Jump to content

Raiden

Stały użytkownik
 • Content Count

  313
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Raiden

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2725327

Profile Information

 • Skąd
  Myslovitz
 1. Dzięki za wszystkie rady. Porozmawiam z providerem, może będzie się dało jakoś załatwić ten piąty adres.
 2. Komp już jest i został mi tylko do kupienia sprzęt sieciowy, więc jeszcze raz proszę o jakieś rady, co kupić i jak to podłączyć. Do serwera będą podpięte 4 komputery, 1 przez kabel, 3 przez wi-fi. Jednak ważne, żeby komputery nie były za natem, tylko żeby każdy miał zewnętrzne IP. Jest jeszcze jeden problem: u providera mogę zarejestrować max 4 MAC-i, które będą miały zewnętrzne IP, więc jeśli dojdzie jeszcze karta sieciowa z serwera będę miał już ich 5. 1. Czy dałoby się tak zrobić, że serwer będzie "przeźroczysty" i jego MAC adresu nie będę musiał podawać, ale jednak będzie normalnie działał i będzie z zewnątrz widoczny? 2. A jeśli by się to nie udało, to czy da się zrobić tak, że tylko jeden z kompów byłby za natem, a reszta ma zewnętrzne IP? Te ostatnie pytania chyba nie są w dobrym dziale, ale nie chce zakładać osobnego tematu. Z góry dzięki.
 3. Czyli kabel internetowy do switcha, od switcha jeden kabel do kompa stacjonarnego, a drugi do karty sieciowej w serwerze? Czy to jest na pewno najlepsze rozwiązanie?
 4. Ok, dysk na pewno będzie do niego nowy. Teraz mam jeszcze jedno pytanie, może banalne, ale jestem w sprawach sieci totalnym laikiem. Do serwera jeden komputer będzie podpięty kablem, a pozostałe powinny mieć dostęp przez wifi. Czy wystarczy do tego karta sieciowa z funkcją AP czy potrzebny jest zestaw sieciówka + router?
 5. Zamierzam założyć w domu serwer. Ma on służyć do rozdzielania internetu między 3 kompy i wymiany plików między nimi. Ma tam być też php, mysql i ftp, ale dostęp do tego będzie bardzo ograniczony - kilka osób dziennie. Dodatkowo serwer TeamSpeak'a lub Ventrilo dla max. 10 osób jednocześnie. Komputer nie będzie wykorzystywany do innych celów, a wszystko ma działać pod linuxem. Jaki sprzęt będę musiał kupić w tym celu? Czy taka konfiguracja pociągnie to wszystko http://www.allegro.pl/item554120382_compaq...azja_od_ss.html ?
 6. Nikt się z czymś takim nie spotakł?
 7. Po czyszczeniu systemu przez Ashampoo WinOptimizer zniknęły mi w Windows Vista łącza do ulubionych (te w po lewej stronie okna). Problem tkwi w tym, że w folderze C:\Users\Login\Links, czyli we właściwym folderze zawierającym te skróty, wszystkie łącza są, ale nie widać ich w panelu po lewej stronie. Próbwalem już je usuwać, dodawać na nowo, przywracać domyślne łącza ulubione, przywracałem poprzednie wersje folderu, ale cały czas lista po lewej stronie jest pusta. Jednak kiedy w tym folderze utworzy folder lub jakikolwiek plik, a nie skrót, to jest on widoczny na liście. Niestety zanim zauważyłem ten problem odinstalowałem WinOptimizer'a łącznie z kasowaniem historii zmian ;/. Macie jakiś pomysł jak to naprawić?
 8. Play przedstawił wydaje mi się niezłą ofertę: http://web.playmobile.pl/pl/internet/index.html. Co o tym myślicie? Jaki wpływ ma pogoda na internet dostarczany w taki sposób? Znalazł ktoś może jaka jest max/min predkość upload'u?
 9. Raiden

  3dmark Vantage

  Nie mogę uruchomić tego 3DMarka, za każdym razem wyskakuje Runtime Error. Mam Viste SP1, grafika wspiera DX10, komp spełnia wszystkie inne wymagania, więc nie wiem co może być tego przyczyną. Ponowna instalacja też niczego nie zmieniła. Co na to poradzić?
 10. BCD to zapisywanie każdej cyfry liczby dziesiętnej za pomocą 4-bitowej liczby binarnej (tetrady). Z pierwszego przykładu: 1001 1000 0100 = 984 dziesiętnie. Dodawanie liczb binarnych wygląda identycznie jak w przypadku dziesiętnych. Działania na BCD wyglądają zupełnie inaczej niż na liczbach binarnych. Jeśli chodzi o mnożenie i dzielenie to są trochę bardziej skomplikowane metody. Polecam jakiś podręcznik do arytmetyki systemów cyfrowych, tam będziesz miał wszystko ładnie wyjaśnione.
 11. Amarith działa Ci to co opisałeś? Bo mam podobną sytuację i od laptopa do anteny kierunkowej około 5 metrów + 2 ściany i nie wiem czy da radę.
 12. Wszystko już mi ładnie działa. Dzięki.
 13. Chciałbym zrobić listę i mam problem z zapisywanie słów/liczb do niej. #include <stdio.h>#include <stdlib.h>int main(void){ typedef struct lista { int x; lista *next; }; lista *w1; w1 = (lista*) malloc(sizeof(lista)); w1 -> x = 10; return 0;} Ten kod działa, ale jeśli w strukturze miałbym int *x; zamiast int x; to jak zapisać coś do takiej zmiennej? Myślałem, że wystarczy w1 -> (*x) = 10; ale coś takiego nie działa. To samo, jeśli w strukturze miałbym np. char napis[20]; albo char *napis[20]; jak się do tego odwołać?
 14. typepestring = ^pstring; pstring = record pstr:^string; k:integer; next:pestring; end; plitera = array[1..24] of pestring; pelitera = ^plitera;varglowad:pelitera; Mam takie typy i chciałbym się odnieść do np. wartości pstr będącego w 1 elemencie tablicy, jak to zrobić? Wydawało mi się, że wystarczy glowad[1]^.pstr , ale to nie działa. Mam nadzieję, że w miarę jasno wyjaśniłem o co mi chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.