Jump to content

spavatch

Stały użytkownik
 • Posts

  1372
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

spavatch last won the day on March 6 2020

spavatch had the most liked content!

About spavatch

 • Birthday 08/20/1983

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.fiatpunto.org.pl/
 • GG
  3774146
 • Skype
  spavatch

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdansk
 • Zainteresowania
  wszechstronne (motoryzacja, szeroko pojęta technika, muzyka, film, komputery Commodore i Amiga, polityka, dziennikarstwo itd.)

Recent Profile Visitors

5673 profile views

spavatch's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

3

Reputation

 1. Diamond Viper V550 to Riva TNT, dobra karta, bardzo dobrej jakości produkt. Wiadomo, nie tak szybka jak GF, ale też wystarczająco szybka do większości gier które przyszło by do głowy odpalać na takim sprzęcie ;) V5 wyrwałem z Allegro wieki temu za jakieś 200 złotych. Jedyny mankament to lekko grzechoczące łożysko w jednym z wentylatorów - do ogarnięcia, może nie superłatwo jeśli chce się zachować oryginalny wygląd karty, ale da radę. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. Jedyne co mi w tym zestawie nie leży to ten GF4, pasuje tam jak pieść do oka. Widział bym tam raczej TNT2 albo jakieś Rage 128, ale to oczywiście moja prywatna opinia. Też miałem podobny zestaw. Znaczy mam, Pentium 3 1000 w sockecie na Asusie P3V4X i 768 MB RAM. Dwa Voodoo2 zastąpiło Voodoo5 5500, mające większy sens z chronologicznego punktu widzenia (SLI poszło do innego zestawu z dwoma Pentiumami II 450 ;)). Nie pamiętam co robiło za 2D, chyba właśnie TNT2 od Diamonda albo Matrox G400. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 3. Finał historii: zrozpaczony przegapieniem możliwości ściągnięcia prawdopodobnie ostatniej nowej DG-87 z Austrii w bardzo dobrych pieniądzach na otarcie łez kupiłem HAF XB EVO i muszę powiedzieć, że z dnia na dzień jestem nią coraz bardziej zachwycony :) Dzięki za tą poradę, jak i za wszystkie inne propozycje :)
 4. ~20 cm. Nie będę tam chował komputera, to nie ma sensu.
 5. Ten cube jest nawet nawet, w swej asymetrii taki pokrętnie symetryczny ;) Jak do świąt nie dostanę tego co mi się marzy to rozważę jako alternatywę. Tu chodzi też w pewnym stopniu o wspomnianą wyżej symetrię, chyba mam na jej punkcie małe zboczenie (czy aby na pewno małe? :P). Nie mam biurka, ale mam trzy monitory. I teraz wyobraź sobie sytuację, w której te monitory wiszą sobie na dwunożnym wolnostojącym stojaku, a pośrodku, między tymi nogami, stoi obudowa przysunięta dłuższym bokiem do ściany. Ładniej będzie jak obudowa z lewej i z prawej będzie identyczna, nie? Wiem, osobliwe oczekiwania, ale przecież każdy ma na jakimś punkcie wykorbienie ;)) Nie mówię, że DG-8 jest idealna, bo na przykład nie ma zatoki 5.25" (choć tyle na nią miejsca na tym błyszczącym panelu poniżej szyby) więc będę musiał wyrzeźbić uchwyt dla Aquaero w środku budy, za szybą, pewnie pod "sufitem", i sterować z pilota. Ale mimo wszystko w moich oczach łączy wiele zalet ze stosunkowo niewielką liczbą wad.
 6. O, a tego nie widziałem, poszło zapytanie o dostępność. Dzięki! Gorzej, nawet kolega tu zacytował: $160. Tylko pytanie czy konstrukcja klapy jest identyczna jak w wersji z oknem, czy - analogicznie jak w samochodach z szyberdachem/bez niego - wzmocnienia są poprowadzone zupełnie inaczej i wstawianie szyby spowoduje konieczność rżnięcia wzmocnień i poskutkują utratą sztywności. Zobaczymy jak z dostępnością DG-87 w tym podpowiedzianym sklepie. W ogóle jestem zdumiony, że tak szybko się rozeszła. To nie jest SilentiumPC, wzornictwo też kontrowersyjne, a po wycofaniu ze sprzedaży rozeszły się momentalnie. I tu, jak się zastanowić, druga zastanawiająca kwestia - skoro tak się rozeszły, to powinny się od czasu do czasu pojawiać na rynku wtórnym, a nic nie ma.
