Skocz do zawartości
Peef

Połączenie 3 komputerów przez switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam switch i do niego podłączam trzy komputery (kabel sieciowy nie crossowany). Wszystkie mają ten sam system WindowsXP. Ustawiłem każdemu osobny adres IP, tą samą maskę i tą samą bramę. Wcześniej wszystko działało, dopiero po formacie przestała działać sieć. Jak pinguję to kompy widzą się. Natomiast gdy klikam na "Moje miejsca sieciowe" to albo pokazany jest tylko komputer przy którym siedzę albo wyskakuje komunikat: "Możesz nie mieć uprawnień do użytkowania tego zasobu sieciowego. Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna".

 

Wcześniej jeszcze było tak, że jeden komp widział drugiego (ten drugi natomiast go nie widział), ale to była wina firewalla.

 

Teraz nic już nie działa. Co mam źle ustawione? Może coś jeszcze powinienem ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mozesz mi powiedziec jak sponfigurowales za pierwszym razem te 3 kompy? Po raz pierwszy w zyciu mam stale i kupilam switcha chce podlaczyc w sumie 3 komy ale nie mam pojecia jak to skonfigurować. Po wlozeniu kabelków do switcha modemu i kompów niestety tylko ja mam siec. I nie widze innych a gdy na drugim kompie przy pomocy oprogramowania xp zaczynamy sie bawic mostkami i innymi funkcjami do sieci oba kompy tarac net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mozesz mi powiedziec jak sponfigurowales za pierwszym razem te 3 kompy? Po raz pierwszy w zyciu mam stale i kupilam switcha chce podlaczyc w sumie 3 komy ale nie mam pojecia jak to skonfigurować. Po wlozeniu kabelków do switcha modemu i kompów niestety tylko ja mam siec. I nie widze innych a gdy na drugim kompie przy pomocy oprogramowania xp zaczynamy sie bawic mostkami i innymi funkcjami do sieci oba kompy tarac net.

1384629[/snapback]

Napisz jakie to jest stare łącze, bo nie w każdym przypadku do dzielenia/udostępniania netu przy pomocy switcha jest możliwe. Najprostszym sposobem na konfigurację sieci pod Xp jest KREATOR SIECI XP. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. dzieki za odpowiedz.

Rozumiem ze pytasz jakie to jest stałe a nie "stare" łącze.

Jest to łącze telewizii kablowej (TOYA) i na pewno mozna łączyć bo oni z "marszu" przyznają 2 IP a za każde kolejne biorą dodatkową opłatę, a kupno switcha sami mi polecili.

Niestety nie udało mi sie poprzez tego kreatora nic zrobić. Tzn udało po próbie konfiguracji sieci przy jego pomocy obydwoje przestaliśmy mieć net, dopiero odłączenie od switcha jego kompa na chwile, przywróciło sieć u mnie.

:lol:

Jesli wiesz jak mozna to wszytsko ręcznie skonfiurować to bardzi poroszę o instkcje :blink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...