Skocz do zawartości

zgk5

Stały użytkownik
  • Postów

    542
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    Wrocław
  • Zainteresowania
    ogólne

Osiągnięcia zgk5

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Mam taki sam monitor (oczywiście na grafie matroxa) i nawet nie przymierzam sie do żadnego LCD bo tylko stracę... nie tylko kasę ... No ale, raz go musiałem naprawić, koszty - 200 zeta - ale i tak warto było.
  2. Kwestia zabezpieczeń wewnętrznych zasilacza to dość szeroki temat ... Można tu wyróżnić ch-ki proste ( stabilizacja prądu o wartości max ) i z podcięciem tj. zmniejszenie wartości prądu zwarcia do wartości bliskiej zero. Ale oba te zabezpieczenia nie wywołają wyłączenia zasilacza tzn. nie oddziałują bezpośrednio na zablokowanie sygnału sterującego pracą tranzystorów kluczujących. Zasilacz zostaje wyłączony przy zadziałaniu układu "under voltage protection" - co ma miejsce przy spadku napięcia z dozorowych linii tj. 3,3, 5 i 12V poniżej dopuszczalnych wartości a więc w przypadku zwarcia o określonej ch-ce i czasie trwania. Komutacja zwarcia nie zawsze wywoła więc wyłączenie zasilacza.
  3. Bezpiecznik jest cały bo zasiłka podaje jednak +5VSB. Trudno wyrokować tak od razu co padło, ale najpewniej jakaś dioda Schotke'go i układ zabezpieczenia zasilacza blokuje jego pracę. Ale przyczyn może być znacznie więcej. Jeśli potrafisz to pomierz diody wyjściowe i i tranzystory mocy. Ps. Mogę Ci tą zasiłkę naprawić.
  4. Polepsza, polepsza ... Z obliczeń wynika, że wiatrak 250 mm przy takiej samej prędkości obrotowej wytwarza ponad 4-krotnie większy przepływ powietrza niż 120.
  5. Sądzę, że są wiarygodni, zresztą nie tylko oni testowali tą zasiłkę.
  6. Na silentpcreview też to mierzyli i wyniki wyszły zgoła inne. Kontroler napięć w modelu S12 -500 okerślili mianem "excellent, within -/+2% on all lines at all test loads " Na targi chętnie przyjde, tylko daj znać jak będą.
  7. Nie wiem BENITO co to za platforma i jak to zostało zmierzone, że S12-500Wat nie jest w stanie podać więcej niż 400 Wat na wyjście. Zasilacz jest markowy i nie sadzę żeby to mogła być prawda - tak jak to ma nieraz miejsce w zasilaczanch no name. Zresztą w sieci jest sporo testów tej zasiłki i nigdzie nie spotkałem się z tak negatywną opinią którą Ty serwujesz o Seasonicach, wręcz przeciwnie.
  8. Tak, zaraz wymontuję go z kompa i grzecznie do nich pójdę, na szczęście mam do nich blisko bo to też Wrocław :D Myślałem, to co napisałeś o SS12-500W wynika z Twoich własnych pomiarów ...
  9. Daj namiar, ja też chcę. Na allegro chodzą o 1K pln wyżej ...
  10. Z tego co piszesz wynika, że model SS -500Wat nie osiągnął nawet 400Wat Pout. :D Ciekawy jestem jak to zmierzyłeś, czy tylko było widać ?
  11. U mnie też :lol: ( SS12 -500 ma 396 Wat na obwodzie 12V co daje łączny prąd obu lini 396/12=33A co zgadza się z I1=17A +I2=16A) - ale to raczej rzadki przypadek. W większości zasilaczy reguła prostego sumowania prądów nie jest prawidłowa. @aerial Ja też, dlatego nie pracuję w trybie pasywnym - choć zasilacz ma spory zapas mocy Zgadza się, miałem na myśli wentylację zasilacza, dla w miarę poprawnej wentylacji budy trzeba ustawić około 700 -800 RPM. Ty też :D
  12. Zgodzę się w 100% z przedmówcą. Mam właśnie taki ULTRA CICHY zestaw - Seasonic SS12- 500W @ Fander, Poprzednio w Seasonicu była Adda, też dość cicho to pracowało bo Seasonic ma po prostu genialny kontroler obrotów, doskonale skalibrowany. Zastosowanie Fandera 120 powoduje, że ten zestaw staje się półpasywny, tzn przez dłuższy czas Fander podpięty do kontrolera nie stratuje i zasilacz pracuje jako typowo pasywny. Niestety, pogarsza to ogólna wentylacje budy więc lepiej Fandera podłączyć po 12voltowe złącze na mobo i ustawić np. 400 obr/min. Tego sie w ogóle nie słyszy a buda jest wentylowana. Poza tym Seasonic ma bardzo wysoka sprawność przetwarzania co również rzutuje na małą temperaturę i w związku z tym małe obroty wentyla. Ciszej się już nie da .... tego po prostu nie słychać.
  13. I=P/U, myślałem że go znasz
  14. Pewnie dodałeś 20+18 i wychodzi ci 38A no nie ?? Policz tak: moc na obwodzie 12V podziel przez 12 i otrzymasz łączny prąd który może być pobierany z obu lini L1 i L2 jednocześnie. 20A na L1 i 18A na L2 to tylko ograniczenia max. prądu który nie może być przekroczony na tych liniach.
  15. Chciałbym się dowiedzieć, czy obudowy aluminiowe nie wpadają w rezonans, tzn. czy mają właściwości tłumienia drgań od wszelkiego rodzaju napędów i czy faktycznie w ich wnętrzu temperatura jest niższa o kilka stopni niż w budach stalowych ? I co sądzicie o tej Aplus ROMA? Kosztowała 399, teraz tylko 199 zeta :D Dzięki za wszelkie wypowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...