Skocz do zawartości
Kinool

plyta SL-75DRV5 i 1GB RAM Registered ECC

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie czy ktos wie czy pamiec 1 GB Registered ECC (333MHz 2.5 CL) na stronie producenta niebardzo moge znalezc te informacje wiec moze ktos prubwal uzyc takiej pamieci na wlasnie takiej plycie :) plata dokladnie to wersja C z najnowszym biosem 1.8

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to te pamięci nie mają 333 MHz tylko 166 MHz i to jest bardzo ważne

 

Druga sprawa to głowy sobei nie dam uciąć, ale założyc się mogę :) że pamięć nie pójdzie, gdyż płyta nie obsługuje pamięci ECC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok nie popadajmy w takie szczegoly piszac 333 mam na mysli 166x2! dlamnie to jest oczywiste!

 

wlasnie tez tak podejzewam ze pamiec moze neruszyc i dlatego chyba sie rozmysle :(

 

no nic dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok nie popadajmy w takie szczegoly piszac 333 mam na mysli 166x2! dlamnie to jest oczywiste!

 

wlasnie tez tak podejzewam ze pamiec moze neruszyc i dlatego chyba sie rozmysle :(

 

no nic dzieki za odpowiedz

A ta dwójka to niby co ?

Przecież to, że pamiec potrafi przesłać dwa bity w jednym takcie, czyli wzrasta jej przepustowość nie oznacza, że wazrasta jej częstotliwość. Polecam sobie przeczytać to:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=96

 

Taktowanie efektywne nie ma podstawy istnieć i jest to kłamliwe przedstawianie częstotliwości pamięci, która jest w rzeczywistości niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra darujmy sobie sprzeczki z nazewnictwem!!! sprzedawane sa jako 333 wiec tak pisze, idac do sklepu po bulki mowisz ze chesz bulke z makiem a nie bulke przeznna z posypka makowa!!

 

pytanie dotyczylo czegos innega a nie poprawnosci czy niepoprawnosci nazewnictwa!! jesli juz tak ci to przeszkadza to nazwijmy ja DDR 2700 LEPIEJ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra darujmy sobie sprzeczki z nazewnictwem!!! sprzedawane sa jako 333 wiec tak pisze, idac do sklepu po bulki mowisz ze chesz bulke z makiem a nie bulke przeznna z posypka makowa!!

 

pytanie dotyczylo czegos innega a nie poprawnosci czy niepoprawnosci nazewnictwa!! jesli juz tak ci to przeszkadza to nazwijmy ja DDR 2700 LEPIEJ!!!

To nie jest kwestaia nazewnictwa, tylko wprowadzania w błąd potencjalnego klienta czy czytelnika

 

A druga sprawa pamięci oznacza się tak:

DDR333 lub PC2700 a to oznacza 166 MHz i koniec kropka

 

nie ma pamięci "DDR2700"

mówi się DDR333 ale mówi się pamięc o taktowaniu 166 MHz. Nie możesz powiedzieć 333 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!!! prezyjolem d wiadomosci NIE MA PAMIECI 333 sa PC2700 OK odkryles przedemna tajemnice wszechswiata!! :)

 

ja dokladnie wiem jakie te pamieci sa i jakie maja taktowanie nie pytalem o wyjasninie nazw kryjacych sie pod oznaczeniami bo je znam!!

 

pytalem o cos innego ale ok - koniec dyskusji na temat nazewnictwa poprawnego czy niepoprawnego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!!! prezyjolem d wiadomosci NIE MA PAMIECI 333 sa PC2700 OK odkryles przedemna tajemnice wszechswiata!! :)

 

ja dokladnie wiem jakie te pamieci sa i jakie maja taktowanie nie pytalem o wyjasninie nazw kryjacych sie pod oznaczeniami bo je znam!!

 

pytalem o cos innego ale ok - koniec dyskusji na temat nazewnictwa poprawnego czy niepoprawnego!

www.jedec.org

i znajdź mi tam pamięci DDR2700 i to jest z Twojej strony :lol:

 

oznaczenie PCxxxx znaczy przepustowość pamięci

oznaczenie DDRxxx znaczy ilość megatransferów na sekundę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze pomylilem sie! powinno byc PC2700 a nie jak napisalem DDR2700 moja pomylka! co nie zminia faktu ze sie czepiasz!

 

razem mowimy o tym samym wiec moze juz sobie daruj te wywody OK!

Ja nie chciałem cię obrażać, czy coś, ale po prostu maxi mnie denerwuje jak ktoś kłamliwie wskazuje na taktowanie pamięci, bo później tylko czytam na forum z 5 nowych wątków dlaczego w sklepie sprzedali mi pamięc 400 MHz, a CPU-Z pokazuje mi, że mają one 200 MHz. Wiem dobrze, że ty wiesz, wiesz dobrze, że ja wiem, ale inni nie wiedzą, więc pisz taktowanie realne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]no to po co na forum nawracac skoro pan marek w komputerowym i tak swoj kit dalej wciskac bedzie kowalskiemu?

Po to, że coraz więcej ludzi zacznie myśleć jak być powinno i wtedy taki kowalski powie panu markowi, że ścieme puszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...