Skocz do zawartości
Kane

6800 i 1.5V

Rekomendowane odpowiedzi

Takie osiągi i jeszcze ci mało :P

Nic ci to nie da oprocz DUŻGO prawdopodobieństwa spalenia/uszkodzenia karty :P

Zostaw lepiej 1.4 V.

Spróbuj odblokowac potki na Detkach 66.81.

Pytanie bylo do posiadaczy 6800, a nie do gosci co to tylko proca ukruszyc potrafia lub snuc mity na temat uszkodzenia karty i driverow 66.81 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 6800 od Gainwarda 2D i 3D 1,6v na nim Abadon (BlackIcePro 2, Atman 306 itd) rdzen stres max 52 stopnie, 455Mhz stabilnie ;] kto da wiecej ;] moze troche ryzykuje bo 1,6V to troche duzo, ale no pain no gain ;] a bym zapomnial 1,5V rdzen max 445Mhz wiec 0,1V wiecej, daje tylko 10Mhz, ale warto ;] 1,7v juz nie dam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no nieladnie, caly dzien i nikt nic nie odpisal, no chyba w kulki lecicicie ze nikt nie dal nawet 1,5V na swoim GF, ojojoj zawiodlem sie sromotnie ;] przeciez jak ostatnio czytalem na guru3D ktos napisal ze 1,5V to calkiem bezpieczne napiecie dla chipow 6800 ;] (tylko zalezy dla jakiej ilosci chipow) ale kto by sie tam przejmowal spaleniam karty za 2000zeta ;] trzymta sie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kto by sie tam przejmowal spaleniem karty :)

Zaaplikowalem wczoraj 1.5V(1.1,1.5,1.5) na rdzen i musze powiedziec ze cos to dalo, przy 450MHz lekkie artefakty w 3DMarku, na 440 gralem godzinke w HL2 i wszystko dziala ok. Temperatura po grze to jakies 62 stopnie na oryginalnym chlodzeniu.

Pudi tobie udalo sie odblokowac potoki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie osiągi i jeszcze ci mało :P

Nic ci to nie da oprocz DUŻGO prawdopodobieństwa spalenia/uszkodzenia karty :P

Zostaw lepiej 1.4 V.

Spróbuj odblokowac potki na Detkach 66.81.

Pytanie bylo do posiadaczy 6800, a nie do gosci co to tylko proca ukruszyc potrafia lub snuc mity na temat uszkodzenia karty i driverow 66.81 :P

Jeżeli dla ciebie mitem są fakty to żal mi cie... jak nie grafa ci się spali to dysk :)

napięcie przydzielasz do AGP/PCI... także miłech odlotów...

Może od razu daj na 1.8V ?? ... Bo gdyby taka forma podkręcaania nie niosła za sobą konsekwencji nie uważasz ze byłaby bardziej popularna niż standartowy OC ??

 

Ale co ja gadam... ja tylko potrafie rdzeń ukruszyć... i mity snuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie mitem są fakty to żal mi cie... jak nie grafa ci się spali to dysk :)

napięcie przydzielasz do AGP/PCI... także miłech odlotów...

Może od razu daj na 1.8V ?? ... Bo gdyby taka forma podkręcaania nie niosła za sobą konsekwencji nie uważasz ze byłaby bardziej popularna niż standartowy OC ??

przeciez "standarwody" OC dla lepszych osiagow polega rowniez na zwiekszaniu napiecia. Bez zwiekszenia napiecia uklad nie da rady pracowac stabilnie przy wyzszych czestotliwosciach, gdyz bedzie mial za malo mocy. Wiec nie rozumiem Twojego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla ciebie mitem są fakty to żal mi cie... jak nie grafa ci się spali to dysk :)

napięcie przydzielasz do AGP/PCI... także miłech odlotów...

Może od razu daj na 1.8V ?? ... Bo gdyby taka forma podkręcaania nie niosła za sobą konsekwencji nie uważasz ze byłaby bardziej popularna niż standartowy OC ??

przeciez "standarwody" OC dla lepszych osiagow polega rowniez na zwiekszaniu napiecia. Bez zwiekszenia napiecia uklad nie da rady pracowac stabilnie przy wyzszych czestotliwosciach, gdyz bedzie mial za malo mocy. Wiec nie rozumiem Twojego zdania.

ehhh... nie porównuj karty graficznej do procesora... (kiedyś na Radku 9800Pro zwiększyłem napięci tak zeby zobaczyć... to sypał artami jak poczeszczały...) Wiadomo, że większe napięcie skraca żywotność sprzętu, sa oczywiście bezpieczne granice...

