Skocz do zawartości
Slayer

jaki emule z najmniejszym wysyłaniem/ najw. pobieraniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że łącze mam coraz to bardziej beznadziejne ( użytkowników coraz więcej podpiętych :?) chciałbym się przesiąść na emule ( lub inny korzystający z sieci edonkey 2000), który mógłby mi zmniejszyć poziom wysyłania bez wpływu na prędkość pobierania ( która jest ustawiona na nieskończoność). Mam na mysli ograniczenie stałe wysyłanie do pewnego poziomu np. 4 kiloB/s a pobieranie na nieosiągalne i tak np. 5500 kB/s ( ile łącze da rady, tyle będzie, czyli usunięcie ogranicznika 1:4 u/d )

 

Co w tym temacie polecacie? Zmienić providera/admina nie mogę ;)

 

PS- proszę nie wyzywać tu od leecherów, bo dawałbym i 100 kB/s gdybym miał lepsze łącze- na obecną chwilę korzystam z moda dajacego minimum 5 kiloB/s, ale ze statystyk mi wychodzi i tak jakoś 1/2 wysyłanie/pobieranie i nie jest tego wiele ( komp chodzi 24 h/dobę ,a w nocy niby "przyśpiesza" do max 40 kiloB/s, ale w praktyce jest znacznie mniej) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde oprogramowanie do sieci edonkey opiera się o ratio wiec nie za bardzo będziesz mógł maxymalnie ograniczyć upload nie licząc się z tym że automatycznie spadnie ci download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje, ze musialbys sobie samemu przekompilowac jakiegos klienta emule i wywalic ogranicznik. Z tego co wiem, dostepne klienty automatycznie limituja predkosc sciagania w zaleznosci od uploadu jaki ustawisz. Oczywiscie, zgodnie z tym co napisal Walker3d bedziesz mial problemy ze wzgledu na ratio, ale klient sam w sobie nie powinien limitowac ci predkosci sciagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo znam się na emule, jednak ograniczyć upload mozna programem netlimiter. Wtedy w emule mozna sobie ustawić upload i download jaki kto chce, a program net limiter i tak będzie przestrzegać ustawionych ograniczeń czyli powinien rozwiązać się problem z ratio 1:4 [u/d].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o tym nie pomyslalem. Moge jednak zapewnic ze sposob z NetLimiterem jest sprawdzony. Sam z niego korzystalem, jak chcialem sobie pograc w cos przez siec nie tracac kolejki (ograniczalem wtedy download i upload do 1kB/s). Sprawy ratio to nie zalatwia (bo to jest obliczane na podstawie przeslanych i wyslanych danych), ale umozliwia ustawienie wyzszego limitu downloadu w konfiguracji programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...