Skocz do zawartości

ozzy

Stały użytkownik
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ozzy

  1. Witam. Mam taki problem z kompem, czasami nie chce się zbotować, wydaje na początku jeden długi sygnał, więc wnioskuje po tym ze to problem z ramem - tylko dlaczego czasami wszystko jest ok, włącza się za każdym razem a czasami nie chce - co na to poradzić?? Przełożyłem kość do innego slotu no i ruszył, przez jakiś czas wszystko było ok ale teraz problem sie powtórzył. Spróbuje go jeszcze wyczyścić sprężonym powietrzem - może to wina kurzu. A może to płyta albo pamięć juz się kończą?? Dzięki za wszystkie podpowiedzi. PS komp z którym mam problem to coś na intelu (celeron700) ale nie mam możliwości sprawdzenia tego teraz, pamięć to SDRAM.
  2. Witam. Mam zamiar kupić obudowę do dysku 2,5" (dysk to IBM TRAVELSTAR 10,5GB), tak żeby móc ten dysk podłączać sobie do komputera przez USB. Chcę po prostu zrobić sobie takiego dużego Pen Drive`a. I mam pytanie czy bezpieczne dla dysku jest takie podłączanie przy włączonym komputerze, czy dysk mi nie padnie po miesiącu przez to że kilkanaście razy podłączyłem go do włączonego komputera?? A drugie pytanie wiąże się z tym że mam zamiar kupić najtańszą obudowę jaka jest dostępna (na allegro), obudowa taka kosztuje 34zł, a są i takie które kosztują 130 albo i więcej złotych - skąd bierze się taka różnica w cenach - przecież to tylko obudowy i właściwie każda jest taka sama (nie mówię tu o tych które np. umożliwiają kopiowanie zdjęć z aparatu bez komputera)?? Z góry dzięki - pozdrawiam. :)
  3. Witam. Mam takie małe pytanie - czy jeżeli chce wymienić elektronikę w HDD (chodzi mi tu dokładnie o seagate U6 40GB) w obu elektronikach muszą się zgadzać tylko modele dysków czy i firm ware musi być taki sam ?? Wydaje mi się że musi się zgadzać i model i firm ware ale ostatnio slyszałem że tylko model - więc jak to w końcu jest?
  4. ozzy

