Skocz do zawartości

g71a

Stały użytkownik
  • Postów

    83
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez g71a

  1. g71a

    Projekt chłodnicy

    Jak obliczyć powierzchnie oddawania ciepła doskonale wiem, chodzi mi o to jaka ona powinna być aby chłodniaca była w miare wydajna.
  2. Może ktoś z was się orientuje, w jakich granicach powinna się kształtować powierzchnia oddawania ciepła średniowydajnej chłodnicy?
  3. kwas solny + woda destylowana
  4. g71a

    Moje projekty

    Czy naprawde nikt nie ma żadnych uwag :cry:
  5. g71a

    Moje projekty

    Kolejny kawałek mojej radosnej twórczości Jeden wlot jeden wylot Wszelaka krytyka i pomysły na ulepszenia miele wskazane
  6. Sorry, pomysł zabawy w robienie bloczków zarzucony. Myślę, że w najbliższym czasie do niego nie wrócę. Brak czasu :( i funduszy.
  7. Co niby złego jest w rozstawie dziur do scoketu? To że wymiar nie podany jest w calach jak podaje AMD czy to że nie uwzględnione jest przesunięcię środka rdzenia względem dziur?
  8. Zatanawiałem, czy wrzucić ten tekst na forum ale jednak podam link. Troche informacji na temat barwienia i utleniania anodowego aluminium w domku. http://80.49.220.118/utlenianie.htm
  9. a może w kostki lodu :wink: Dokładnie znajduje się ok. 78% azotu :lol: . Ludzie elemetarne prawa fizyki jeśli sprężony gaz (w tym przypadku powietrze) się rozpręża odbiera ciepło z otoczenia, a w otoczeniu znajduje sie para wodna która zamarza. Weź sobie butelkę z propanem-butanem do napełniania zapalniczek i psiknij - też będziesz miał biały osad a azotu nie ma :lol: Niech jakiś moderator zlituje się i zamknie ten topic
  10. Czy próbował ktoś czyścić chlorkiem żelaza lub innym preparatem to trawienia płytek w elektronice? Sam osobicie czyściłem w rozcieńczonym kwasie azotowym. Samo czyszczenie zajęło mi 5 min.
  11. zastosuję złączki samozaciskowe FESTO lub CAMOZZI, przy dobrej wydajności pompki, a mam nadzieję, że będzie dobra to wystarczy średnica węży 8/10
  12. Węże zbrojone wytrzymają. Pompka będzie zaś wydajniejsza niż wirnikowa, a przy moich projektach bloków potrzebuję tej wydajności.
  13. Pompka ślimakowa to coś jak maszynka do mięsa ale dużo dokładniej wykonana. Jeśli chodzi o WW to głównym elementem odprowadzającym ciepło są finy, reszta ma mniejsze znaczenie dla chłodzenia. Można zatem blok podzielić na 3 części (jak nukleon) a wykonanie wtydy finów o grubości np 0.4 mm (są dostępne frezy i piłki diamentowe) nie jest już takim wielkim problemem. Oczywiście zrobienie tego wymaga czasu, jednak jak mniemam blok zrobić chcesz dla siebie i nie zamierzasz uruchamiać produkcji.
  14. Moim zdaniem optymalizacja WW powinna iśc w kierunku zwiększenia powierzchni oddawania ciepła poprzez zwiększenie liczby finów (zmniejszenie ich grubości i odległości między nimi) ale wiąże się to ze zwiększeniem wydajności pompki - stąd moja sugestia pracy nad modyfikacją pompki. Sam myślę o przerobieniu pompki wirnikowej na ślimakową.
  15. Moim zdaniem poszukiwanie materiału na blok lepszego niż miedź nie ma sensu. Tak samo jak poszukiwanie płynu do WC. Zapał twórczy skierowałbym raczej w stronę projektu wydajnego bloku i pompki do układu.
  16. Coś się chyba pomyliło, ilość wody w układzie nie ma żadnego wpływu na szybkość przepływu, przy dwóch jednakowych pompkach w ciągu godziny przepłynie 10 l zarówno w przypadku 1 jaki i 2. muszę cię rozczarować silentmaxx.de
  17. Może diament :wink: Myślę, że nie znajdziesz lepszego a najważniejsze równie trwałego i taniego jak miedź
  18. A czy aby napewno środek jądra procesora pokrywa się ze skrzyżowaniem linii? Ze względu na dźwigienkę socketa jest trochę przesunięty. A może się myle.
  19. Przejrzałem z zainteresowaniem symulacje i o dziwo (zwłaszcza z wg testu długodystansowego) wynika że najwydajniejszym byłby blok nr 2. Czy to możliwe czy błąd symulatora?
  20. Zamierzam przenieść zasilacz, a w jego miejsce zamontować chłodnicę. W związku z tym chałbym przerobić obudowę zasilacza i chłodzić jedynie to co jest na radiatorach. Pytanie jeśli nie będzie wiatraka chłodzącego pozostałe elementy jaka będzie stabilnośc zasilania. Może już ktoś z was przerabiał temat i się wypowie.
  21. g71a

    Moje projekty

    Całkiem, całkiem. Ale nie zrobisz raczej go na frezarce manualnej. A jeśli cnc to można bardziej go zaokrąglić przez co zmniejszyć opory przepływu. Prześlij mi mailem projekt to pokażę ci o co mi chodzi.
  22. g71a

    Moje projekty

    i jeszcze jeden (już zrobiony :) ) Tym razem jeden wlot i jeden wylot. Finy grubość 0.5mm odległość między nimi 0.5mm
  23. g71a

    Moje projekty

    proszę: wlot na środku, wyloty po bokach
  24. ABSII to odczyt z diody termicznej,CPU DIE - odczyt z czujnika czyli co w środku jest chłodniejszy niż na zewnątrz? odczyt z ABSII wynosi 60'C :!: (z diody termicznej z CPU) CPU DIE czyli odczyt z czyjnika MoBo znajdujacy sie w podstawce SocA wynosi 43'C czy to tak trudno zrozumiec :?: Sorry jeśli cię wkurzyłem, ale na jedno wychodzi temp. procka to 60 a nie 43 no masz racje,ale wszyscy wpypisujacy to swoje temperatury odczytuja temp.wlasnie z czujnika (tylko niektore plyty potrafia odczytywac temp.z diody termicznej)wiec temperatura ktora odczytuje plyta wynosi 43'C dla procesora To w takim razie wszystkie te temp. to o dupe potłuc. Co jeśli włożę trochę pianki neoprenowej między procka a czujnik. U mnie na na jakimś Coolermasetrze temp w stresie 38* A 1446@~2000 ABSII 65*
  25. ABSII to odczyt z diody termicznej,CPU DIE - odczyt z czujnika czyli co w środku jest chłodniejszy niż na zewnątrz? odczyt z ABSII wynosi 60'C :!: (z diody termicznej z CPU) CPU DIE czyli odczyt z czyjnika MoBo znajdujacy sie w podstawce SocA wynosi 43'C czy to tak trudno zrozumiec :?: Sorry jeśli cię wkurzyłem, ale na jedno wychodzi temp. procka to 60 a nie 43
×
×
  • Dodaj nową pozycję...