Skocz do zawartości
Undofen

EC- Earth Cooling :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm.Tez musze nad tym pomyslec.Mieszkam w wawie i mam ogrodek bezposrednio pod oknem od mojego pokoju.Trzeba rozwarzyc wszystkie za i przeciw.Wiec do dziela panowie,powiedzcie jakie sa plusy,a jakie minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:
Zastanowie sie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:
Zastanowie sie :lol: :lol: :lol:
Moze uznajesz zaplate w Divx'ach ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:
Zastanowie sie :lol: :lol: :lol:
Moze uznajesz zaplate w Divx'ach ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

A jak Ci proca odblokuje 8) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:
Zastanowie sie :lol: :lol: :lol:
Moze uznajesz zaplate w Divx'ach ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

A jak Ci proca odblokuje 8) :lol: :lol: :lol:

Hmm nie dam sobie calej przyjemnosci odebrac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem za przyklejeniem.  

Jak okaze sie skuteczne pogadam z sasiadem czy tez nie uzyczyl by ogrodka (tylko jaka pompa byla by poterzebna zeby pociagnac wode na 1 pietro). A co do kopamia rowow to w piasecznie pelno jest ruskow ktorzy wykopia taki row jaki bedziesz chcial  :lol:

Hmm Kacapy beda chcialy pieniadze, a ty pomozesz mi za darmo :lol: :lol: :lol:
Zastanowie sie :lol: :lol: :lol:
Moze uznajesz zaplate w Divx'ach ??? :lol: :lol: :lol: :lol:

A jak Ci proca odblokuje 8) :lol: :lol: :lol:

Hmm nie dam sobie calej przyjemnosci odebrac :)

Na razie przyjemna zabawe masz z plyta :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu troche pokopalem, i sa pierwsze problemy, w jednej czesci jest duzo gruzu ale przez to tylko bede troche dluzej kopal, drugi problem, troche gorszy jest taki, ze gdzies na 1,5-1,6 metra zaczela sie jakas glina, jest strasznie twarda wiec nie wiem ile jeszcze uda mi sie wykopac. Od 1.5m stabilizuje sie temperatura wiec juz nie wiele musze wlasciwie ale tak z 2m to chcialbym zeby byly. Niedlugo dorwe sie do cyfraka brachola i pstrykne jakies foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż cholera ciekawy jestem jak toto będzie wyglądało. może sam se szczele, tylko że babka będzie pyskowała, że jej ogródek rozkopuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak obserwuje jaki uczestnicy maja pomysly ( nie moowie ze tesh nie mam ) to sie zastanawiam czy sie nie pomeczyc i nie wywiesic swojej chlodnicy za okno

 

tylkojak to zrobic tak czy inaczej trzeba wiercic sciane a poza tym troche sie nameczylem aby z pompki zatapialnej zrobic nie zatapialna i przeroobka obudowy z midi ma big tower aby zmiescic cale wc do srodka aby komp byl mobilnu a z chlodnica za oknem to bedzie uwiazany do sciany przy oknie

 

ale jak znam zycie to i tak w gudniu zaloze dluzsze weze i wystawie chlodniece za okno odpale podajnik wiary na maxa i zobacze czy temp procka moze miec 0st na zwyklym wc

 

 

inna sprawa czy ktos z was myslal nad zrobieniem takiego malego pojemniczka do odpowietrzania ukladu wc chodzi mi o takie cos co mieli ludzie z thg w 3 filmie co przykrecili do pompy eheima i tam leli ciecz prostota obslugi i funkcjonalnosc w jednym jakes sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak znam zycie to i tak w gudniu zaloze dluzsze weze i wystawie chlodniece za okno odpale podajnik wiary na maxa i zobacze czy temp procka moze miec 0st na zwyklym wc ]

Przy 0* czeka cie troche problemow z izolacja, ale ogolnie pomysl ok niestety tylko sezonowy bo w lecie mija sie z celem.

 

Niestety dowiedzialem sie ze czeka mnie operacja kolan unieruchamiajaca mnie ALE jutro jade ustalic termin i postaram sie dac taki zeby zdazyc zrobic chlodzenie :). Bo po operacji bede mial takie metalowe obrecze najpierw na jednej pozniej na drugiej nodze wiec raczej kopac nie bede mogl :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undofen, gratulacje za pomyl z tym GC ;) Mam nadzieje ze ci to wyjdzie i bedzie funkcjonowac tak jak powinno. Jak beda jakes postepy to rzuc footy :D Z checia popatrzymy na twja pracke.

