Skocz do zawartości
Uzurpator

Szybki temat - 70 C na axp 1600+ - dużo/mało/norma?

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt to jednak nie jest norma nawet dla AMD ja mam co prawda starego Athlona 1.4Ghz podkręciłem go na 1.5Ghz /bo nie chce kombinować dalej :)/ a temperaturkę mam jak na dzień dzisiejszy przy maksymalnym obciążeniu góra 48-49 stopni, normalnie jakieś 42-43 stopnie,- No przyznam się, że mam Tt Volcano 7+ ale twoje 70 to i tak o wiele za dużo /no powiedzmy że jak nawet będziesz miał te 55-60 to możesz być spokojny :):):), ale to chyba już max optymalnej pracy proca, no i jego żywotności :)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój athlon XP 2000+(FSB-149) chodzi na 65-67;]. Wiatraczek titana+płytka miedziana między CPU a radiator;].

To masz za wysoką temperature.

Ja na Titanie i XP 1,7@ 2 to przy 58 stopniach mi sie komp resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... rozwiązanie waszych problemów kosztuje ok 60zł :) zróbcie sobie WC.. i wasza temperatura w full load nie przekroczy 35*C :) Teraz tak to u mnie wygląda (skróciłem węże a jak skróce drugiego węża, zabuduje chłodnice to licze na jakies 30*C w full load) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój athlon XP 2000+(FSB-149) chodzi na 65-67;]. Wiatraczek titana+płytka miedziana między CPU a radiator;].

To masz za wysoką temperature.

Ja na Titanie i XP 1,7@ 2 to przy 58 stopniach mi sie komp resetuje.

To zwieksz Vcora / :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posmarowałeś procek pastą przewodzącą ciepło ?? Może to jest powodem (tylko nie dawaj zbyt grubej warstwy). Temperature powinienieś mieć max 55*C, więcej = bardzo dużo. U mnie jeszcze nigdy nie zobaczyłem 55, a mam Titana - tylko że obudowa dobrze wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...