Skocz do zawartości

adamdn

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    73
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez adamdn

  1. Witam!

     

    Mam kilka pytan i zeby je jakos usystematyzowac przedstawiam w postaci punktow :D

     

    1. Jak jest z jakoscia Lexmarkow (lub dokladnie tego modelu P6250), czy nie psuja sie czesto??

     

    2. Czy model ten jest duzo glosniejszy od drukarek HP??

     

    3. Co z jakoscia oraz predkoscia wydrukow i skanow??

     

    4. Czy za okolo 300zl moge sie po takim Lexmarku spodziewac dobrego sprzetu ktory bedzie sluzyl bezproblemowo kilka lat??

     

    5. Moze ma ktos jakies wrazenia z uzytkownia tego modelu lub wogole kombajnow Lexmarka i moglby sie nimi podzielic??

     

    6. Moze w podobnej cenie jest cos innego godnego uwagi??

     

    Pozdrawiam i bardzo prosze o rzetelne i mozliwie szybkie odpowiedzi gdyz nagli mnie czas...

     

    adamdn

  2. U mnie jest wlaczone Legacy USB, wpinam dysk USB 2.0 i laptop podczas startu automatycznie skanuje w poszukiwaniu urzadzen USB zawierajacych Boot sektory. Jezeli jednak masz na dysku glownym system operacyjny a w biosie nie ustawiles urzadzen USB jako domyslnych do startu systemu to mimo ze komputer je znajdzie to je przeskoczy uwazajac ze nie sa one wazne i wystartuje z HDD laptopa. Podobnie jest np. z pendrive'ami. Dopoki nie masz na nim wgranego boot sektora laptop go nie widzi, jak wrzucisz to masz mozliwosc bootowania z niego.

     

    Co do formatowania to poprostu go sformatuj (normalny format), podczas instalacji wybierz dysk USB (powinien dac sie wybrac) lub jezeli nie to przekrec dysk do laptopa, zainstaluj sysytem normalnie i sporotem przekrec go to obudowy USB. Powinno dzialac. Nie jest wymagane jakies "specjalne" formatowanie.

  3. ostatnio jak podalem link do tego sklepu to spiderman mnie skrytykowal,ze robie reklame...

     

    wiec podaje raz jeszcze :D

     

    1463054[/snapback]

    Najszybsza bylaby 400Mhz z CL2 albo 1,5 :) Ale w Twoim wypadku zdecydowal bym sie na 333Mhz i CL2,5. Im wieksza pojemnosc pamieci tym wieksze znaczenie ma opoznienie Cas Latency. W wyniku moich autorskich testow :P na stacjonarnym P4 2,8Ghz i 2 x 256MB Geil 2-3-3-6 wynika ze Cas Latency ma ogromne znaczenie - w przeciwienstwie do czestotliowsci... Na CL2 plynnie w locie zgrywalem material video w pelnym PALu a przy CL3 takie zadanie nie bylo juz mozliwe do wykonania gdyz wpadaly zgubione klatki.

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  4. Witam!

     

    To dziwne ale ja tez ostatnio mialem z nim problem (Chieftec 360Watt Dual Fan). Otoz zaczal przygasac mi monitor. Po tygodniu coraz czesciej i dodatkowo jeszcze diody przygasaly. Wylaczylem kompa i rozebralem. Okazalo sie ze upalone styki na zasilcze i P4P800 Deluxe (3 styki 3.3V). Na pamieciach mialem zamiast 3.3V tylko 2.9V :( Zmuszony bylem na wlasny koszt wymienic wtyczke na plycie glownej. Na szczescie uznano mi gwarancje CHiefteca i dostalem wczoraj nowy :):) Narazie wszystko jest OK. Komputer dziala stabilnie i trzyma dobrze napiecia.