    Avalon

    Tutaj jest link, zapomniałem podać :-|
  5. ozzy

    Avalon

    Ja to zainstalowałem wg instrukcji i nic sie nie zmieniło wszystko jest tak jak było wcześniej, moze to dlatego że miałem zainstalowany Longhorn Transformation Pack - spodziewałem sie jakiegoś efektu a tu nic. :angry:
  6. Taka temperatura jak piszesz do najniższych nie należy (zwłaszcza jeżeli procek nie był kręcony) ale nie masz się czym przejmowac twojemu duronowi nic sie od niej nie stanie, jeżeli komp chodzi stabilnie to wszystko OK. Ale oczywiście posmarować go lepszą pastą nie zaszkodzi.
  7. Jeżeli mówisz że do 150zł to możesz sobie kupić Zalmana CNPS7000A-AlCu. Na allegro można znaleźć nawet poniżej 150zl. Posiadam takiego i naprawde polecam.
  8. No widzisz, piszemy o dwóch różnych płytach wiec nie ma sie co dziwić że na mojej są te przełączniki a na twojej nie ma.
  9. No chyba mi się te przełączniki nie przyśniły, na tej płycie (przynajmniej na tej którą ja mam) są ich dwa rodzaje CLK_SW do ustawienia FSB - ON=Auto; OFF=FSB100MHz. Drugi rodzaj to CLK_RATIO jest tam sześć przełączników które służą właśnie do ustawiania mnożnika. W biosie można jedynie ustawiać FSB a ustawień mnożnika nie znalazłem. W takim razie gdzie kolego VRx ustawiasz mnożnik? Instrukcja do tej płyty str. 14
  10. Hmm no raczej wątpie żeby to był tberd bo aida pokazuje że to jest barton. Zmieniłem nawet bios na płycie i nie pomogło. Ale chyba go tak zostawie, zapuściłem dzisiaj na noc Prime95, całą noc przechodził spoko bez jakichkolwiek błędów więc jak chodzi dobrze to niech sobie chodzi (temp tylko jest z deka za wysoka w stresie dochodzi do 63stC).
  11. Troche pobawiłem sie tymi przełącznikami i jak bym nie ustawił to mnożnik i tak jest 12,5, teraz to już wogóle nie wiem co jest grane. Chodzi na takich ustawieniach jak by to był barton 2800+ chodziaż aida i windows pokazują że jest to barton 2600+ ale taktowany 2075MHz (12,5x166). O co tu chodzi - ktoś wie ??
  12. Witam. Mam pewnien problem z ww płytą i prockiem Athlon 2600+ Barton, a mianowicie gdy ustawie jej mnożnik wg instrukcji (mnożnik ustawia się na niej mikroprzełącznikami na płycie) na 11,5 czyli tak jak poinien mieć ten procek, a FSB ustawiam 166MHz, to wszystkie programy diagnostyczne łącznie z biosem pokazują że mnożnik jest ustawiony na 12,5 (zworka CLK_SW jest ustawiona na ON czyli auto) a procek jest wykrywany jako athlon 2800 i pracuje z częstotliwością 2075MHz. Więc co jest - czy w instrukcji jest błąd, i trzeba ustawić wg niej np mnożnik 10,5 i wtedy będzie faktycznie 11,5 czy może ja coś źle robie. Swoją drogą to strasznie dziwne że na takiej płycie mnożnik ustawia się mikroprzełącznikami :o
  13. U mnie się nie zmyły, ale jak będziesz wybierał zmywacz do paznokci to lepiej go wcześniej przetestuj na jakimś starym układzie z napisami, czy ich nie zmyje.
  14. No wbiłem tak jak powiedziałeś i dalej pokazuje 1,46V :P:P:P:P
  15. No i jade teraz na orginalnym biosie abita standardowe ustawienia i dajej to samo, chyba to oleje, i nie będe na to zwracał uwagi, komputer chodzi stabilnie więc chyba spoko.
  16. Hmmm, teraz ustawiłem procka na standardowe 1700+ (1466MHz) Vcore 1,50V i w biosie w hardware monitor jak i w windowsie w Winbond Hardware Doctor pokazuje 1,46V (czyli znowu zaniża), więc raczej to nie jest wina przegrzewających się mosfet`ów czy nie dającego rady tym ustawieniom zasilacza, bo chyba standardowe ustawienia to nie jest zbyt wysoko podniesiona poprzeczka.
  17. Tak jak napisał wyżej Mogiel super glue czy kropelkę rozpuszcza aceton, czyli zmywacz do paznokci (tylko jak będziesz takowy kupował to zwróć uwagę czy zawiera aceton bo niektóre z tego co się zorientowałem go nie mają w swoim składzie). Ja robiłem to w ten sposób że moczyłem chusteczkę higieniczną w zmywaczu i wycierałem chipset, trochę to trwało bo ten klej tak łatwo nie schodzi ale końcowy efekt jest taki że po kleju nie ma śladu. Tylko po takim zabiegu radze odłożyć płytę na kilka albo kilkanaście godzin żeby wyschła, ja włączyłem komputer po jakiejś godzinie i przeżyłem horror - komp nie reagował, myślałem że spaliłem płytę. Odłożyłem ją na całą noc do wyschnięcia (rano jeszcze przedmuchałem to sprężonym powietrzem) i na drugi dzień chwała bogu wszystko działało normalnie. Co do śrubokręta to raczej nie radzę nim tam dłubać (kolega niedawno w ten sposób uszkodził sobie grafikę, i dużej siły tam nie przykładał), spróbuj raczej tym acetonem to jakoś polewać i ruszać na boki z czuciem - powinien odskoczyć.
  18. Jest tak: ustawiam 1,75V, a w biosie w hardware monitor jak i w windowsie w Winbond Hardware Doctor pokazuje 1,68-1,70V i chodzi mi o to czy napięcie jest rzeczywiście takie jak ustawiam czyli 1,75V a narzędzia monitorujące się mylą, czy jest tak że ja ustawam 1,75 a napięcie jest zaniżane do tych pokazywanych przez np Winbonda?
  19. Dzięki za odpowiedz, i mam jeszcze jedno pytanie: w biosie mam ustawione napięcie 1,75V a Winbond Hardware Doctor pokazuje mi że 1,68-1,70 (wacha sie w tych granicach) więc jak to w końcu jest? Napięcie jest takie jak w biosie ustawiam czy takie jak mi pokazuje winbond?
  20. Witam, a ja mam jeszcze pytanie odnośnie A XP1700+(1,5V) czy powiedzmy 1,85V będzie bezpiecznym napięciem, czy po miesiącu czy dwóch pracy przy 1,85 proc może paść? Oczywiście temperatura pod kontrolą a zasiłka taka jak w podpisie.
  21. Mój problem z radiatorem na chipsecie rozwiązał sie praktycznie sam, jak go delikatnie ruszyłem odskoczył bez najmniejszych oporów (pewnie niewidoczna ręka czasu dotknęła klej). Teraz założyłem sobie na SB Zalmana NB47 w sposób który opisałem wyżej (taśma po rogach a pasta w środku - taśma to jakaś 3M kupiona na giełdzie za 5zł 4x4cm), ze ściągnięciem go nie będzie problemów, a i odpaść nie ma prawa bo siedzi dosyć pewnie.
  22. No wiesz jak by się udało znaleźć na allegro elektronikę za 30 - 40zł to wydaje mi się że warto.
  23. Ja nie mówie, że to nie moja wina - bo moja :P a sprawdzać to i ja teraz sprawdzam za każdym razem, szkoda że dopiero po czymś takim. Dzięki za odpowiedź - o coś takiego mi chodziło, nie chciałem wydawać kasy na pusto.
  24. sgj nie czepiaj sie - wiem że nie jestem orłem z ortografii. A co do podłączenia dysku odwrotnie, to nie ma sie co dziwić też myślałem że żeby podłączyć go odwrotnie to trzeba bardzo dużej siły użyć, wiec skoro molex wszedł lekko to nawet nie pomyslałem o tym że włożyłem go odwrotnie. sp1mta ty nie bądz taki mądry - dysk podłączałem milion razy przed tym wypadkiem, aż pewnego razu się zdarzyło. Teraz zawsze zwracam uwage na to jak jest molex włożony i myśle że wiecej mi sie juz to nie zdaży. Wiec ty też uważaj jak będziesz następnym razem podpinał dysk :P Czyli mówicie że padła tylko elektronika i po wymianie dysk powinien działać? (spalić mógł sie przecież też np silnik napędzający tależe)
  25. Witam. Mam kródkie i podejżewam proste pytanie dla ludzi którzy mieli z czymś takim do czynienia. Czy po podłączeniu zasilania do dysku odwrotnie (odwrotnie włożony molex) spaleniu uległa tylko elektronika, czy może z takiego dysku już nic nie będzie? Bo jeżeli to tylko elektronika to można by ją wymienić za niewielkie pieniądze i dysk by śmigał dajej. Dysk to seagate U6 40GB. Dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...