Skocz do zawartości
Promethe

Problem z kartą Wi-Fi (Planet WL-8310)

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi dzień nad tym siedzę i powoli dostaję ciach!icy...

Mianowicie - dostałem wczoraj ze sklepu kartę PCI Planet WL-8310 (obsługa 802.11g+) i Access Pointa WAP-4000. Podłączyłem AP, włączyłem iPAQ'a, super - sieć biega. Włożyłem do Peceta kartę Planeta, instaluje zgodnie z instrukcją - bum, po chwili od zakończenia instalacji sterowników system permanentnie się zawiesza. Przestaje reagować na cokolwiek - zostaje tylko reset - po którym Windows już nie wstaje.

Na komputerze instalowałem najnowsze, starsze i oficjalne sterowniki - efekt był taki sam. Zainstalowałem sterowniki Atherosa - działało ok. dwudziestu sekund, po czym zawiesiło się. Zupgradeowałem BIOS, wyjąłem wszystkie karty rozszerzeń - efekty takie same. Zgodnie z radą na jednym z for w Internecie wyłączyłem obsługę DMA, wyłączyłem porty USB - niby chodziło, ale po restarcie, już komputer się nie uruchomił.

Procedurę zdążyłem już powtórzyć z czterdziści razy, trzy razy przeinstalowałem system - z czego dwa razy XP, jeden raz Windowsa 2003 Server. Oczywiście, wcześniej sprawdziłem na dwóch innych komputerach czy karta działa (oba komputery są z Windows 2000) - karta jest w pełni funkcjonalna.

Już po prostu nie mogę, niech mi ktoś pomoże, bo na poniedziałek rano potrzebuje już funkcjonującego w pełni Peceta...

 

KONFIGURACJA KOMPUTERA:

- płyta główna MSI KT4V

- 1 x 512 MB

- procesor AMD 2800+

- karta graficzna Gainward GeForce FX 5900XT

- SoundBlaster Audigy! 2 ZS

- nagrywarka DVD Lite-ON SOHW-32

- 160 GB MAXTOR ATA-100 7200 rpm

- nagrywarka CD-RW

I chyba tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Mamy podobny problem bo ja ta karte dostałem od mojego dostawcy internetu.. i jest to samo zawiesza sie komp.. na jakiejś stronie już nie pamiętam jkaiej przeczytałem że ta karta nie działa z płytami MSI i prockami AMD... jak na nieszczęście zresztą podobnie jak Ty mam płyte MSI a na niej procka AMD :mur: i uwierz mi że teżdostaje już białej gorączki a męcze sie z tym od kilku dni... Fart bo u mnie ona chociaż chodzi ale np. jak coś instaluje to sie wiesza.. a jak normalnie pracuje to czasami ma lekkie zacinki a po jakiejś godzinie dwie łapie zwiecha no i tylko reset pozostaje :( pisałem juz nawet do producenta karty i jak naraznie mi nic nie odpisał.. poczekamy zobaczymy...

Jeśli ktoś zna rozwiązanie naszego problebu bo w sumie o jedno chodzi ... pomórzcie prosze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie sloty PCI. Ta karta wymaga napięcia 3,3/5V moze tu siedzi zonk, mam zasilacz 300W a swoją drogą podobne jaja miałem z grafiką (Radeon 9550) dopiero po zainstalowaniu sterowników Omega przestał sie komp wieszać w grach potrzebujących 3D... sam już nie wiem.. zaraz sie pobawie biosem ale nie wiem czy mam tam takie opcje, to jakiś dziwny AMI bios :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystkie sloty PCI. Ta karta wymaga napięcia 3,3/5V moze tu siedzi zonk, mam zasilacz 300W a swoją drogą podobne jaja miałem z grafiką (Radeon 9550) dopiero po zainstalowaniu sterowników Omega przestał sie komp wieszać w grach potrzebujących 3D... sam już nie wiem.. zaraz sie pobawie biosem ale nie wiem czy mam tam takie opcje, to jakiś dziwny AMI bios :huh:

