
g71a
Stały użytkownik-
Postów
83 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez g71a
-
Jak obliczyć powierzchnie oddawania ciepła doskonale wiem, chodzi mi o to jaka ona powinna być aby chłodniaca była w miare wydajna.
-
Może ktoś z was się orientuje, w jakich granicach powinna się kształtować powierzchnia oddawania ciepła średniowydajnej chłodnicy?
-
kwas solny + woda destylowana
-
Czy naprawde nikt nie ma żadnych uwag :cry:
-
Kolejny kawałek mojej radosnej twórczości Jeden wlot jeden wylot Wszelaka krytyka i pomysły na ulepszenia miele wskazane
-
Sorry, pomysł zabawy w robienie bloczków zarzucony. Myślę, że w najbliższym czasie do niego nie wrócę. Brak czasu :( i funduszy.
-
Co niby złego jest w rozstawie dziur do scoketu? To że wymiar nie podany jest w calach jak podaje AMD czy to że nie uwzględnione jest przesunięcię środka rdzenia względem dziur?
-
Zatanawiałem, czy wrzucić ten tekst na forum ale jednak podam link. Troche informacji na temat barwienia i utleniania anodowego aluminium w domku. http://80.49.220.118/utlenianie.htm
-
a może w kostki lodu :wink: Dokładnie znajduje się ok. 78% azotu :lol: . Ludzie elemetarne prawa fizyki jeśli sprężony gaz (w tym przypadku powietrze) się rozpręża odbiera ciepło z otoczenia, a w otoczeniu znajduje sie para wodna która zamarza. Weź sobie butelkę z propanem-butanem do napełniania zapalniczek i psiknij - też będziesz miał biały osad a azotu nie ma :lol: Niech jakiś moderator zlituje się i zamknie ten topic
-
Czy próbował ktoś czyścić chlorkiem żelaza lub innym preparatem to trawienia płytek w elektronice? Sam osobicie czyściłem w rozcieńczonym kwasie azotowym. Samo czyszczenie zajęło mi 5 min.
-
zastosuję złączki samozaciskowe FESTO lub CAMOZZI, przy dobrej wydajności pompki, a mam nadzieję, że będzie dobra to wystarczy średnica węży 8/10
-
Węże zbrojone wytrzymają. Pompka będzie zaś wydajniejsza niż wirnikowa, a przy moich projektach bloków potrzebuję tej wydajności.
-
Pompka ślimakowa to coś jak maszynka do mięsa ale dużo dokładniej wykonana. Jeśli chodzi o WW to głównym elementem odprowadzającym ciepło są finy, reszta ma mniejsze znaczenie dla chłodzenia. Można zatem blok podzielić na 3 części (jak nukleon) a wykonanie wtydy finów o grubości np 0.4 mm (są dostępne frezy i piłki diamentowe) nie jest już takim wielkim problemem. Oczywiście zrobienie tego wymaga czasu, jednak jak mniemam blok zrobić chcesz dla siebie i nie zamierzasz uruchamiać produkcji.
-
Moim zdaniem optymalizacja WW powinna iśc w kierunku zwiększenia powierzchni oddawania ciepła poprzez zwiększenie liczby finów (zmniejszenie ich grubości i odległości między nimi) ale wiąże się to ze zwiększeniem wydajności pompki - stąd moja sugestia pracy nad modyfikacją pompki. Sam myślę o przerobieniu pompki wirnikowej na ślimakową.
-
Moim zdaniem poszukiwanie materiału na blok lepszego niż miedź nie ma sensu. Tak samo jak poszukiwanie płynu do WC. Zapał twórczy skierowałbym raczej w stronę projektu wydajnego bloku i pompki do układu.
-
Coś się chyba pomyliło, ilość wody w układzie nie ma żadnego wpływu na szybkość przepływu, przy dwóch jednakowych pompkach w ciągu godziny przepłynie 10 l zarówno w przypadku 1 jaki i 2. muszę cię rozczarować silentmaxx.de
-
Może diament :wink: Myślę, że nie znajdziesz lepszego a najważniejsze równie trwałego i taniego jak miedź
-
A czy aby napewno środek jądra procesora pokrywa się ze skrzyżowaniem linii? Ze względu na dźwigienkę socketa jest trochę przesunięty. A może się myle.
-
Przejrzałem z zainteresowaniem symulacje i o dziwo (zwłaszcza z wg testu długodystansowego) wynika że najwydajniejszym byłby blok nr 2. Czy to możliwe czy błąd symulatora?
-
Zamierzam przenieść zasilacz, a w jego miejsce zamontować chłodnicę. W związku z tym chałbym przerobić obudowę zasilacza i chłodzić jedynie to co jest na radiatorach. Pytanie jeśli nie będzie wiatraka chłodzącego pozostałe elementy jaka będzie stabilnośc zasilania. Może już ktoś z was przerabiał temat i się wypowie.
-
Całkiem, całkiem. Ale nie zrobisz raczej go na frezarce manualnej. A jeśli cnc to można bardziej go zaokrąglić przez co zmniejszyć opory przepływu. Prześlij mi mailem projekt to pokażę ci o co mi chodzi.
-
i jeszcze jeden (już zrobiony :) ) Tym razem jeden wlot i jeden wylot. Finy grubość 0.5mm odległość między nimi 0.5mm
-
proszę: wlot na środku, wyloty po bokach
-
Konkurs na najnizsza temp. proca , nie klamac !!!!!!!!!!!!!!
g71a odpowiedział(a) na ziomek temat w Chłodzenie Powietrzem
ABSII to odczyt z diody termicznej,CPU DIE - odczyt z czujnika czyli co w środku jest chłodniejszy niż na zewnątrz? odczyt z ABSII wynosi 60'C :!: (z diody termicznej z CPU) CPU DIE czyli odczyt z czyjnika MoBo znajdujacy sie w podstawce SocA wynosi 43'C czy to tak trudno zrozumiec :?: Sorry jeśli cię wkurzyłem, ale na jedno wychodzi temp. procka to 60 a nie 43 no masz racje,ale wszyscy wpypisujacy to swoje temperatury odczytuja temp.wlasnie z czujnika (tylko niektore plyty potrafia odczytywac temp.z diody termicznej)wiec temperatura ktora odczytuje plyta wynosi 43'C dla procesora To w takim razie wszystkie te temp. to o dupe potłuc. Co jeśli włożę trochę pianki neoprenowej między procka a czujnik. U mnie na na jakimś Coolermasetrze temp w stresie 38* A 1446@~2000 ABSII 65* -
Konkurs na najnizsza temp. proca , nie klamac !!!!!!!!!!!!!!
g71a odpowiedział(a) na ziomek temat w Chłodzenie Powietrzem
ABSII to odczyt z diody termicznej,CPU DIE - odczyt z czujnika czyli co w środku jest chłodniejszy niż na zewnątrz? odczyt z ABSII wynosi 60'C :!: (z diody termicznej z CPU) CPU DIE czyli odczyt z czyjnika MoBo znajdujacy sie w podstawce SocA wynosi 43'C czy to tak trudno zrozumiec :?: Sorry jeśli cię wkurzyłem, ale na jedno wychodzi temp. procka to 60 a nie 43