Skocz do zawartości
Szymek

Kingston HyperX PC3200 ULK2/1G TCCD

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka "bardziej kręćliwych" modeli pamięci na Samsungach TCCD niz te ULK. Choć za 850 to dobry zakup.

Intel i TCCD to raczej nie rewelacja. Z dobrych partii Hynixów też dało się pociągnąć >FSB 280.

 

ciekawe jak to pod nForce2 śmiga?

Śmiga całkiem nieźle. Choć nie tak jak Winbondy bh-5. Mam A-Data Vitesta 566 na TCCD (F) i maks przy 2-2-2-11T to ok.220 2,8V ( choć na Xtremesystems ludziska bili 240 przy 2-2-2-11 na 3,2 V) własnie na NF2. Ale siła tych pamięci to wysokie FSB , a nie niskie timingi, tak więc nie wiem czy jest sens brania ich do NF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm więc z tego co rozumiem to ultraX lepiej sie prezentuję od ULK czy tak?

No na to wyglada. A do tej pory jeszcze mialem wątpliwości jakies pamiątki <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na TCCD, ale po nowym roku na bank biore PQI PC3200 z www.newegg.com za 400zl :). Kumpel mi to ladnie przesle razem z resztą sprzetu i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka "bardziej kręćliwych" modeli pamięci na Samsungach TCCD niz te ULK. Choć za 850 to dobry zakup.

Intel i TCCD to raczej nie rewelacja. Z dobrych partii Hynixów też dało się pociągnąć >FSB 280.

 

ciekawe jak to pod nForce2 śmiga?

Śmiga całkiem nieźle. Choć nie tak jak Winbondy bh-5. Mam A-Data Vitesta 566 na TCCD (F) i maks przy 2-2-2-11T to ok.220 2,8V ( choć na Xtremesystems ludziska bili 240 przy 2-2-2-11 na 3,2 V) własnie na NF2. Ale siła tych pamięci to wysokie FSB , a nie niskie timingi, tak więc nie wiem czy jest sens brania ich do NF2.

Już za późno :wink: ... zamówiłem i na jutro powinny być. Zobaczymy czy zdołają dotrzymać kroku moim 2x256MB 333 cl2,5 BH6 @ 450 11-2-2-2cl 2.9V :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na to wyglada. A do tej pory jeszcze mialem wątpliwości jakies pamiątki <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> na TCCD, ale po nowym roku na bank biore PQI PC3200 z www.newegg.com za 400zl . Kumpel mi to ladnie przesle razem z resztą sprzetu i bedzie git.

hmm a z tego www.newegg.com wysyłaja do polski? :D :?: no i jaki by był koszt powiedzmy jakbym im kase na konto wpłacił:>?

pozdro[/url][/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni do polski nie wysylaja, ale ja mam kumpla w stanach i zamowie to na niego a on mi podesle (przesylka kolo 30$), duzo bardziej oplacami sie tak zrobi niz kupowac w polsce, bo bede tez bral A643000Winchestera i jakas plytke pod niego i moze grafike, wiec i tak mi duzo taniej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanu ten test na computerbase tak wypadł bo nie podnosili wysoko Vdimm... jak dam pod 3,3V to podjade i pod 300. przydałoby się ponad 300 bo 300 juz mialem z hynixami synchro

 

Gdzieś czytałem, że te kości nie lubią wysokieo napięcia - przy 3.3V się nie odpaliły :? - może to kwestia jakiejś partii - mnie starczy 2.9V i jakieś ostre timingi do FSB 215-230. Inna sprawa, że pierwsza rewizja tych pamięcie kręci się lepiej niż następne. Pytanie na jakie RAMy trafimy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie kostka KHX3200UL/512 :P

 

Początki:

 

Compa odpaliłem w konfiguracji 2x256MB 333 cl2,5 Kingston (Winbond BH6) + 512 wspomnianego HyperX 400 cl2 z timingami cl2-2-2-5-1 2.7V - comp po wstępnych testach nie wykazywał oznak niestabilności. Potem FSB208 z tymi samymi timingami i napięciem - OK.