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

undofen- wiem co masz na mysli, mnie to moze spotkac z lokciami :/ we wtoerk do ortopedy... Rafal wie oco chodzi (a raczej slyszal :mrgreen: )

 

 

ten ec to takze i ja zrobie ale dopiero jak kompa przeniose do piwnicy (ze wzgledu na temp. i na to ze rodzice nie zycza sobie zemy moj pokoj byl warsztatem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa czy ktos z was myslal nad zrobieniem takiego malego pojemniczka do odpowietrzania ukladu wc  chodzi mi o takie cos co mieli ludzie z thg w 3 filmie co przykrecili do pompy eheima i tam leli ciecz prostota obslugi i funkcjonalnosc w jednym jakes sugestie ??

Tak, ja pomyślałem, ale mi nie wyszło, bo pompka jest za mocna i woda wylatuje mi z pojemnika, a do pompki dostaje sie powietrze.

 

Zapuść linka do tego filmu, żebym oblooknął jak oni to zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dowiedzialem sie ze czeka mnie operacja kolan unieruchamiajaca mnie ALE jutro jade ustalic termin i postaram sie dac taki zeby zdazyc zrobic chlodzenie :). Bo po operacji bede mial takie metalowe obrecze najpierw na jednej pozniej na drugiej nodze wiec raczej kopac nie bede mogl :/.

Nie ma to jak plastyka ACL :// tez to mialem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

inna sprawa czy ktos z was myslal nad zrobieniem takiego malego pojemniczka do odpowietrzania ukladu wc  chodzi mi o takie cos co mieli ludzie z thg w 3 filmie co przykrecili do pompy eheima i tam leli ciecz prostota obslugi i funkcjonalnosc w jednym jakes sugestie ??

Tak, ja pomyślałem, ale mi nie wyszło, bo pompka jest za mocna i woda wylatuje mi z pojemnika, a do pompki dostaje sie powietrze.

 

Zapuść linka do tego filmu, żebym oblooknął jak oni to zrobili.

Już nieważne, znalazłem, u mnie to by nie działało - za mocna pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qurde dalczego musze mieszkać na 3 piętrze ja chce bliżej ziemi ostatnio kopali umnie pod domem niezły rów jak bym wrzucił tam troche miedzi nikt bym nie zauważył i problem kopania miał bym zgłowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie myslał o zatynkowaniu rurek w ścianie - tak jak ogrzewanie podłogowe? wydaje mi się, że przy odpowiedniej długośći temperatura nawet jak temperatura wody będzie wyższa od pokojowej o 10*C to i tak dobrze,jak na to, że nie ma wiatraka. A też nie trzeba ogromnej pompy. Co myślicie? nie myślę o superchłodzeniu tylko o pozbyciu się wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie myslał o zatynkowaniu rurek w ścianie - tak jak ogrzewanie podłogowe? wydaje mi się, że przy odpowiedniej długośći temperatura nawet jak temperatura wody będzie wyższa od pokojowej o 10*C to i tak dobrze,jak na to, że nie ma wiatraka. A też nie trzeba ogromnej pompy. Co myślicie? nie myślę o superchłodzeniu tylko o pozbyciu się wentyla.

ja mysle ze to by dzialalo... sciany przeciez sie nie nagrzewaja znaczaco... z tym ze te 25 metrow musialbys wlozyc w te sciany... powinno byc mniej wydajne od GC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nikt nie myslał o zatynkowaniu rurek w ścianie - tak jak ogrzewanie podłogowe? wydaje mi się, że przy odpowiedniej długośći temperatura nawet jak temperatura wody będzie wyższa od pokojowej o 10*C to i tak dobrze,jak na to, że nie ma wiatraka. A też nie trzeba ogromnej pompy. Co myślicie? nie myślę o superchłodzeniu tylko o pozbyciu się wentyla.

Ja myślałem żeby sobie zrobić podgrzewaną podłoge w łazience :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje przykleic ten post podobnhie jak moj o fc bo jest to temat rownie ciekawy a przystepny dla normlanego czlowieka (i ekonomiczny)

Dla jakiego człowieka???

Normalnego???

 

Nie, no bez jaj - to nie jest normalne.

To jest szalone!!!

Tak trzymaj!!! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa czy ktos z was myslal nad zrobieniem takiego malego pojemniczka do odpowietrzania ukladu wc  chodzi mi o takie cos co mieli ludzie z thg w 3 filmie co przykrecili do pompy eheima i tam leli ciecz prostota obslugi i funkcjonalnosc w jednym jakes sugestie ??

Ten pojemnik jest Extra. Kosztuje 45 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...