Jump to content

spavatch

Stały użytkownik
 • Content Count

  1362
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About spavatch

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 08/20/1983

Contact Methods

 • Tlen
  spavatch
 • Strona WWW
  http://www.fiatpunto.org.pl/
 • GG
  3774146
 • Skype
  spavatch

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdansk
 • Zainteresowania
  wszechstronne (motoryzacja, szeroko pojęta technika, muzyka, film, komputery Commodore i Amiga, polityka, dziennikarstwo itd.)

Recent Profile Visitors

4671 profile views
 1. Phobya Nova w dedykowanym standzie na kilkumetrowych wężach. To przynajmniej wiemy, że są dwa takie setupy w Gdańsku ;) Tylko ułożenie odwrotne, u mnie chłodnica na parapecie a komputer na dole.
 2. Gorsza od Polarisa i Fiji nie będzie. Największe pole do popisu mają w temacie podaży - choć by była najlepsza na rynku nie zawojują świata jeśli z dostępnością będzie taka sama historia jak z Fury X...
 3. Hej, czy ktoś z tu zgromadzonych zdobył już wiedzę w zakresie konfiguracji funkcji Aquaero 6 i byłby skłonny podzielić się nią ze mną odpowiadając na kilka pytań? Na początek funkcja "power measurement". Oczywiście obliczenia są tak dokładne jak pomiary czujników podających dane, więc należy to traktować jako ciekawostkę, niemniej jednak chciałem tą funkcję uruchomić uruchomić, ot tak, żeby działało, po co ma straszyć zerem. Wiadomo, żeby policzyć ile watów ciepła jest wypromieniowywane przez chłodnicę trzeba podstawić do wzoru dane - różnicę temperatury cieczy na wyjściu i wejściu do chłodnicy oraz przepływ cieczy. Czujniki są podłączone, podają realnie wyglądające odczyty. I tu lipa, bo w menu konfiguracji funkcji nie mogę zaznaczyć odpowiednich czujników temperatury (odpowiednio na wyjściu na chłodnicę oraz na powrotnym) - zaznaczam i się same "odznaczają". Dla odmiany czujnik przepływu daje się zaznaczyć bez problemu, ale na ekranie pomiaru mocy cieplnej podaje wartości nijak nie przystające do tych, które przepływomierz podaje w swojej własnej zakładce menu (w miejsce realnych ~125 l/h wartość spada do 0 lub wzrasta do 1000 l/h ). O co tu chodzi?
 4. Ciężko powiedzieć, bo tyle razy się bloki zmieniały, ale chłodnica, pompa i węże pracują od ~10 lat (od czasów RealityNet) praktycznie dzień w dzień. "Jedzie" na trzecim napełnieniu płynem, szykuje się czwarte przy okazji kolejnej przebudowy, ale teraz znikną z układu ostatnie pierwotne elementy. Przy czym nie odejdą w zapomnienie, po prostu trafią do drugiego, mniej wyżyłowanego komputera ;).
 5. Sprawdziłem, podglądu nie ma na żadnym trybie. Kiła... :? EDIT: problem rozwiązany - Arkanoid zdefenestrowany, Windows Phone poradził sobie "od pierwszego szczała"...
 6. Spróbuję, ale z tego co pamiętam skakałem po rozdzielczościach i w 720p30 Narrow bez Protune też podglądu nie było. To samo z aparatem.
 7. Hej, bawię się właśnie kamerką Hero 4 i próbuję zmusić do współpracy z nią tablet Asus Memo Pad HD 7. O ile aplikacja GoPro App poprawnie rozpoznaje kamerę i się z nią paruje pozwalając regulować wszelkie opcje i ogólnie obsługiwać kamerę, o tyle obraz podglądu kamery nie pojawia się, po chwilowym wyświetleniu napisu 'starting preview' mam czarny ekran (i "HUD" z działającymi przyciskami do obsługi kamery). Jakieś pomysły w czym może być problem i jak można go rozwiązać?
 8. spavatch