 

Pierwsze schody:

 

Następnie FSB215 i 11-2-2-2 2.7V ale winda nie wstała - żarłoczny Winbond potrzebował więcej V :lol: - 2.8V - boot i restart w SuperPi - 2.9V i wszystko ok do FSB 220.

 

FSB225 i no boot przy 11-2-2-2 (to max moich poprzednich RAM) - 11-3-2-2 i śmiga.

 

Sukces:

 

W tej chwili katuję 228 11-3-2-2 2.9V i wszystko chodzi bezproblemowo - to znów max moich poprzednich RAM przy tych timingach.

 

Polecam te pamiątki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja zakupiłem UltraXy...

Więc porównamy sobie w realu HYPERxa i ultraXa.. :D :D :D

Szkoda że grafa i dysk w serwisie i muszę sie męczyć s3 1MB i 4GBHDD... :(

Tak apropo nie wiecie czy ZASILACZ AWARYJY stabilizuje napięcie i chroni całkowice kompa przed uszkodzeniem z sievi?

Bo coś dziwnie zaczynają mi padac sprzęty :x napoczątku BARTON, poczym nowka dysk WD SATA 160JD potem GRAFA Radek 9800pro z silencerem, teraz znowu dysk...(uff dobrze że wszystko oprócz bartona na gwarze)

Heh chyba mam coś z prądem nie tak mieszkam na końcu ulicy i mam chyba skoki napięc.... więc myslałem o UPS-ie

Co o tym myslicie warto kupić ten zasilacz?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala - u mnie skoki napięcie są rzadko niemniej jednak czasem występuję - np. w czasie burzy aż światło mruga lub przygasa ale nic mi sie jeszcze nie spaliło. Jeśli brak dostępu pradu jest krótki to zasiłka i listwa daje radę utrzymać compa w stanie stabilności - jeśli dłuższa przerwa to restart. Może coś Ci zwarcia w kompie robi ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja już sam nie wiem... :(

Hm no umnie co chwile światło przygasa, wogóle prąd jest kiepski....

Hm no co może powodowac spięcia? bo ja nie mam pojęcia

W sumie to wszystko by można wytłumaczyć:

Grafa: silencer mógł ją załatwić

dysk: WD na SATA podobno bardzo awaryjne szczególnie z końcówka JD czyli jak umnie.

Procek raczej i taknie mógł paść od skoku napięcia, więc można przyjąć że samozgon.

Ale czy nie za duzo tych zbiegów okoliczności... :?:

Hmm Co wogóle daje UPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update wyników oc - udało mi się pogonić compa na FSB230 11-3-2-2cl Zastanawiające jest to, że wcześniej moje Kingstony potrzebowały 8-3-3-2 dla pełnej stabilności przy 228 a teraz chodzą wyżej i z lepszymi timingami - myślę że ciągła praca na 2.9V niejako "poszerzyła" ich oc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update wyników oc - udało mi się pogonić compa na FSB230 11-3-2-2cl Zastanawiające jest to, że wcześniej moje Kingstony potrzebowały 8-3-3-2 dla pełnej stabilności przy 228 a teraz chodzą wyżej i z lepszymi timingami - myślę że ciągła praca na 2.9V niejako "poszerzyła" ich oc.

 

Pozdrawiam

Tu by się akurat nie dziwił. Większość "radiatorkowych" pamieci na TCCD ma zalecane 2,8V, tak więc niesądzę by zbytnio im różnice robiło 2,9V.

 

i ja zakupiłem UltraXy...

Więc porównamy sobie w realu HYPERxa i ultraXa..

To dorzuć jeszce moje A-Data 566 na TCCD. Jak na razie 2x512 chulają 2-2-3-8 na FSB 230 przy....2,8V na A7N8X Dlx. :twisted: A wstępne testy na A64 ( zapodawałem w stosownym topiku ) ledwie "musnęły" ich możliwości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem w kompie tylko nowego HyperX dla testu ... w tej chwili katuję go przy FSB 240 11-3-3-2 - to chyba nie najgorzej :lol: aż się boję dalej bo nie wiem co Abit na to :? :twisted:

 

UPDATE

 

z cl2 Hyper poleciał max 243MHz a po przejściu na cl2,5 (11-3-3-2,5cl) ...

 

zegar ABITa został zamknięty :lol: - FSB 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...