Skocz do zawartości
satoshie

Hitachi SATA Vs. Maxtor SATA

Rekomendowane odpowiedzi

wiele znalazlem tematów, porównan, testow itd na temat dyskow mniej wiecej do 160 GB zarowno sata jak i ata. Ja jednak zastanawiam sie nad zakupem czegos wiekszego, glownie do skladowania danych wiec rzeczy takie jak roznice ns w czasach dostepu, zapisie i odczycie nie maja dla mnie znaczenia. Chodzi mi glownie o wielkosc dysku, temperature (tu chyba hitachi bedzie prowadzil :lol: ) oraz jak najdluzsza zywotnosc.

 

wybór padł na dwa dyski (no chyba ze ktos bedzie mial inne sugestie :) ) :

 

1. Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722525VLSA80 ) 250 GB Serial ATA

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11987

 

2. Maxtor MaxLine Plus III 300 GB (Serial ATA, 16MB) 7B300S0

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12767

 

generalnie ja skłaniam sie ku maxtor'owi ze wzgledu na MTBF 1 mln godz. jednak w ktoryms temacie ktos wypowiadal sie niezbyt przychylnie o ostatnich wypustach maxtor. Jednak deklaracja maxtora na MTBF 1 mln godz cos powinna znaczyc :) no chyba ze to tylko chwyt marketingowy...

 

Chcialbym poznac opinie uzytkowników tych dysków (mam nadzieje ze tacy sie znajda :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w cuda wierzysz? ;)

podobnie jak 99% uzytkownikow nie posiadam takich dyskow (mam maxtora 200GB), ale poszukaj na google jest fajny test dokladnie tego modelu maxtora 300GB (o ile dobrze pamietam) nawet dawalem tutaj gdzies link, generalnie na twoim miejscu (jesli masz tyle kasy) sklanialbym w jego strone, jest boski z tymi swoimi 16MB cache no i NCQ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm właśnie przeczytałem test dysków twardych na stronie www.chip.pl. Generalnie nie wierze raczej takim gazetom jak chip jednak samo ich wyliczenie ile trzeba zapłacić za 1mb danych przekonuje mnie w kierunku maxtora. Co najciekawsze według testów (temperatura), które prowadzili hitachi byl "cieplejszy" od maxtora :-) chyba jutro składam zamówienie na maxtora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie takie problemy z ta temperatura. Za cieplo mu to zamontuj dodatkowy wentylator. Ja Barracude IV trzymam w kieszeni i jakoś jej tam dobrze temp. 35C.

Mój drugi dysk to Hitachi 120gb ale ATA. W sumie wszytkie dyski teraz trzymają podobny poziom. Ja, kupując 3 m-c temu skłoniłem się do Hitachi, oczywiście po przewertowaniu 100 recenzji i tego forum. Dysk szybki i cichy (nie widze różnicy w stosunku do Baracudy IV, nawet tego miałczenia nie słychać) i zgrzytów ala Caviar brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie takie problemy z ta temperatura. Za cieplo mu to zamontuj dodatkowy wentylator. Ja Barracude IV trzymam w kieszeni i jakoś jej tam dobrze temp. 35C.

Mój drugi dysk to Hitachi 120gb ale ATA. W sumie wszytkie dyski teraz trzymają podobny poziom. Ja, kupując 3 m-c temu skłoniłem się do Hitachi, oczywiście po przewertowaniu 100 recenzji i tego forum. Dysk szybki i cichy (nie widze różnicy w stosunku do Baracudy IV, nawet tego miałczenia nie słychać) i zgrzytów ala Caviar brak.

mam już jednego maxtora 80GB (chłodzonego... ok. 30C max 35C przy zamknietej budzie) przyszly dysk pewnie tez bedzie chłodzony, ponieważ nie chcialbym usmażyc dysku za ponad 1000 zl, a jeszcze bardziej za 1700 (jesli zdecyduje sie na hitachi)....chociaz po przeczytaniu artykulu na http://storagereview.com/ jestem praktycznie zdecydowany na zakup maxtora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moje plany zakupów skonczyly sie na planach a raczej na zmianie dysku na inny :( w poniedzialek zamówilem osobiscie w siedzibie komputronika w moim miescie dysk a dzisiaj telefon i co sie okazalo ???? ze niestety ale nie ma mozliwosci sprowadzenia tych dyskow czyli serii maxline III. Nie doszedlem do tego czemu ale zapraponowano mi jedynie maxtor diamondmax 10. no coz :( :( ciekaw jestem tylko dlaczego tak wiele sklepow ma te dyski w ofercie skoro i tak nie ma mozliwosci ich sprowadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...