 7. One wszystkie są bardzo ładne, ale żadna nie rozwiązuje problemu zwykłej obudowy przystawionej bokiem do ściany - tego, który widać na pierwszym planie jeśli spojrzymy na nią z innej perspektywy niż to jest ukazane na 99,9% zdjęć obudów, i który wskazuje pan redaktor - pierdolnika z tyłu. Zagadnienie do pewnego stopnia rozwiązuje The Tower 900, ale nie przemawia do mnie za bardzo estetyka automatu, w którym przy pomocy joysticka metalowym chwytakiem losuje się maskotki ;)) Jeśli już musi być pierdolnik - a tego naprawdę chciałbym uniknąć - to musiał by być po prawej, a nie po lewej stronie. No taki mam układ pokoju i tego nie zmienię. By uniknąć przystawiania szyby do ściany musiał bym zdecydować się na obudowę Inverted ATX, bo wtedy otwiera się prawy bok, a wybór takich jest niewiele większy niż tych symetrycznych z ukrytym pierdolnikiem. Ostatecznie można wziąć TO, ale co, mam rżnąć klapę i wstawiać pleksę we własnym zakresie?
 8. Bardzo fajna, ale nie spełnia jednego kryterium - przód i tył na dłuższych bokach (obudowa ma pracować przystawiona bokiem do ściany równolegle do monitora, kable sterczące z boku wyglądają wtedy paskudnie). Obawiam się że biorąc ten wymóg pod uwagę nie ma dla zamiennika dla DG-8 :(
 9. ... obudowa EVGA DG-87, względnie 86, w drodze wyjątku 85. Nie pytajcie dlaczego. Sęk w tym, że za długo do tej decyzji dojrzewałem, tymczasem któregoś dnia, mniej więcej pół roku temu, wszystko poza "bezokiennym" DG-84 niemal z dnia na dzień zniknęło z rynku. Ceneo, Allegro, OLX - ani nowych, ani używanych. Zero! I tu jestem w kropce, bo nie wypada pakować nowych bebechów do 15-letniego Coolermastera STC-T01, jaki by on fajny nie był ma wynikające z wieku cechy/wady/niedoskonałości, a żadna inna współczesna obudowa mi nie odpowiada. I tu pytanie do Was - gdzie jeszcze szukać? Z Amazonu/eBaya nie chcę, bo dopłacę 1000 za transport, giełda PPC zlikwidowana, więc nawet nie ma jak rzucić info, że jest zainteresowanie używką. Pomysły?
 10. Phobya Nova w dedykowanym standzie na kilkumetrowych wężach. To przynajmniej wiemy, że są dwa takie setupy w Gdańsku ;) Tylko ułożenie odwrotne, u mnie chłodnica na parapecie a komputer na dole.
 11. Gorsza od Polarisa i Fiji nie będzie. Największe pole do popisu mają w temacie podaży - choć by była najlepsza na rynku nie zawojują świata jeśli z dostępnością będzie taka sama historia jak z Fury X...
 12. Hej, czy ktoś z tu zgromadzonych zdobył już wiedzę w zakresie konfiguracji funkcji Aquaero 6 i byłby skłonny podzielić się nią ze mną odpowiadając na kilka pytań? Na początek funkcja "power measurement". Oczywiście obliczenia są tak dokładne jak pomiary czujników podających dane, więc należy to traktować jako ciekawostkę, niemniej jednak chciałem tą funkcję uruchomić uruchomić, ot tak, żeby działało, po co ma straszyć zerem. Wiadomo, żeby policzyć ile watów ciepła jest wypromieniowywane przez chłodnicę trzeba podstawić do wzoru dane - różnicę temperatury cieczy na wyjściu i wejściu do chłodnicy oraz przepływ cieczy. Czujniki są podłączone, podają realnie wyglądające odczyty. I tu lipa, bo w menu konfiguracji funkcji nie mogę zaznaczyć odpowiednich czujników temperatury (odpowiednio na wyjściu na chłodnicę oraz na powrotnym) - zaznaczam i się same "odznaczają". Dla odmiany czujnik przepływu daje się zaznaczyć bez problemu, ale na ekranie pomiaru mocy cieplnej podaje wartości nijak nie przystające do tych, które przepływomierz podaje w swojej własnej zakładce menu (w miejsce realnych ~125 l/h wartość spada do 0 lub wzrasta do 1000 l/h ). O co tu chodzi?
 13. Ciężko powiedzieć, bo tyle razy się bloki zmieniały, ale chłodnica, pompa i węże pracują od ~10 lat (od czasów RealityNet) praktycznie dzień w dzień. "Jedzie" na trzecim napełnieniu płynem, szykuje się czwarte przy okazji kolejnej przebudowy, ale teraz znikną z układu ostatnie pierwotne elementy. Przy czym nie odejdą w zapomnienie, po prostu trafią do drugiego, mniej wyżyłowanego komputera ;).
 14. Sprawdziłem, podglądu nie ma na żadnym trybie. Kiła... :? EDIT: problem rozwiązany - Arkanoid zdefenestrowany, Windows Phone poradził sobie "od pierwszego szczała"...
×
×
 • Create New...