 

Ale jak wsomniałem procesor to nie karta graficzna... a po co ryzykować spalenie dysku dla kilku % FPS więcej ?? Ładując napięcie na CPU to CPU dostaje więcej mocy a zwiekszając napięcie na porcie AGP zwiększasz je też dla PCI => CDRomu i HDD co równierz skraca ich zywotność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wsomniałem procesor to nie karta graficzna... a po co ryzykować spalenie dysku dla kilku % FPS więcej ?? Ładując napięcie na CPU to CPU dostaje więcej mocy a zwiekszając napięcie na porcie AGP zwiększasz je też dla PCI => CDRomu i HDD co równierz skraca ich zywotność...

czegos nie rozumiem...co ma wspolnego podniesienie napiecia na porcie agp z hdd?...zreszta chodzi chyba o podniesienie napiecia na gpu z poziomu biosu karty graf, wiec jak to tez sie ma do agp to juz w ogole nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :P Widze ze rozpetala sie tu mala wojna :P

A co do zmiany napiecia na GF6 to jeszcze te karty sa za krotko na rybku zeby cos sie z nimi stalo po podbiciu napiec chyba ze jakis maniak dal 2 V :P:P Poczekajmy tak jeszcze 6 miesiecy to wtedy zobaczymy. A co do skutkow ubocznych to zwiekszenie napiecia powoduje zmniejszenie zywotnosci ukladu ale o ile to w przypadku GF6 wyjdzie dopiero w praniu po jakims czasie.

Chociaz Gainward i tak daje 2 lata gwary w systemie door to door wiec czemu nie sprobowac :P Moze cos sie lepszego pozniej dostanie takiego 6800 GT ech :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :P Widze ze rozpetala sie tu mala wojna :P...

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=41763

 

podniesienie napiecia na gpu to nie tylko "przywalenie" samemu gpu, ale tez ukladowi zasialajacemu na samej karcie, z jakiegos powodu ultra ma prawie dwa razy mocniejszy uklad zasilajacy niz reszta 6800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie osiągi i jeszcze ci mało :P

Nic ci to nie da oprocz DUŻGO prawdopodobieństwa spalenia/uszkodzenia karty :P

Zostaw lepiej 1.4 V.

Spróbuj odblokowac potki na Detkach 66.81.

Pytanie bylo do posiadaczy 6800, a nie do gosci co to tylko proca ukruszyc potrafia lub snuc mity na temat uszkodzenia karty i driverow 66.81 :P

Jeżeli dla ciebie mitem są fakty to żal mi cie... jak nie grafa ci się spali to dysk :)

napięcie przydzielasz do AGP/PCI... także miłech odlotów...

Może od razu daj na 1.8V ?? ... Bo gdyby taka forma podkręcaania nie niosła za sobą konsekwencji nie uważasz ze byłaby bardziej popularna niż standartowy OC ??

 

Ale co ja gadam... ja tylko potrafie rdzeń ukruszyć... i mity snuć...

 

Mi natomiast zal jest ludzi, ktorzy pisza rzeczy o ktorych pojecia zadnego nie maja, do tego w tematach do ktorych nikt ich nie zapraszal.

Chyba mam prawo sie zlosliwie posmiac ze znajomego co to byl sobie niedawno troszke rdzen ukruszyl ? :)

Temat ten zalozylem wlasnie po to aby poznac fakty.

Fakty na temat zwiekszania napiecia na na rdzen kart z serii 6800.

Nie po to natomiast aby jacys nieproszeni ludzie snuli teorie na temat awaryjnosci dyskow twardych oraz 'cdromow' w zwiazku ze zwiekszeniem w biosie karty graficznej napiecia na gpu tejze karty (teoria prawdziwy odlot).

OC wiaze sie z pewnym ryzykiem. Przewaznie wiaze sie ze zwiekszaniem napiec na rozne podzespoly. Zwiekszanie napiec czesto skraca zywotnosc podzespolu. Tylko ze jest mi bez roznicy czy dana rzecz bedzie 'zyla' lat 10, 7 czy moze 5. A jesli okaze sie prawda to co pisza na zachodnich forach, o awariach kart po zwiekszeniu napiec, no coz, karta mi padnie, a nastepnie zapewne zostanie wymieniona na nowa w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos napisze instrukcje krok po kroku na zmiane napiecia i najlepsze sposoby :) był bym happy :) dzieki...

