Skocz do zawartości
Marcin5611

Lcd 17cali do gier cena max 1800zl!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

 

Narescie udało mi sie wymusic na rodzicach kupno monitora(raczej 17cali)

Kwota max 1700-1800zl i dalej pojawia sie problem co kupic:)

Ja uzywam kompa do gier lub oglądania filmów a moj tata do worda,exela itd. Nie nawidze efektu smurzenia więc dobrze by bylo zebym go nie widział i tu pojawia sie problem gdy oglądałem monitory w media markt czasy reakcji matrycy były wyrazne wyssane z palca np. na monitorze z 25ms efekt byl mniejszy niz na maonitorze 20ms

Kolejny problem to rozdzielczosc zalecana posiadam dobrego kompa z kartą graficzna r9800se@XT obecnie zawsze gram w 1024x768 aa2x i anizo16x Jednak przy większej rozdzielczosci moja karta raczej nie będzie sobie dobrze radzic. Dlatego chcialem sie spytac kiedy obraz wygląda lepiej 1024x768 aa2x czy 1280 x 1024 bez aa. Warzna tez jest gwarancjia(okres i waunki) bo jakos nie mam szczęscia do sprzetu , a prosze nie polecac produktow sony nawet jesli są dobre poniewaz mam b.zle doświadczenia z serwisem sony który jest beznadziejny.

 

ogolnie moje wymagania:

-cena max 1700-1800zl(im niższa tym lepsza:) )

-nie widoczny efekt smurzenia

-mała awaryjnosc

 

Narazie szukałem troche w necie i zastanawiam sie nad tymi monitorami:

Samsung 172/710T

Philips 170B5

IIYAMA PROLite E434S

 

Moze cos innego?

 

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory LCD: nie do gier!!! o braku smużenia przy 25 ms mówiło się tylko do czasu gdy wyszły 18ms (czyli droższe). Ostatnio jeszcze jakaś firma (nie pamiętam która) wyskoczyła z rewelacją, że udało się jej zmniejszyć różnicę w jakości kolorów względem CTR. Brzydsze kolory, większe smużenie i co się jeszcze okaże? Chcesz kupić 17' za 1700zł, a ja mam 19' Samsunga 957df za niecały 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro (raczej dzisiaj) ide porownac IIYAMA PROLite E434S i samsunga 710T. Chociaz IIYAMA ma rewelacyjny serwis ktory jest jednak bardzo wazny przekonalem sie o tym po zakupie aparatu sony v1 z ktorym mam same problemy:(

 

Jesli cos wybiore to dam znac jak sie sprawuje dla nie wtajemniczonych IIYAMA PROLite E434S ma reakcjie matrycy 14ms a samsung 12ms(oczywiscie są to usrednione wartosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze widze ze nie tylko ja mam problem z kupnem nowego monitora :)

Mam doslownie ten sam dylemat tyle , ze ja moge wydac do 2200zl . Widze , ze wszyscy ogolnie polecaja IIYAMY...

Ja natomiast prawie od pierwszego kompa mam wszystkie monity Sony'ego i jestem z nich w 101% zadowolony , najstarsza 17' ma 6 lat i daje lepszy obraz niz nowa 17'(Highscreen) w mojej pracy :/ Druga stoi u rodzicow w domu i jest to mlodszy brat (4lata) i tez caly czas chodzi bezproblemu .

 

Jakis mam sentyment do tej firmy , no i cenie ja za jakosc TV :) Tyle , ze nie wiem jak sie sprawuja LCD tej firmy , bo to juz zupelnie inna bajka niz kineskopy :]

 

Znalazlem cos takiego

I zastanawiam sie czy to kupic :lol: W wygladzie sie zakochalem , a parametry widze tez nienajgorsze aczkolwiek licze sie z tym , ze place dodatkowo za firme (ale to juz nie problem) Chodzi mi tylko o to czy moze ktos przypadkiem mail z tym LCD stycznosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatFighterJesli nie obchodzi cie gwarancjia to bierz sony:)

Ja sie zdecydowalem i chyba w tym tygodniu bede mial iiyame.

 

Sony ma kiepski serwis(ogolnie) a monitory lcd firmy sony mają gware na 36miechow np. jak iiyama ale sony na wybrane(najwazniejsze elementy) daje 12miechow natomiast iiyama na wszystkie podzespoly 36miechow.

 

Niestety ale stracilem zaufanie do firmy sony:(

 

O monitorach/testy/technologie itd. mozna przeczytac na http://mva.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...