Skocz do zawartości
d3f

Problem AMD + NF7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... zakupiłem pare nowych części do kompa i po złozeniu wszystkiego komputer zaledwie włącza sie na sekundę - dwie i wyłącza.... dioda na plycie głównej ciagle swieci sie na czerwono ( nawet jak juz komp nie dziala)... prze ta chwile kiedy komp jest na chodzie zalaczaja sie tylko oba wiatraczki....tj od procka i na nb... jednak zaraz sie wylaczaja.... kompa skladalem tak ze poprostu poprzypinałem wszystkie potrzebne czesci przyczepilem kabelki od zasilania i tyle.... nie resetowalem biosu zadnymi zworkami ani zadnych innych tez nie ruszalem... poprostu podlaczylem plyte dysk procka grafike i ram wlaczylem zasilanie i po sekundzie sie wszystko wylacza za kazdym razem... o co moze chodzic ???

 

Płyta głowna to ABIT nf7-s ver 2.0

Procek AMD Barton Mobile 2500+ ( chłodzenie standardowe ze starego PROCA - DURON 750- KTORy jest nadal na chodzie)

512 mb ddr hynix d43

dysk to stary seagate 8 giga (do wymiany)

karta grafiki to s3 savage 4 32mb ram (do wymiany)

a zasilacz to jakis noname 300 wat (do wymiany)

Inne napedy tez podlaczylem tj cd-rom i stacje dyskietek ale jak komp sie nie wlaczyl odlaczylem je

 

Z góry dziekuje za pomoc... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w instrukcji czemu sie dioda swieci. Ja obstawiam grafa ze jest przeznaczona na AGP na 3,3V a ty masz na swojej plycie 1,5V wiec nie ma bata nie pojdzie bez zmiany grafy. A co do coolera to go wymien i to jak najszybciej bo procka usmazysz!!!!!!!!!!!!!!!! Zasilak tez lipna!!! No chciales miec nowego kompa to cie wydatki czekaja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona DIODA zawsze się świeci, kiedy komp podłączony do prądu. A ZIELONA kiedy Power On jest.

 

 

Co do grafy to sprawdź: jeżeli szyna ma 2 wcięcia, to jest na 1,5V jeżeli ma tylko 1 wcięcie, to niestety jest na 3,3V i wtedy nici z odpalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa ma 2 wciecia wiec z napieciem powinno byc ok... okazalo sie ze komp gasl gdyz obudowa na kabelkach ktore sie podlacza do plyty miala źle wypisane oznaczenia... tzn zamienione power z resetem... włozylem na odwrót i wszystko zaczelo chodzic... jednak nic sie nie laduje gdyz ze speakera słychac 3 sygnały cos jak " piiiiip pip pip :D" w takim wypadku wydaje mi sie ze to jednak ta grafika padła no chyba ze moglbyc to ram ( jutro najprawdopodobniej sie dowiem )... co do radiatora na procek mysle ze "na przeczekanie" wystarczy gdyz nie bede kręcił kompa do poki nie dorwe nowej zasilki... zreszta napisalem co jest do wymiany i ta wymiana nastapi na poczatku nastepnego miesiaca...a i nie napisałem ze podlaczylem tez druga sieciowke ale watpie zeby to ona byla winna ....pozdro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 long beep 2 short beeps : This is usually a result of a bad power supply, processor, or just the voltage level on the back of your power supply " Dotyczy AWARD BIOS, u IBM BIOS oznacza: Video addapter/ Video memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...