1. Zrzucamy bios karty graficznej na dysk (pod DOS, nvflash.exe -b nazwa.rom).

2. Otwieramy plik w programie OmniExtremeEdit FX lub NiBiTor.

3. Ustawiamy wartosci napiec (2D, Throttle, 3D) z 'defaultowych' na wyzsze np. z 1.1, 1.3, 1.4 na 1.1, 1.5, 1.5.

4. Zapisujemy bios w nowym plik (oryginalny bios lepiej sobie zostawic :).

5. Wgrywamy bios do karty graficznej (nvflash.exe nazwa.rom pod DOS)

6. W RivaTunerGraphics subsystem diagnostic reportNVIDIA VGA BIOS information sprawdzamy napiecia, czy sie wszystko zgadza.

 

To chyba tyle.

Wszystkie potrzebne programy i informacje sa na http://www.mvktech.net/

 

Oczywiscie robisz to na wlasne ryzyko. :)

Aha i lepiej poczytaj czy bios Asusa da sie w ten sposob modowac.

Biosy kart Asusa sa troszke inne niz reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech ktos mi pomoze w zmianie napiecia na GPU w 6800GT 128MB ASUS, jak zgram bios to w programiku do edycji wszedzie pokazuje mi same jakies koslawe szlaczki o chinskie literki, nie da sie go wyedytowac, poradzil sobie ktos z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem najnowszego NiBiTor 1.9 udalo mi sie ustawic 1.4 ale wgranie biosu nie zwiekszylo potencjalu OC, czy poradzil juz sobie ktos z ASUSem 128MB 6800GT ?

U mnie wgranie biosu z 1,4V też nic nie dało na początku (tylko ok.10Mhz) dopiero po lekkim poprawieniu chłodzenia poczułem różnice. Karta mi teraz chodzi 425/1200, acha mam Leadtek 6800GT. Na biosie 1,3V max mi wykrywało zegary 385/1090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zwracam honor... faktycznie nie miałem pjecie, ze to przez sam BIOS podnosi się napięcie... :oops:

 

Powiedzcie ile skoczyła wam do góry temp. po podniesieniu napięcia ?? Bo ja zamówiłem sobie 6800GT z Zalmanem ZM80D-HP i wiatrakiem zalmana... :)

 

No i czy ktoś miałe już jakies nieprzyjemności przez Tego moda ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja zamówiłem sobie 6800GT z Zalmanem ZM80D-HP i wiatrakiem zalmana... :)

jesli uda sie Tobie zlozyc to wszystko do qpy to bedziesz pierwszym na swiecie ktoremu sie to udalo...napisz od razu do zalmana moze dostaniesz jakis etat :P

za strona zalmana...

"...This product is not installable on an nVidia GeForce 6800 GT, 6800 Ultra because they do not have 3mm holes around the GPU."

tlumaczyc chyba nie trzeba...

btw: brawa dla sklepu w ktorym to kupiles i pogratuluj im kompetencji...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,tylko nie krzyczcie.Mam winfasta 6800le.Odblokowałem 12 potoków i 6 jednostek ,bez artefaktów.Na 16 klękła.Czy jest sen s teraz zmieniac bios na jakis wyższy czy lepiej kręcic ręcznie?

luks-pl modujesz biosiki dalej.Moja 5900xt z Twoim biosem furore zrobiła i trzy miesięczna poszła za cene nowej.gość bardzo bardzo zadowolony.najlepszy wynik w sieci.mysle że tu też się na tobie nie zawiode :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,tylko nie krzyczcie.Mam winfasta 6800le.Odblokowałem 12 potoków i 6 jednostek ,bez artefaktów.Na 16 klękła.Czy jest sen s teraz zmieniac bios na jakis wyższy czy lepiej kręcic ręcznie?

luks-pl modujesz biosiki dalej.Moja 5900xt z Twoim biosem furore zrobiła i trzy miesięczna poszła za cene nowej.gość bardzo bardzo zadowolony.najlepszy wynik w sieci.mysle że tu też się na tobie nie zawiode :D :D :D

Nowe biosy

 

:) Narazie tylko kilka ale będę na bieżąco uzupełniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...