Jump to content

TOMAHAWK_

Stały użytkownik
 • Posts

  1384
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

TOMAHAWK_ last won the day on February 19 2011

TOMAHAWK_ had the most liked content!

About TOMAHAWK_

 • Birthday 12/14/1987

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.tomahawk.elsat.net.pl
 • GG
  6951848

Profile Information

 • Skąd
  Ruda Śląska // Silesia // Polska
 • Zainteresowania
  Szybkie dziewczyny i ładne komputery ( a może na odwrót :-) )

TOMAHAWK_'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

5

Reputation

 1. I to jest najgorsze, że w czasach tak zwanej 'demokracji' rząd jakiegoś państwa od tak może zamknąć serwer prywatnej firmy, od tak wydać nakaz aresztowania kilku ludzi którzy w dodatku znajdują na terenach różnych państw i od tak zająć kapitał wartości 50mln$, bez żadnego wyroku... no ale podobnym przykładem są wszelakie "misje pokojowe" prowadzone przez USA...
 2. Przeżył by gdyby nie zapiął pasów ? Nie sądzę. Prawdopodobieństwo nie przeżycia przy odpiętych pasach jest większe niż prawdopodobieństwo nieprzeżycia przy zapiętych. A ów kretyn nie płaci podatków i składek ZUS/NFZ ?
 3. termostat padnięty? ja przy -5*C nie zrobię 2km i już mam temperaturę roboczą (~90*C)
 4. a ja mam pytanie podobnej natury jednak trochę inna sytuacja. mam nie przerejestrowany samochód na siebie, poprzedni właściciel także nie przerejestrował go na siebie, jak w takim przypadku wygląda sprawa z fotoradaramii ?
 5. Podczas wypadku bez zapiętych pasów można zabić współpasażera własnym łbem. A pasażer na tylniej kanapie przy czołówce bez pasów wali w fotel kierowcy swoją wagą pomnożoną przez odpowiednie przeciążenie, powodując dodatkowe obrażenia. Jak dla kogoś życie nie jest cenne to niech przynajmniej czyjeś uszanuje. Już nie wspominając że byle czołówka przy 30kmph kończy się złamanym nosem i wizytą na chirurgii dentystycznej. Ignorancja jest błogosławieństwem...
 6. "analiza sytuacji i unikanie zagrożeń" jeszcze nikogo nie uchroniła przed lodem pod śniegiem (i tym podobnymi losowymi sytuacjami, można przypomnieć filmik jak audi przy 150kmph wpada na plamę oleju, takie same skutki by to miało przy 100kmph) i na nic się zda "analiza sytuacji i unikanie zagrożeń" jeśli nie będzie się wiedziało jak wyprowadzić samochód z poślizgu jeśli akurat zdarzy się to na zakręcie, drzewa tylko czekają aby przyjąć 1.5t blachy na siebie. dobry kierowca to taki który unika zagrożeń, dba o pojazd a też taki (a może przede wszystkim) który umie zażegnać napotkanemu zagrożeniu. takie losowe przypadki mogą sprawić że super przewidujący i ostrożny kierowca z 300tyś km doświadczenia skończy wraz se swoją rodziną na pobliskim drzewie. bardzo mnie również zdziwiło że ktoś negował zimowe szaleństwa na hipermarketowych parkingach (parę stron temu w tym temacie), ten ktoś chyba nigdy nie jechał w poślizgu (wymuszonym czy też przypadkowym) i nie wie jak szybko trzeba zapierdzielać kierownicą w takim przypadku (nawet przy tych 30kmph na parkingu), samo danie kontry to pikuś, jeszcze trzeba tą kontrę odkręcić w odpowiednim momencie i to błyskawicznym tempie a odpuszczenie całkowicie gazu w momencie już zapodania kontry to często fatalny w skutkach błąd który kończy się na drzewie bądź w rowie, i o ile śnieg może ewentualnie wybaczyć takie błędy to na mokrym asfalcie nie ma się praktycznie szans w przypadku popełnienia takiego błędu. co oczywiście nie zmienia faktu że jazda na letnich oponach w zimę (itd.) to szczyt idiotyzmu.
 7. Zgadza się, byłbym za, tylko u nich prokurator nie pisze aktu oskarżenia przez pół roku, przede wszystkim mają rozbudowany system kar za wykroczenia i małe przestępstwa, nie cackają się jak u nas w jakieś zawiasy które tak naprawdę nie wiele dają, pewnie większość spraw o pobicie i kradzież u nas kończy się albo umorzeniem albo jakimiś śmiesznymi wyrokami w zawieszeniu które są wydawane rok po zdarzeniu (to akurat wiem z autopsji, brata pobili), a wystarczyło by miesiąc, dwa w areszcie. Nie wspominając że wykrywalność przestępstw w Polsce jest porażająco niska.
 8. Narkotest w żadnym wypadku nie jest wyznacznikiem zdolności psychomotorycznych, są zbyt czułe, wystarczy nadmienić że metabolity kannabinoli są w organizmie do 2 tygodni, opiatów parę dni etc., co więcej po zjedzeniu makowca pokażą wynik pozytywny co skończy się kilkoma godzinami na komendzie w celu pobrania krwi do szczegółowych badań. Co do jeździe po alko to jestem przeciw, chociaż warto nadmienić że w stanach nie sprawdzają zawartości alko w wydychanym powietrzu tylko każą zrobić jaskółkę, dotknąć nosa palcem wskazującym przy zamkniętych oczach, przejść po linii etc. Choć osobiście tym którzy mają 2 promile czy ledwo umieją ustać na nogach skazywałbym za usiłowanie zabójstwa, wyroki bez zawiasów, wystarczyło by od 2 tyg do pół roku.
 9. Nie mówiąc już o tym że po drodze z zakładu uzdatniania jest kilka kilometrów rurociągów nim doleci do kranu.
 10. a może szklany blat przymocowany na wspornikach do ściany ?
 11. tak samo jest w rudzie śląskiej, najpierw trzeba zapłacić a potem dopiero dają do druku, bezsens jakich mało ale cóż poradzić
 12. jeden silnik ma turbinę a drugi nie...
 13. tylko że po to są boczne lusterka aby eliminować to martwe pole...
 14. według tej strony nie da się do tego zestawu podłączyć zewnętrznego źródła
 15. http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbo_(guma) : ;]
×
×
 • Create New...