Skocz do zawartości
Pure

Obudowa z drewna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zbudować poziomą bude z drewna. Ma być leżąca bo bede mieć w przyszłości FC. A parwnik najlepiej jak jest poziomo. Teraz mam problem jakie to ma mieć wymiary by było ładne i schludne. chciałbym by w środku zmieściła sie chłodnica od łady. będzie w niej mało otwórów by eliminować chaąłs z zewnatrz :) dyski będ emeić najprawdopodbnoiej bloki wodne. Drewno to bedzie płyta mdf 18mm podobno najlepsza. Skleje te płytki Patexem super fixem nieźłe nawet trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co za sens zakładania tematu z pytaniem jakie wymiary ma mieć obudowa i co w niej prawdopodobnie będzie. a nie chciało się użyć google w celu poszukania wymiarów. Na pewno na świecie mnóstwo takich bud z drewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam z boazerii :D, tylko że wersja beta bo nie domierzyłem niektórych rzeczy i za mała wyszła.

Co do wymiarów to jak już wymyślisz jak to wszystko w budzie ułożyć, to dodaj do tego jeszcze parę centymetrów. Naprawdę warto ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam z boazerii.. a z mdf mam subwoofer :D

 

do rysowania polecam sketchup.. tam sobie zwymiarujesz wszysko ładnie i pieknie.. tylko uwzglednij ze ta płyta ma az 18mm :).. nie wiem po co taka gruba... niektórzy budowali z kartonu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18mm to faktycznie będzie chyba przesadzona grubość. Tak w okolicach 10mm było by moim zdaniem ok. Próbowałem zrobić obudowę z 3mm płyty, lecz niestety jest to strasznie niestabilne było.

Najlepszą opcją jest chyba zrobienie ramy z kontownka aluminiowego, dzięki czemu obudowa się nie rozleci przy przenoszeniu i dopiero na taką ramę mocować boazerię/deski/płyty/cokolwiek. Poza tym polecam porządne śruby/wkręty ponieważ klej ze względu na spore drgania (chociażby cdromu) nie jest chyba najpewniejszym rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ochotę na drewnianego kompa, ale z braku surowca okleiłem budę papierową okleiną do mebli.

Niestety efekt był marny przez co dałem sobie spokój.

 

A oto fotka niedokończonej pracy.

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...