     

    Pozdrawiam

    adamdn

     

    P.S. Wczesniej ten sam komp dzialal bez problemow przez 1.5 roku na zasilaczu Codegen 300W (oryginal co prawda)

  5. Witam!

     

    Mam plyte Asus P4P800 Deluxe i dysk WD 120GB 8MB Cache no i niestety problem :( Otoz raz na jakis czas (czyt. bardzo rzadko ale jednak) podcas pracy systemu da sie slyszec pojedynczy, cihcy stuk w dysku i za kilkanascie sekund (lub nawet kilka) komputer sie zawiesza i pokazuje sie monit o zrzucaniu pamieci fizycznej (czy jakos tak :)) Pozniej robie restart i nie moze wykryz dysku. Nie pomaga wylacznie - musze go odpiac z gniazdka i wlaczyc ponownie i dopiero jest OK.

     

    Prosze o rady.

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  6. Ja bym proponowal 2.8 HT Northwooda, Asus moze byc, ale te GeILe.... Lepiej wez Dual Channel ULD 400 CL2 (2 x 256MB) - sa duzo lepsze.

     

    Co to roznicy pomiedzy CL2 a CL2.5 to nie jest az tak duza jak pomiedzy CL2 a CL3 ale tez jest zauwwazalna i wedlug mnie jest to gra warta swieczki - dolozysz troche wiecej pieniedzy a dostaniesz lepszy zestaw ktory pozniej latwiej sprzedac :)

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  7. Z tego co wiem to CL w P4 ma duzo mniejsze znaczenie niz u AMD. Lepiej miec wysokie fsb i wysokie CL niz niskie CL ale i nizsze FSB. Bralbym ddr500 (tylko porzadne)

    A z tego co ja testowalem to jakos wychodzi ze Cas Latency ma duuzzzee znaczenie w wydajnosci (roznica pomiedzy CL2 a CL3 jest kolosalna) a jezeli chodzi o FSB to oczywiscie taz ma ogromne znaczenie.

     

    Dlatego polecam male CL i duze FSB :)

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  8. Sorki, że wogóle tak późno ale zraził mnie Twój błąd - to w AMD jest potrzebna praca synchroniczna z FSB dla pamięci - tak wtedy jest wydajniej ale na Intelach - haha - tu większe efekty daje praca pamięci na wyższych Mhz lub dobrze podkręcony procek.

    Chyba cos cie pogielo - w Inteleach praca synchroniczna jest rownie wskazana co w AMD. Jak nie wierzysz to se kup porzadnego Intela i potestuj lub poczytaj na www.tomshardware.com lub w jakichs czasopismach typu PCWOLRD lub CHIP (jezeli juz nie wierzysz w komputer :))

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  9. CL (Cas Latency) ma bardzo duze znaczenie - szczegolnie widac to w aplikacjach wymagajacych czestego dostepu do pamieci np. gier czy konwersji DivX. Osobiscie mialem przez chwile pamieci Kingston CL3 i byly beznadziejne - wszystko skakalo a wydajnosc w kodowaniu DivX spadla o okolo 13%. Po wymianie na CL2 (takze 400MHz) wszystko powrocilo do normy. Moim zdaniem warto zainwestowac w 400Mhz bo maja duzy potencjal na podkrecanie (do 487MHz) no i CL2. Z 500Mhz podobno duzo nie wycisniesz a i koszt jest chyba sporo wyzszy.

     

    Jezeli nie podkrecalbys niczego to posiadanie 500 jest zbyteczne bo komputer ma najwieksza wydajnosc gdy procesor, plyta i pamieci pracuja synchronicznie (procesor 800MHz - czyli 4 * 200Mhz i pamieci 2 * 2 * 200Mhz = tez 800Mhz).

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  10. Ja mam inne doswiadczenia z LiteOnami. Co prawda czytniki DVD sa dosc glosne (i za razem szybkie) to nagrywarki DVD sa ()przynajmniej te z ktorymi sie spotkalem) bardzo ciche.

     

    A Chiefteca mam DualFan 360Watt i jest niebanalnie cichy. 2 wentylatory kazdy po 1400-1700 obrotow i w pokoju jest cisza.

     

    Pozdrawiam

    adamdn

     

    P.S. Ale decyzja nalezy do Ciebie! To jest tylko moja propozycja - sprawdzona ale tylko moja...

