Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie mozna podkrecic SDI a dlaczego ?

dlatego ze na centrali jest ustawione na stale 115,5 kbit/s to jest ok 11 kb/s i nie ma co marzyc aby bylo wiecej bo nie bedzie , poprostu pólka od SDI nie przepusci wiecej niz 115,5 kbit/s i KONIEC.

 

a ja powiem ze bzdura zz tym ograniczeniem do 115 kbit/s czyli ok 11 kb/s. jeśli tak jest to dlaczego wna SDI w moim bloku (jak nikt inny nie siedzi poza mną) transfer chwilowy jest czasem pokazywany w granicach duzo przekraczajacych 11 kb/s.? kilka razy zdarzyło mi się zobaczyc i 20 kilka kb/s a wartosci ok 15 są bardzo czeste. Jak byłem w Szwecji to widziałem SDI które podłaczone przez jakoś zmodyfikowany port standardowo wyciągało 160 kbit/s. Nie wiem jak to osiagnieto, nie znam się na tym ale fakt jest faktem. Mnie sięzdaje , ze wszystko zalezy od centrali, czasem nie sąone zablokowane do 115 kbit/s i na sDI do nich podłączonych mozna coś wiecej wyciagnać. Jeszcze 1 pytanie: słyszał ktoś o SDI podłączanych przez USB???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwiekszy kit na swiecie ja sie niedziwie juz ludziom ktorzy niemaja SDI ale ci co maja ??? :lol:

Transfer jes ograniczony z polki i koniec.

Myslicie ze ograniczeniem szybkosci SDI jest port COM i 115kb NIE :!: :!: .

Na szybkim porcie COM 230400 czy 460800 jest to samo czy tez na USB .

A pozatym na chisetach VIA mozna po wgraniu specjalnego sterownika uzyskac od 230400 czy 460800 zalezy od wersi chipu i w przypadku uslugi Dialog ISDN przez COM faktycznie port COM ogranicza do 115kb a po wgraniu tego sterownika przyspiesza.

ALE NIE SDI :!: :!:

 

Remik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Gizmo napisal :!: :!: :lol: wielkimi literami calkowite kretynstwa.

 

1. 20 kb i wiecej to mi pokarze nawet na modemie jak chwile przytrzyma wskaze miejsce i OK bo w tym czasie jest to cachowane w pamieci i winda tak pokazuje. :wink: :wink: zobacz czyms co pokazuje faktyczna szybkosc.

2.Jak sobie wyobrazasz 20 kb przez port COM 115kb ?? :lol:

 

Imysl co piszesz i jak a zreszta brak slow :cry:

 

Remik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem ze bzdura zz tym ograniczeniem do 115 kbit/s czyli ok 11 kb/s. jeśli tak jest to dlaczego wna SDI w moim bloku (jak nikt inny nie siedzi poza mną) transfer chwilowy jest czasem pokazywany w granicach duzo przekraczajacych 11 kb/s.?

chlopie-mi kiedys na modemie pokazywal 50 KILOBAJTOOW na seqnde :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr_Gizmo napisal

2.Jak sobie wyobrazasz 20 kb przez port COM 115kb ?? :lol: 

 

Imysl co piszesz i jak a zreszta brak slow  :cry: 

 

Remik...

mhaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siezus ludzie, to niedziala, moj wujek jest monterem czy kimstam na centrali w szczecinie i powiedzial ze to jest AWYKONALNE ! dlatego ze urzadzenia na centrali niewyciagna wiencej nish 115200. na zachodzie maja sdi pod usb i to wyciaga kolo 256. wujas powiedzial ze unas niewprowadza tej uslugi, poniewaz musieli by wymienic caly sprzet od Sdi na centrali bo on wiecej nish 115200 niewyciagnie i KONIEC.

a co do tego ze jakis many ma na sdi kolo 15 kb to jest szit prawda, to sa nieprawidlowe wzkazania programikow typu flash get albo download accelerator.

Przseciez 115200 to 11 kb i niema ze wiecej, i niebedzie bo tepsa to zgredy i niemysla o przyszlosci...

 

Wkoncu to ludzka rzecz....... okradac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transfer napewno jest 160(taka jest specyfikacja) - czesc jest zarezerwowana dla glos - podczas rozmowy normalnie spada transfer z 115 -70 czyli o 45 kbit/s a to jest za malo do przeslania glosu, ale watpie czy dalo by sie wykozystac ta nadwyzke - wciaz czekam na instrukcje email mam podany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zdecydowana wiekszosc polek ma 115kbps

2. To ze winda pokaze 20kb/s to nic nie znacz poniewaz to moze byc: blad w przeliczaniu, kompresja, wina samego softu (patrz. IE oraz opcja zapisz jako, chociaz nie tylko).

