Skocz do zawartości
thebruno

Soltek SL-75KAV + DURON 1200@???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taką konfuracje jak w temacie czyli Soltek SL-75KAV + DURON 1200@???. Szyna procka ustawiona jest na 100MHz. Jak myslicie czy daloby sie ustawic 133?? Wtedy bylby to Duron 1600. Czy komp w ogole ruszy?? I czy chlodzenie obecne starczy - przy pelnym obciazeniu nie przekracza mi teraz 50-53 C, w normalnej pracy jest 46-48C, a limit jest chyba 90 To spory zapas??

Jesli tak nie da rady to do ilu by go mozna krecic magistrala?? w 1300 chodzil mi OK - probowac dalej??

Z gory dzieki za opinie

BRUNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie bedzie za slabe raczje, 53C to dla Duraka Morgana juz dosc duzo... :mrgreen:

fsb 133, to pownno lyknac, tylko pytanie na jakim voltazu dla jadra... :) ;)

90 C to jest graniczna temperatura w ktorej zaczyna sie topic obudowa, proc to juz dawno nie bedzie dzialal przy takiej temperaturze :P

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o FSB 133 i 1600 MHz na procku. Wyjątkowo udane egzemplarze kręciły się na 1,5 GHz. Przeciętnie to coś koło 1,35 - 1,4 GHz. Natomiat co do pdkręcania magistralą od 100 MHz w górę, możesz spokojnie próbować dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o FSB 133 i 1600 MHz na procku. Wyjątkowo udane egzemplarze kręciły się na 1,5 GHz. Przeciętnie to coś koło 1,35 - 1,4 GHz. Natomiat co do pdkręcania magistralą od 100 MHz w górę, możesz spokojnie próbować dalej.

Akurat tu się z kolegą n ie zgodze, mój koles ma ten procesor i idzie spokojnie na 1600mhz ale jego przed podkręceniem osiągał w stresie jakies 46 stopni max, radze tylko wymienić wentylatorek na troche lepszy i zaczynaj kręcić zawsze jak nie wystartuje to wyciągniesz bateryjke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie bardzo wierzę w to 1600 na Morganie, musiałby być wysoki vcore i raczej wc.

Ja radzę zmniejszyć mnożnik i ustawić fsb 133, tak powinno udać się uzyskać 1333 - 1400.

Temp za duża, jak podniesiesz vcore jeszcze wzrośnie, musisz poprawić chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Akurat tu się z kolegą n ie zgodze, mój koles ma ten procesor i idzie spokojnie na 1600mhz ale jego przed podkręceniem osiągał w stresie jakies 46 stopni max, radze tylko wymienić wentylatorek na troche lepszy i zaczynaj kręcić zawsze jak nie wystartuje to wyciągniesz bateryjke:)

Pierwsze słyszę, żeby Morgan poszedł na AC na 1,6 GHz. Nie chce mi się wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taką konfuracje jak w temacie czyli Soltek SL-75KAV + DURON 1200@???. Szyna procka ustawiona jest na 100MHz. Jak myslicie czy daloby sie ustawic 133?? Wtedy bylby to Duron 1600. Czy komp w ogole ruszy?? I czy chlodzenie obecne starczy - przy pelnym obciazeniu nie przekracza mi teraz 50-53 C, w normalnej pracy jest 46-48C, a limit jest chyba 90 To spory zapas??

Jesli tak nie da rady to do ilu by go mozna krecic magistrala?? w 1300 chodzil mi OK - probowac dalej??

Z gory dzieki za opinie

BRUNO

Moze najpierw nastaw 124MHz jumperkami na plycie, a dopiero pozniej kombinuj z wyzszymi FSB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...