  Nintendo 3DS

  Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Coś w tym pewnie jest, bo mimo prześmiewczych głosów, które można przeczytać powyżej, 3DS stał się najlepiej sprzedającym się handheldem na świecie. Tytuły na konsole Nintendo są zazwyczaj bardzo specyficzne, niezbyt pasujące do mainstreamowych upodobań polskich/europejskich graczy, więc albo lubisz coś takiego albo nie. Mnie to podchodzi. Co prawda nie mam 3DS-a, bo ostatni raz kiedy miałem czas na mobilne wygłupy był na studiach, ale Wii U mnie urzekło powstającymi na nie grami.
 9. Ostatecznie nie dało rady. I może to i dobrze, był pretekst do kupienia SSD i postawienia systemu od nowa - tyle samo pracy co reanimowanie 5-letniej instalacji systemu, a efekt znacznie lepszy ;). Dzięki za podpowiedzi!
 10. Biję się w pierś i wyrażam swą skruchę, totalnie o tym zapomniałem! W telegraficznym skrócie: Phenom II X6, M3A79-T Deluxe, dwa dyski w RAID1, trzeci luzem z linuksem, czwarty luzem pusty (dorzucony na świeży system), przesiadka z Radeona 5870 na 7970. Co mnie podkusiło żeby ten program użyć to nie wiem, toć zawsze standardowy uninstall wystarczył... Mówią, że poza płaceniem kartą w Biedronce nie ma rzeczy niemożliwych, więc pewnie system jest do odratowania. W tej sytuacji pewnie trzeba zacząć od sterowników chipsetu, w tym RAID. Można to jakoś zrobić bez odpalania systemu?
 11. Do tematu chciałem podejść tak, jak miałem w zwyczaju to robić od lat - odinstalowuję sterowniki starej karty (ew. ustawiam ją jako standardową VGA), podmieniam kartę, instaluję sterowniki dla nowej. Coś mnie jednak podkusiło aby stosując się do tej instrukcji użyć dedykowanego narzędzia AMD do czyszczenia systemu ze starych sterowników (amdcleanuputility.exe), na które niechcący natrafiłem szukając paczki świeżych Catalystów. No i przedobrzyłem - po restarcie i podmianie karty system nie wstał. Po podmianie z powrotem na starą też nie wstaje. Wygląda to tak: system zaczyna się ładować, jednak na ekranie Starting Windows nie pojawiają się elementy czterokolorowego logo. Po chwili planszę zastępuje komunikat Windows is loading files w trybie tekstowym, a następnie pasek ładowania znany z Visty. Zamiast systemu uruchamia się graficzny interfejs narzędzi przywracania systemu, które jednak nie są w stanie ani naprawić systemu ani wgrać brakujących sterowników. Nie można też przywrócić ostatniej znanej konfiguracji, lista systemów, których miałaby dotyczyć ta operacja jest pusta. Próba wejścia do menu wyboru sposobu uruchamiania F8 nie pomaga, bo nie ma opcji wyboru trybu awaryjnego. Pomyślałem - huk tam, postawię nowego windowsa na innym dysku. To niestety też nie wychodzi, instalator nie widzi żadnego z czterech podpiętych dysków. Nie chcę na tym obszarze za dużo mieszać żeby nie rozwalić macierzy RAID1, na której dotychczas stał system, i na której nadal mam dane, dlatego wolałbym zreanimować stary system wraz ze wszystkimi ustawieniami i zainstalowanymi aplikacjami. Na koniec dodam, że nie jest to problem z dyskami czy kontrolerem. Siedzący na jednym z dysków linuks nie dość że wstał na nowej karcie (z odchudzonym o efekty specjalne interfejsem graficznym), to po przywróceniu starej karty działa jak dawniej. Dostęp do partycji windowsowych na macierzy RAID mam, po prostu system przestał startować. Od czego zacząć? Są jakieś sposoby na nadpisanie/uzupełnienie brakujących plików bez uruchamiania systemu?
 12. AAAAA :> zdecydowanie kupię blok fullcover EK-FC7970 nickel+plexi w wersji sprzed CSQ (bez paskudnych kółek na topie). Jest to wymóg konieczny. Poza tym standard - stan bez zastrzeżeń - bez pęknięć czy głębokich rys, kompletne mocowanie. Mile widziany fabryczny zestaw, ale bez pudła i makulatury też rozważę. Cena do uzgodnienia (~200 zł?). EDIT: chętnie kupię w/w blok razem z pasującą kartą Asusa. Oczekiwania standardowe - stan bdb, najchętniej w fabrycznym zestawie, obowiązkowo z gwarancją na papierze (choćby jej było kilka miesięcy).
 13. Powiedz to moim blokom, bo najwyrazniej nie wiedza, ze od 5 lat plynie w nich glikol etylenowy .
 14. Frost 3 Duo, ktory jeszcze do niedawna chlodzil u mnie Phenoma X6, mial tendencje do lapania babla powietrza bez mozliwosci samoodpowietrzenia. Widocznie odziedziczyl to po przodkach. Nie mowie, ze winny byl blok sam w sobie, ale wymiana bloku (i niczego wiecej) na Supreme HF skutecznie usunela ten problem.
 15. spavatch

  World of Tanks

  Moze w koncu spadna kwoty XP potrzebne na opracowanie nizszych tierow. Nie rozumiem dlaczego arta t.VI wymaga ponad 100k XP, a medium t.VIII zaledwie 90k.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.