Skocz do zawartości
Gość michals87

6800le

Rekomendowane odpowiedzi

A ja widzę, że kopie. W HL2, ogólnie w grach (z wyjątkiem dooma), w rekordach na orbie. Np. link. Poza tym, co imo jest dość ważne, straty przy włączonym AA i AF w przypadku serii X800 są dużo mniejsze niż u serii 6 gf, co większość testów potwierdza.

Ale X800Pro uważam jednak za coś śmiesznego - i nie chodzi tutaj o samą kartę, ale raczej o jej cenę w stosunku do wydajności, gdzie z 6800gt szans nie ma. Podobnie wygląda sytuacja w przedziale 1000-2000zł. Od nv jest 6800LE, 6800 i 6800GT, a od ATI? Pusto. Miejmy nadzieję że taki X800XL co nieco zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Cruel...

Mnie nie obchodzi, skąd powstało X800 - dla mnie się liczą suche fakty: że X800XT PE kopie 6800Ultra - i tyle.

TYlko zauwaz jedno,jesli x800xt to taka super karta to dlaczego by wyprzedzic 6800 ultra o zaledwie pare procent ma duzo bardziej wyzylowane zegary tj

x800xt Pe-520/1120 a 6800 ultra-400/1100(referencyjna),popatrz ze jesli dasz takie zegary na 6800ultra to dokopie rowno radkowi,co oznacza ze geforce jest technologicznie lepiej zrobiony bo wyciaga duza czesc wydajnosci za pomoca dobrze rozwinietej technologii a nie przez zegary.

Kiedys Nvidia wykorzystywala zegary by karty byly szybsze a teraz robi to ati,przypoaminajac 5950 Ultra(475/950) byl porownywalny do 9800xt(412/730).Jak widac teraz role sie odwrocily :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi. Jednakże imo takie porównanie nie ma sensu - najlepiej odnieść to do AMD vs Intel; gdyby w sytuacji procesorów tak do tego podchodzono, prawie nikt by Intela nie kupował - bo co to za syf, że przy 3Ghz przegrywa z 2Ghz AMD64.

Docenia się fakt, że gf przy niższych zegarach jest niewiele wolniejszy od radka. Jednak co z tego, skoro ten gf nie jest po prostu w stanie pracować na wyższych zegarach? Mamy tu przykład karty-widma, Ultry Extreme, iż 450Mhz jest zbyt wysoką częstotliwością dla 6800. I tak jak brawa należą się nvidii za dobre osiągi przy niższych zegarach, tak również brawa dla ati za zdolność pracy karty z wysokimi częstotliwościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

generalnie się zgadzam z przedmówcą

 

jesteś jednak w błędzie co do x800XT PE vs 6800 Ultra, powinieneś pisać x800XT PE kontra 6800 Ultra Extrame!!!

 

w tym pojedynku wydajność jest prawie identyczne, z tą różnicą,żę seria 6xxx jest nowocześniejsza od radków,

 

 

zawsze lepiej mieć dodatkowe funkcje np PS 3.0 niż ich nie mieć, pokozuje to min DOOM3, a bardziej prawdopodobne jest,że będzie powstawało więcej gier na engine Dooma 3 niż HL2

 

Ps. chętnie potestowałbym x800XT 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

engine d3 podobno jest lepszy, tylko d3 jest ponoc jego najgorszym wydaniem hehehe - will see jak bedzie z grami. Ale ja i tak zawsze wolalem engine HL/HL2 - celownik tak nie plywa jak w innych grach i nie trzeba dawac brightness na maximum i jeszcze walic gammy ;) troche tak o/t ale czasem warto przed zakupem karty, szczegolnie w rozsadnym przedziale 1k-1.5k pomyslec jak bedzie z grami na nia, a sadze ze na nvidie wiecej jest optymalizowanych gier. Zreszta jak twierdza przedmowcy w tym segmencie cenowym jest praktycznie tylko nvidia, r9800xt rowniez - ale karta z beznadziejnym juz w tej chwili stosunkiem cena/wydajnosc (tak samo zreszta jak 5950ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachus81 - nie mogę porównywać Radka z 6800U Extreme, z tej przyczyny, że ta karta nie trafiła w końcu do sprzedaży ze względu na problemy z osiągnięciem 450Mhz u wystarczającej ilości kart. A X800XT PE można jednak kupić w miarę spokojnie w większości sklepów. Przewagę Radka widać też przy włączonym AA i AF, które to powodują u niego dużo mniejszy spadek wydajności niż w serii 6800. Co oczywiście nie zmienia faktu, że ATI wygrywa z nv tylko w pojedynku najszybszych kart - bo reszę segmentów cenowych dość dobrze nvidia zabezpieczyła i prawdę mówiąc nie wiem, co ATI w tym momencie odwala, zostawiając segment AGP do 1.5k złotych na pożarcie nvidii. Miałem też nadzieję na X700XT, bo w moim odczuciu był on szybszy od 6600gt, jednak został skasowany. Zaczyna mi tu coś śmierdzieć, przecież niemożliwe jest żeby ATI specjalnie obniżało sobie sprzedaż....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

w Polsce Extrame nie ma,ale w USA mozna je kupić, co do szerokiej dostępności PE to sie nie bardzo zgadzam

 

ogólnie te potwory nie są warte tych pieniędzy

 

spadek wysajności po włączeniu upiększaczy zależy od konkretnej gry pod którą została napisana

 

co do Ati to mam ją gdzieś czy zarabia czy traci,

najważniejsze, żeby były na rynku dobre i w przystępnych cenach karty,a za takowe uważam:R 9550,R 9600Pro,6600,6600GT,6800LE,6800 i 6800 GT to są jedyne nowe karty warte polecenia teraz

 

jeśli wyjdzie 6200 na AGP to też będzie hicior 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x700xt jest troszeczke wolniejszy od 6600gt chociaz w niektorych testach mu dorownywal

tylko ze ta karta zostala wycofana bo z zalozenia miala to byc karta o przynajmniej 25%-30% drozsza od 6600gt czyli kosztowala by tyle co gf6800 dlatego ati zdecydowalo ze nie bedzie jej sprzedawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...