Skocz do zawartości
wadim

Czym przylepic radiator :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem co wybrac do przyczepienie mojego radaitora od karty grafinczenj bo poscił kołek ktory to trzmał.

czy wybrac ten klei http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34869632

czy cos takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34769271

mam zmiar zdajc w caiagu najblizszych miesicy znowu ten wentylator i zmienic na cos cichego wiec czy z keljem nie bedzie za duzo problemów?? czy ta tasma trzyma na tyle dobrze ze nie odleci i czy pozniej nie bedzie problemów ze zdjeciem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze lepsza bedzie taśma , sam mam taką tasme dostarczoną wraz z coolerem zastepczym do mojego GF4, klej to raczej bys musial dobrze rozsmarowac po calej powierzchni GPU a tasme to tylko wystarczy dobrze wyciać :wink: , a co do odrywania i ponownego lepienia to raczej musisz od nowa klasc tasme lub klej (nie wiem czy oderwiesz jak przykleisz klejem hahaa :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Super Glue jest w sam raz. Sam na początku używałem tego Thermopox 85 CT, ale teraz wszystko na Glue daję. Zero różnicy, a nawet plusy na Glue - po zerwaniu radiatora resztki łatwiej usunąć. Dodatkowo Glue jest bardziej płynny a co za tym idzię nadmiar lepiej wydostaje się spod dociskanego radiatora i odległość międzu układem a radiatorem jest mniejsza = lepsze odprowadzanie ciepła. I oczywiście cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Super Glue jest w sam raz. Sam na początku używałem tego Thermopox 85 CT, ale teraz wszystko na Glue daję. Zero różnicy, a nawet plusy na Glue - po zerwaniu radiatora resztki łatwiej usunąć. Dodatkowo Glue jest bardziej płynny a co za tym idzię nadmiar lepiej wydostaje się spod dociskanego radiatora i odległość międzu układem a radiatorem jest mniejsza = lepsze odprowadzanie ciepła. I oczywiście cena.

 

glue przewodzi cieplo ? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przewodnosc cieplna superglue jest znikoma, ale zmniejsza sie doleglosc miedzy ukl schladzanym a radiatorem--> ciensza warstwa pasty termoprzewodzacej --> lepsze oddawanie ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten który smaruje rdzeń super glue powinien zostać zlikwidowany najlepszy sposób to to rogi posmarować silikonem a rdzeń pastą termoprzewodzącą np artic silver 5 dociskamy mocno żeby pasta dobrze sie rozprowadziła i wypłynął nadmiar i zostawiamy na 5 godz żeby silikon zaczął trzymać a super glue to klej który nie przewodzi ciepła i w dodatku nie wypełnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Super Glue jest w sam raz. Sam na początku używałem tego Thermopox 85 CT, ale teraz wszystko na Glue daję. Zero różnicy, a nawet plusy na Glue - po zerwaniu radiatora resztki łatwiej usunąć. Dodatkowo Glue jest bardziej płynny a co za tym idzię nadmiar lepiej wydostaje się spod dociskanego radiatora i odległość międzu układem a radiatorem jest mniejsza = lepsze odprowadzanie ciepła. I oczywiście cena.

"Super Glue jest w sam raz" a to dobre heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D

Zrób lepiej jak mówi grzybek21 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy mi tu chranicie ze raz a dobrze. na srodek rdzenia kladziecie normalna paste a na 2 rogach po kropelce kleju. bez obaw mocniejsze szarpniecie i odchodzi bez problemow. latwo jest rowniez potem usunac go z rdzenia. grzybek21 powiedasz za za super glue dyskwalifikacja berkut tez polecal kiedys ta metode.

jak nie szkoda ci kapuchy kup tasme M3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...