Skocz do zawartości

tapczan

Stały użytkownik
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tapczan

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Jeśli w /etc/locale.gen nie masz takiej linijki: pl_PL ISO-8859-2 to spróbuj dpkg-reconfigure locales - powinno pomóc. Pozdrawiam
  2. Chciałbym kupić wiatrak 120mm ale większość z nich ma zakończenie 2-pin. Co to jest za zakończenie? Na płycie głównej zakończenia typu fan są 3-pin natomiast końcówka molex to 4-pin. Nie znalazłem też przejściówek 3-pin -> 2-pin czy też 4-pin -> 2->pin. Do czego więc podłącza się wiatrak z końcówką 2-pin? Dzięki Pozdrawiam
  3. Jeśli nie masz usługi DNS uruchomionej lokalnie na serwerze to czy nie powinieneś dodać czegoś w stylu: iptables -A OUTPUT -p tcp --dport 53 -j ACCEPT iptables -A OUTPUT -p udp --dport 53 -j ACCEPT Pozdrawiam.
  4. Prog widoczny na screenie to GKrellM (http://web.wt.net/~billw/gkrellm/gkrellm.html) Jest też coś bardziej funkcjonalnie przypominającego samurize Karamba (http://www.efd.lth.se/~d98hk/karamba) Pozdrawiam
  5. tapczan

    Locale

    Spróbuj: dpkg-reconfigure locales w /etc/locale.gen powinieneś mieć wpis: pl_PL ISO-8859-2 Pozdrawiam
  6. Użyłem sterownika dostarczonego z kernelem 2.4.23 do C-Media PCI (CMI8338/8738) oraz soundcore. Z tego co się dowiedziałem to kilka osób potwierdziło tego typu problem/właściwość tego systemu. Być może jednak da się to jakoś rozwiązać?
  7. Używam Debian + KDE. Problem polega na tym, że system nie potrafi odtwarzać dwóch dźwięków (z dwóch źródeł) jednocześnie (jeśli leci mp3 to już nic innego w tym czasie nie zagra). Czy jest tak że tylko jeden program może mieć dostęp do urządzenia np. /dev/audio w jednym czasie? Czy jest to normalne zjawisko w tym środowisku (a może da się to rozwiązać)? Czy może to jest właściwość mojej karty dźwiękowej (C-Media 8378)? Dzięki.
  8. W Szczecinie, o ile wiem, to jedynie w Backupie można dostać coś konkretnego (np. zalmany). W innych sklepach masówka. Pozdrawiam.
  9. Potwierdzam problem w zachodniopomorskim z otwieraniem niektórych witryn (np. allegro) (to raczej nie wina DNS'ów, gołe ip też nie wchodzi).
  10. Przecież to zupełnie normalne, że w obrębie jednego dysku dane kopiują się wolniej niż z jednego napędu na drugi. Każdy dysk ma ruchomą głowicę, która musi ustawić się nad danymi do odczytu, pobrać porcję danych, ustawić się nad miejscem gdzie należy zapisać i tak w kółko. W przypadku dwóch dysków mamy do czynienia z dwoma niezależnymi głowicami tak więc dane są czytane przez jedną, idą po kablu i zapisuje je druga (niemal tryb Burst). Jeden dysk nigdy nie będzie szybszy od tego rozwiązania (oczywiście dyski tej samej klasy). Pozdrawiam.
  11. Uziemienie mam takie jak we większości mieszkań - żyła 0 jest zwarta z bolcem uziemienia (zresztą podłączając bez uziemienia jest to samo). Dodam jeszcze, że sterowniki od wspomnianego C-Media zmieniałem kilkukrotnie bez rezultatu.
  12. Moja mobo to Asus A7V333, posiada ona jakiś standardowy dźwięk C-Media (Win Xp prof SP1). Raz na jakiś czas (średnio raz na 2 tygodnie) następuje zwiecha systemu dźwiękowego, to znaczy słychać tylko ostatni, poprawnie zagrany dźwięk (takie buczenie). Pomaga tylko restart (można używać systemu ale dźwięków już nie doświadczymy). Wystąpienie tego typu przypadłości uzależnione jest od obciążenia - częściej to wystąpi np. podczas enkodowania DVD->Divx. Do rzeczy. Zastosowałem zasilacz Chieftec 360W (przedtem był jakiś standard 300W). Poziomy napięć monitorowane z płyty (o ile to w ogóle jest jakimś wyznacznikiem) są lepszej jakości. Wszystko by było fajnie gdyby nie to, że wspomniany wcześniej problem z dźwiękiem występuje teraz dużo częściej (raz na 10-15 min). Nie wiem w jaki sposób zasilacz zmienił warunki pracy płyty (które z napięć zasila sound?). O ile częstotliwość występowania problemu w przypadku starego zasilacza (raz na 2 tyg) jest dla mnie całkowicie akceptowalna, to przy Chieftec'u (raz na 10-15min) jest nie do przyjęcia. Zdaje sobie sprawę, że problem jest dość nietypowy. Pisze to w nadziei, że ktoś zetknął się z czymś podobnym i doszedł do jakichś wniosków. Pozdrawiam.
  13. Pasmo przenoszenia jest to zakres częstotliwości przenoszonych przez system dźwiękowy (zakres dźwięków możliwy do wygenerowania). Najlepiej jest gdy pasmo przenoszenia jest jak najbardziej zbliżone do pasma słyszanego przez nasze uszy (od 20Hz-niskie tony do 20kHz-wysokie tony, w najlepszym przypadku :) ). Gdy któryś z komponentów systemu obcina pasmo np. wycina niskie częstotliwości (filtr górnoprzepustowy), wtedy ich nie słyszymy (tony odpowiedzialne za basy). Dobrym przykładem są telefony analogowe charakteryzujące się pasmem około 3000-6000 Hz (najczulszy fragment pasma). Gdy dwa urządzenia (np. połączona karta dźwiękowa i głośniki) mają różne częstotliwości graniczne (różne pasma), wtedy słyszymy tylko tą część pasma (te tony), która należy do części wspólnej obu pasm. Mam nadzieje, że to w miarę zrozumiałe. Pozdrawiam
  14. Zwykle na ten problem pomaga: w biosie włącz obsługę ACPI w panel sterowania->opcje zasilania->zaawansowane zarzadzanie energią apm->włącz To powinno pomóc. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...