1207005[/snapback]

W specyfikacji PCI 2.1 jest 3.3 i 5 a te plyty posiadaja PCI 2.1 na 100%

Mozesz miec niestabilne 3.3 bo na tym napieciu dziala nadajnik (na90%)

Ale tak szukac dziury w calym to mozna do usranej smierci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem karte pod komp szwagra.. wszystko działa jak w bajce :huh: czemu u mnie tak nie jest :mur: .. no wlaśnei w tym fakt że on nie ma płyty MSI a ni procka AMD. Jeśli możesz to napisz mi wszystko co moge pozmieniać w kompie, poprzestawiać w biosie.. musze sprawdzic wszystkie możliwości.. bo nie wierze troszke ze nie da sie z niej kożystać na MSI i AMD.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem karte pod komp szwagra.. wszystko działa jak w bajce :huh: czemu u mnie tak nie jest :mur: .. no wlaśnei w tym fakt że on nie ma płyty MSI a ni procka AMD.  Jeśli możesz to napisz mi wszystko co moge pozmieniać w kompie, poprzestawiać w biosie.. musze sprawdzic wszystkie możliwości.. bo nie wierze troszke ze nie da sie z niej kożystać na MSI i AMD..  :?

1207273[/snapback]

PCI Latency timer 32/64

PCI Delayed translation Enabled/Disabled - tu dla PCI 2.1 niby ma byc Enabled, ale mozna testowac ;)

PNP OS Installed Yes/NO

ESCD/NVRAM force update Enabled

ACPI Enabled/Disabled

APIC Disabled lub Enabled MPS ver 1.1 / 1.4

PCI Dynamic Burst "czy jakos tak" Enabled/Disabled

 

Zalecane ustawienie to i Delayed translation i Dynamic Burst na Enabled ... no ale ;)

 

Ogolnie szperaj w zakladce chipset features ;) wszystko co ma w nazwie "PCI"

a jest tego troche :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już drugi dzień nad tym siedzę i powoli dostaję [ciach!]icy...

Mianowicie - dostałem wczoraj ze sklepu kartę PCI Planet WL-8310 (obsługa 802.11g+) i Access Pointa WAP-4000. Podłączyłem AP, włączyłem iPAQ'a, super - sieć biega. Włożyłem do Peceta kartę Planeta, instaluje zgodnie z instrukcją - bum, po chwili od zakończenia instalacji sterowników system permanentnie się zawiesza. Przestaje reagować na cokolwiek - zostaje tylko reset - po którym Windows już nie wstaje.

Na komputerze instalowałem najnowsze, starsze i oficjalne sterowniki - efekt był taki sam. Zainstalowałem sterowniki Atherosa - działało ok. dwudziestu sekund, po czym zawiesiło się. Zupgradeowałem BIOS, wyjąłem wszystkie karty rozszerzeń - efekty takie same. Zgodnie z radą na jednym z for w Internecie wyłączyłem obsługę DMA, wyłączyłem porty USB - niby chodziło, ale po restarcie, już komputer się nie uruchomił.

Procedurę zdążyłem już powtórzyć z czterdziści razy, trzy razy przeinstalowałem system - z czego dwa razy XP, jeden raz Windowsa 2003 Server. Oczywiście, wcześniej sprawdziłem na dwóch innych komputerach czy karta działa (oba komputery są z Windows 2000) - karta jest w pełni funkcjonalna.

Już po prostu nie mogę, niech mi ktoś pomoże, bo na poniedziałek rano potrzebuje już funkcjonującego w pełni Peceta...

