tego (mgr/mgr inż.) zajmuje 5-7 lat. To jest co najmniej 5-7 lat pracy nad swoimi umiejętnościami, wiedzą z określonego zakresu materiału, doświadczeniem zawodowym. 5-7 lat pracy nad swoim CV, abym po obronie dyplomowej nie startował od 0, lecz z określonym bagażem doświadczeń, wiedzy, umiejętności. Sam mam wątpliwości, czy chcę mgr... Hmm, może inaczej, chcę, lecz mgr nie jest dla mnie celem samym w sobie. Wolę teraz zacząć pisać inżynierkę i skoczyć później na MBA... W międzyczasie zrobić kilka kursów, PMI/PRINCE2, uzyskać certyfikację Usability Specialist, czy - z czym mam ostatnio sporo do czynienia - MS SharePoint MVP (jako dodatek znajomości wybranej platformy). Harówka niezła, ale opłacalna.
×
×
 • Create New...