Skocz do zawartości
slawekss

DUAL CHANNEL i 3 kości pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko natury technicznej. Czy jak włożę do płyty EPOX 8RDA+, 3 identyczne kości pamięci, dajmy na to TwinMos 256 na M-tec, to czy będzie działać stabilnie? W instrukcji jest informacja, że jest to możliwe. Czy ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? Byłbym wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura jak nie wiem co :) dual działą tak samo w 2 jak i w 3 kościach ... w każdym razie przynajniej mnie tak działał na płycie EPOX 8RDA+ ...

 

poprostu dla duala muszą być przynajmniej 2 sloty zajęte :) ale t oznaczy przynajmniej a nie tylko 2 :)

 

P.S. a za co znów dostałęm kolejne 2 punkty karne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura jak nie wiem co :) dual działą tak samo w 2 jak i w 3 kościach ... w każdym razie przynajniej mnie tak działał na płycie EPOX 8RDA+ ...

 

poprostu dla duala muszą być przynajmniej 2 sloty zajęte :) ale t oznaczy przynajmniej a nie tylko 2 :)

 

P.S. a za co znów dostałęm kolejne 2 punkty karne?

napewno nie bedzie dzialal poprawnie w trybie dual przy 3 kosciach 256 pomimo informacji ze dual on ... musisz miec 256 +512+256 bo niby jak ma zapisywc i odczytywac naraz z jednej nadmiarowej nie skapensowanej kosci :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się rozwiać wasze wątpliwości, mam to co w podpisie i luźną kostkę 256MB co prawda Elixira, ale co tam :) jak wrócę do domu wieczorkiem podepnę ją i dam znać jak to się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie tam klocil nie bede ale po prostu z wami sie nie zgadzam moze zapodacie jakies linki albo prawdziwe testy to mnie przekonacie ale wedlug mnie nie trzeba do dula takich samych kosci tylko ze ilosc musi byc odpowiednia aby zapis i odczyt byl jednoczesny wiem ze mobo pokazuja duala przy 3x256 ale to jest bug

pozdro ;]

poki co

Note: If you want too run 3 sticks of ram and run in DC then you should stick equal amounts of ram in slots 1&2 that are equivalent to the 3rd slots amount. I.e 2x256mb in slots 1&2 and 1x512mb in slot 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla are equivalent bla bla bla bla.

 

ja mam duala na 256+512 i nie dosc ze ten bug pokazuje mi ladny bialy napis w poscie "dual channel enabled" to bug dodaje ze w cpuz tez podaje dual, a na dodatek ten cholerny bug smial mi zwiekszyc przepustowosc pamieci o 4% cholerny cham!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba logiczne ze jakmasz w biosie dc enable to cpuz pobiera to z biosu a co do przepustowosci to juz bylo multum artykulow na ten temat ze to nie wiele daje na amd dodatkowy ram dodaje speed przetestuj sobie ... - sprawdzone empirycznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra kostki sa w slotach 2 i 3 (oddalonych) dziala dual. kostki sa w slotach 1 i 2 (kolo siebie) dual nie dziala przepustowosc pamieci spada o 4% czym to wyjasnisz? albo tak mam 1 kostke w 3 slocie i je ok. dokladam 2 kostke do slotu nuemr 2 i mi rosnie wydajnosc pamieci o te hiper 4%. nie powiesz mi chyba ze przepustowosc rosnie z iloscia pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]no dobra kostki sa w slotach 2 i 3 (oddalonych) dziala dual. kostki sa w slotach 1 i 2 (kolo siebie) dual nie dziala przepustowosc pamieci spada o 4% czym to wyjasnisz? albo tak mam 1 kostke w 3 slocie i je ok. dokladam 2 kostke do slotu nuemr 2 i mi rosnie wydajnosc pamieci o te hiper 4%. nie powiesz mi chyba ze przepustowosc rosnie z iloscia pamieci...

architekrura mobo nf7 ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

architektura jest taka ze jak wlozysz 3 szt takich samych ramow to dwa beda dzialaly w dualu a trzeci nie (tak dziala krzyzowy kontroler pamieci) natomiast jak w kanal "pojedynczy" wlozysz dwustronna 512 a pozostale dwa obsadzisz jednostronnymi 256 to masz pelny dual

 

w sumie przyrost predkosci systemu z pamiecia w dualu na nforcu2 jest niewielki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat duala zdania są podzielone, a NVidia milczy. Z obserwacji wynika jednak, że trzy banki obsadzone takimi samymi pamięciami, będą pracować w dualu. Mam trzy moduły 256Mb Twinmos TWISTER i wszystko twierdzi że dual działa. A wyniki z aidy są wyższe o 4-5% w stosunku do dwóch modułów w trybie single.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem wreszcie mały teścik z użyciem 3 kości pamięci:

2x 256MB Hynix DDR400 CL3 Hynix

+ 256MB Elixir DDR400 CL3

(wg SPD Elixir ma takie timingi jak Hynix)

 

nie mam ze sobą screenów i dokładnych wyników, ale wnioski są następujące:

- dorzucenie trzeciego Elixira do dwóch Hynixów pracujących w dualu nie spowodowało wyłączenia tryby dual (przynajmniej tak twierdzi Everest) ale

- spowodowało spadek przepustowości pamięci o około 3% przy odczycie i aż 11% przy zapisie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko dotyczące pamięci. Czy kości muszą być identyczne. Tzn. mam dwie kości TwinMos na M-tech 256 MB o oznaczeniach "coć tam D" (nie pamiętam dokładnych oznaczeń), trzecia kość też jest TwinMos na M-tech 256 MB, ale końcówka oznaczenia B. Tą trzecią niedawno zakupiłem i gdy włoże te pamięci razem komputer parcuje niestablinie. Test Prime95 robi dosyć szybko błąd. Zaznaczam, że pierwsze dwie kości pracują idealnie, tylko gdy włożę tą trzecią komputer trochę wariuje. Płyta to Epox 8RDA+, pamięci pracują na 180 Mhz, ale nawet na nominalnych 166 dzieje się to samo. Może są jakieś spracjalne ustawienia pamięci dla takiej konfiguracji, albo trzeba zrobić coć o czym nie wiem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem doświadczenie z 3x256 na NF7.

 

Dwa moduły jednostronne, jeden dwustronny ( 2x BH6 1x BH5 ) i o ile na kosciach jednostronnych dual idzie na 230 luks to dołozenie trzeciej kosci ( dwustronnej ) powoduje kwiatki i spadek potencjału OC. Jednak nie zauwazyłem spadku wydajnosci pomiedzy konfiguracją 3x256 a 2x256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...