3. W Szwecji mogles widziec ADSL/DSL itp a nie SDI poniewaz to nazwa uslugi. (szczegol)

4. Na RS232 mozna osiagnac prawie 1mbit

5. Jak ktos chce zobaczyc duzy transfer przez RS to niech zbuduje kabelek do laczenia kompow 1-3 3-1 7-7 (chyba dobrze pamietam w piatek jak wroce rozkrece wtyczke i sprawdze) oraz program FastWire2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas rozmowy normalnie spada transfer z 115 -70 czyli o 45 kbit/s  a to jest za malo do przeslania glosu, ale watpie czy dalo by sie wykozystac ta nadwyzke - wciaz czekam na instrukcje email mam podany

Za malo? Zobacz jakies pasmo jest wykorzystywane w GSM'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo? Zobacz jakies pasmo jest wykorzystywane w GSM'ie.

pytanie jeszcze jak koduja, moj tekst nie wymyslilem sam tylko gdziesz przeczytalem- nie moge tego tylko znalesc. Ale moge sie mylic.

 

Instrukcja wciaz nie dotarla do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie His ma 160kb/s, a nie 115kb/s. Tak sie sklada ze terminal His-NT ma dodatkiwe 'moce przerobowe' ,komunikuje sie z centralka HIS-NAE

wlasnie z predkoscia 160kb/s. wprawdzie ten zapas przepustowosci nie moze byc wykorzystany podczas polaczenie z Internetem, ale w momencie rozpoczecia rozmowy telefonicznej pradkosc polaczenia spada tylko o 45kb/s i wynosi 70 kb/s (w zwyklej rozmowie telefonicznej przedkosc transmisji wynosi 64kb/s ,8 bitow * czestotliwosc 8kHz=64 kb/s) (zrodlo:CHiP 1/2000 str. 170)

 

Wiec jesli komus uda sie zwiekszyc przepustowosc łacza szeregowego komputera to istnieje teoretyczna szansa , ze osiagnie 160 kb/s.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze jak koduja, moj tekst nie wymyslilem sam tylko gdziesz przeczytalem- nie moge tego tylko znalesc. Ale moge sie mylic. 

Zgadzam sie, kodowanie to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee przemyśałem to i fakt SDI, dokładniek to sie HIS nazywa ma 160kbps ale ta niewykorzystana czesc pasma służy z tego co pamiętam do celuw komunikacji z centralą, więc jeżeli sie dobrze pokombinuje to mozna to zrobić - czemu nikt tego mi kurna nie wysłał?

cały problem polega na przepustowości tego portu króra wynosi dokładnie tyle, ile przepustowość HISa, a co ciekawe gdzieś czytałem że ericson ma wypuścić HIS3, o przepustowości UWAGA 160kbps hmm może w końcu USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczcie Barracude 4 przez USB2.0 albo do SCSI320... tez bedzie szybciej dzialala... wierzycie w takie brednie?

Widzialem kiedys ta glupote, ciekawe jak skonfigurujesz w systemie lacze, ktore podlaczone jest przez port joya hahahahahahhaha

 

Wracajc do tematu... kosztem adresu IP oraz niecalych 200 zl brutto mozna przejsc sobie z SDI do Neostrady Plus 512/128 nie latwiej i szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczcie Barracude 4 przez USB2.0 albo do SCSI320... tez bedzie szybciej dzialala... wierzycie w takie brednie?

 

Wracajc do tematu... kosztem adresu IP oraz niecalych 200 zl brutto mozna przejsc sobie z SDI do Neostrady Plus 512/128 nie latwiej i szybciej?

Zgadzam sie calkowicie :)

 

Jest wersja SDI, którą podłącza się poprzez port USB, ale można takie spotkąc jedynie poza granicami naszego państwa  (np. w Niemczech).

Jezeli juz to HiS poniewaz SDI to nazwa uslugi u nas w kraju. (Szegol) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :

6) nie umożliwiać korzystania z Usługi innym podmiotom poza Lokalem bez zgody TP S.A.,

 

i w cenniku :)

7.

Udostępnienie Usługi Neostrada Plus poza Lokal bez zgody TP S.A.

Trzykrotność miesięcznej opłaty abonamentowej, za każde połączenie i za każdy rozpoczęty miesiąc takiego połączenia.

 

Pomyśle raczej o DSL jest troche droższy ale mam stały nr ip i td. zaraz poczytam regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...