  11. Mnoznik w Intelach jest niestety zablokowany wiec jedyne co mozesz zrobic to zwiekszyc czestotliwosc pracy magistrali FSB i czestotliwosc pracy pamieci (np. FSB na 220, 230 i tak dalej az do momentu jak ci komputer nie bedzie chcial sie uruchomic, pozniej musisz zwiekszyc napiecie na procu chyba ze starczy ci wartosc przez zwisem kompa) A pamieci musisz zrobic synchronicznie czyli ich czestotliwosc musi byc identyczna z FSB (jezeli FSB jest 250 czyli dla efektywne 4 x 250 = 1000 to pamieci musza miec 500 czyli efektywne 2 * 500 = 1000 - zakladajac ze masz plyte z dwukanalowym kontrolerem pamieci)

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  12. To ja polecam:

     

    1. Intel 2.8 HT FSB800 Northwood - uwierz Northwoody sa po prostu lepsze. Intel chce chyba tylko wywindowac nowa technologie bo innego sensu to nie ma. A i tak wchodza nowe procki na PGA775 :(

    2. Co to chlodzenia to jakis zestaw z HeatPipe choc na mysl mi nic nie przychodzi

    3. pamiec - 2 x 256MB GeIL Dual ULD CL2

    4. Grafa ok - proponuje tylko wziac wersje z ViVo

    5. zasilacz Chieftec Dual Fan 360W (ciiiichhyyyyyy)

    6. plyta Asus P4P800 Deluxe

    7. Naped DVD - LiteOn SOHW-812S (mozliwy upgrade na SOHW-832S)

     

    Co ty na to?

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  13. Polecam Intel 2.8 HT FSB800 Northwood (i tylko NORTHWOOD :)) - sie nie grzeje tak mocno oraz podatny na overclocking. Plyta: Asus P4P800 Deluxe, P4PE Deluxe (zmiana Biosu na najnowszy i smiga jak trzeba) lub jakas Intela jezeli chodzi o stabilnosc i wydajnosc a nie overclocking. Co do pamieci to nie mam zastrzezen :) Mam takie same i chodza cacy. Z tym ze jezeli nie masz zamiaru wpakowac do kompa wiecej niz 512MB ramu to lepsze sa Kingston HyperX 433Mhz bo udalo mi sie je uruchomic na timingach 2-2-2-5 bez podnoszenia napiecia (a GeIL na 2-3-3-6 @ 2.75V).

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  14. A ja mam juz od roku prawie 2.8 HT seria SL6WJ i sprawuje sie niesamowicie. Z 2.8 GHz dalo sie wykrecic 3.5 GHz bez podnoszenia napiecia i na standardowym wentylatorze!! Proca kupilem wtedy 500zl!!! taniej niz normalnie chodzil w sklepach (wersje BOX oczywiscie). Sklep w ktorym kupilem: Semicon w Olsztynie.

     

    Pozdrawiam

    adamdn

  15. i pytanie do adamdm:

    też miałeś problemy z restartowaniem - teraz już w porządku, tak?

    co zmieniłeś? Tylko te trzy monitoringi w BIOsie na disable?

    Ja w BIOSie nie mogę tych trzech monitoringów dać na disable, bo mam aktywny tylko jeden z nich, tylko jeden mogę zmieniać, ten pierwszy.

    A wiatrak na procku podłączam trzyprzewodowym kabelkiem (FLITH coś o tym pisał) zakończonym 3pinową wtyczką więc nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej.

     

    Sprzęt - jak wyżej.

    Sorry ze tak pozno ale wczesniej nie moglem - neo sie walnelo :( Ja mam 3 wentylatory w obudowie ale i tak udalo mi sie wylaczyc monitoring przy wlaczonym tylko jednym (Bios 1005 czyli "firmowy"). Zaraz znow zmienie na 1017 Beta i zobacze jak tym razem.

     

    Porada FLITHa z wentylatorami pomogla w 100% na powolne uruchamianie ale czasami (baardzo rzadko) mam restart i w biosie troche dluzej (o jakies 3 sek) wykrywa mi dysk WD 120GB po tym restarcie. Ale nie narzekam :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...