KONFIGURACJA KOMPUTERA:

- płyta główna MSI KT4V

- 1 x 512 MB

- procesor AMD 2800+

- karta graficzna Gainward GeForce FX 5900XT

- SoundBlaster Audigy! 2 ZS

- nagrywarka DVD Lite-ON SOHW-32

- 160 GB MAXTOR ATA-100 7200 rpm

- nagrywarka CD-RW

I chyba tyle :)

1137284[/snapback]

Hej! Nie jestes jedyny. Mam ten sam problem. Tym razem moja plyta to Shuttle MV43VN z prockiem Intel Celeron A 2.4 GHz, a wiec nie tylko AMD nie lubia WL-8310 :]

Innezrodla podaja,ze przyczyna moze byc rowniez SP2 dla WinXP, choc slyszalem ze WinME rowniez pada, a z wlasnego doswiadczenia wiem, ze SP1 dla WinXP + WL-8310 jest rownie niestabilny jak z SP2.

 

Jestem pewien, ze w moim przypadku to karta sieciowa jest winna (a raczej jej uzywanie jest przyczyna problemu). Wystarczy w Medzedzerze Urzadzen wylaczyc karte (nawet nie trzeba jej fizycznie wyciagac), aby komputer przesta sprawiac klopoty...

 

Upgrade BIOSU kom,pa nie rozwiazal problemu, jak rowniez najnowsze drivery (v22) dla WL-8310. Sprobuj z driverem dw-lag530. To inna karta, wiec WinXP bedzie jeczal o niezgodnosci, ale moze pomoc, choc w moim przypadku tak sie nie stalo :((((

 

Pozdr

Lukki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta WL-8310 - zawieszanie komputera

 

nowe sterowniki nie rozwiązały problemu.

 

System działa poprawnie i poprzez inną kartę łączy się z siecią domową.

 

Po wgraniu setupu dla karty, wszystko jest dalej poprawne. Dołożenie karty powoduje, że pojawia się okno do instalacji sprzętu. Ignorowanie tej instalacji, pozwala pracować systemowi bez problemów.

 

Można spokojnie system przeładowywać. Po decyzji o instalacji oprogramowania do karty nić złego się nie dzieje. Daje się wgrać drivery. Można konfigurować nawet sieć, niestety nie udaje nawiązać się połączenia, choć sam program znajduje sieć domową. Karta sygnalizuje zieloną kontrolką poprawną pracę. Poprzednio po około 10 minutach system sam się złożył, tym razem już tak długo nie czekałem (więc tego nie mogę potwierdzić). Po przeładowaniu systemu, system dochodzi do momentu, gdy znika obraz i powinno pojawić się okno logowania i tutaj blokuje się.

Odpowiedz : SP2 ma problem z obsługa wielu urządzeń WLAN. Proszę odinstalować i spróbować ponownie

 

dlaczego po zmianie karty z wl-8305 na wl-8310 nie mogę złapać wszystkich sieci w mojej miejscowości na poprzedniej karcie miałem wszystkie mam antenę szczelinową 18 dBi zaznaczam że w site surwey  są te sieci a  jak łącze to połączyć nie chce co jest grane?

Odpowiedz : WL-8310 pracuje w innej normie ( nie obsługuje B+ )

 

Zaczerpniete z http://www.siecibezprzewodowe.a.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Posiadam tą kartę (WL-8310) od miesiąca.

Wszystko działa OK. Żadnych problemów nawet przy instalowaniu sterowników i softu.

Mój sprzęt to AMD Athlon XP 1700, płyta Asusa A7V8X która ma zintegrowaną sieciówkę Broadcom 4401.

Niestety WL-8310 narazie nie działa pod Mandrakiem i korzystam z zintegrowanej.

U mnie również to nie stwarza dodatkowych komplikacji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wi-fi PLANET WL-3563 do lapciaka na PCIMCIA i też mam z nią problemy. Skonfigurowałem sieć. Chodziła idealnie kwadrans po czym karta zerwała połączenie i już nie znalazła drugiego uwierzytelnionego kompa z którym przed chwilą była połączona. Albo Planet robi lipny sprzęt albo trzeba do niego nadludzkiej cierpliwości i umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...