Skocz do zawartości
beavisek

Help! JakiZestaw pod Pinnacla Pro One RTDV!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się za bardzo na produktach z wyższej półki. Proszę osoby które się znają na rzeczy o jakieś porady co kupić? Sprzet ma być taki aby ta karta Pinnacla (za 6000zł) rozwinęła skrzydła :lol: ! ale żeby też można było robić coś innego! Nie jakaś stacja typu SG!

Karta chyab najlepsza ATI 9700 czy GF4 Ultra VIVO? Płyta pod jeden procesor ale Pinnacle zaleca bez Raidów! Czy najlepszy będzie PIVXeon? Jakie dyski są najszybsze (nie SCSI) z 7200obr i mają najkrótszy czas dotępu? Pamięci pewnie z 512 DDR ale nie wiem jakiej marki? W sumie to najważniejsza jest ta płyta i procek! Poratyjcie mnie i poradźcie co kupić? Jest na to do 10tys. i ma byc do obróbki wideo. Takei małe Hollywood! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na produktach z wyższej półki. Proszę osoby które się znają na rzeczy o jakieś porady co kupić? Sprzet ma być taki aby ta karta Pinnacla (za 6000zł) rozwinęła skrzydła :lol: ! ale żeby też można było robić coś innego! Nie jakaś stacja typu SG! 

Karta chyab najlepsza ATI 9700 czy GF4 Ultra VIVO? Płyta pod jeden procesor ale Pinnacle zaleca bez Raidów! Czy najlepszy będzie PIVXeon? Jakie dyski są najszybsze (nie SCSI) z 7200obr i mają najkrótszy czas dotępu? Pamięci pewnie z 512 DDR ale nie wiem jakiej marki? W sumie to najważniejsza jest ta płyta i procek! Poratyjcie mnie i poradźcie co kupić? Jest na to do 10tys. i ma byc do obróbki wideo. Takei małe Hollywood! :D

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składalem dwa kompy z DV500+

Ja skladalem na ATHlonach ale z P$ tez nie powinienes miec problemow. Podstawa to dobra plyta (niekoniecznie najnowsza:)) i wlaściwa kolejność instalacji serownikow i programow pinnacla (poczytaj faq na stronie producenta). Bardzo wazy jest programik PPE PCI Performance Enhancer poprawiającego komunikację z dyskami twardymi likwiduje on problemy z mrozeniem zgrywanego materialu. Mialem problemy z kartami creativa wiec raczej wbudowany kodek lub cos innego producenta. Rowniez peryferia USB powodowaly problemy np. drukarki lepiej wiec je odlanczac podczas edycji.

O giercowaniu i instalacji innych programow raczej zapomnij, system szybko sie zasyfi i karta bedzie sprawiac klopoty. Do zabawy zrob sobie inna partycje lub oddzielny dysk. Ja instalowalem karty Ati i nie bylo problemow a tryb dwu monitorowy bardzo dobrze sprawdzal sie przy edycji. Co do dyskow to NIE instaluj wiekszych niz 40 GB bo beda problemy przy zgrywaniu materialu. Najlepiej miec drugi osobny tylko na video (ale nie wiekszy niz 40 GB) PInnacle nie zaleca plyty z raidem ale mi sie udalo tak skonfigurowac ze wszystko dzialalo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiecej nie miescilo sie w posta:)

Pamięć minimum 512 MB, firmowa(samsung, nanya, kingston obudowa (zasilacz , ważne!!!) dobra wentylacja. Nie polecam instalacji kombajnow typu vivo z pinnaclem moga byc problemy. Generalnie im wiecej kart tym wieksza szansa wystapienia problemow. Cala konfiguracja kompa to naprawde wyzwanie i zabiera mase czasu (nieraz glupi blad, instalacja w zlej kolejnosci i system stawiamy od nowa:(). To co ci napisalem to tylko ogolne uwagi i wcale nie musza byc juz prawda (ja skladalem te kompy w lutym), przedewszystki poczytaj faq dotyczace tej karty i forum na stronie pinnacla. Ufffffff ale sie napisalem jedna odpowieedz i dwa posty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się, czy warto pchać się w to Pro One. Oszczędzając 1200zł możesz kupić DV 500 DVD, która aż tak bardzo się nie różni możliwościami edycyjnymi, zresztą i tak najwięcej zależy od wiedzy i umiejętności montażysty, a także operatora który rejestruje materiał.

Znajomi który zajmują się zawodowo wideofilmowaniem, polecają platformy oparte na intelu BX (Pentium III) jako najstabilniejsze i najmniej konfliktowe. Dysk twardy IDE 7200rpm wystarcza z nawiązką, pierwsze natomiast słyszę o jakichś ograniczeniach do 40GB. Znajomi jako dyski na materiał mają dyski 80..120GB z jedną partycją NTFS, i zero problemów, zarówno podczas zrzucania z kamery jak i podczas edycji w Premiere.

Jeśli chodzi o kartę graficzną, nie warto ładować kasy w najnowsze i najszybsze karty 3D, przecież podczas edycji efekty są przeliczane softwareowo i karta ma tu małe znaczenie. Takie same rezultaty osiągniesz zarówno na GF2MX, jak i na wypasionym GF4Ti czy ATI.

Jeśli chodzi o podgląd montowanego materiału na drugim monitorze VGA, nie jest to polecane rozwiązanie ze względu na inną charakterystykę barwową kineskopu w monitorze VGA niż w TV, do tego celu najlepiej używać monitora telewizyjnego (telewizora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - po co Ci VIVO na grafie, jeśli masz do tego celu kartę video :?:

W sumie tak to bez sensu z tą vivo! Czyli kupie Ati radeon 9700. Chce jakas mocna karte graficzna zeby za 2 lata jeszcze była mocna ta karta :lol: tylko nie wiem czy nie bedzie sie "zrec" z Pinnaclem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Dysk twardy IDE 7200rpm wystarcza z nawiązką, pierwsze natomiast słyszę o jakichś ograniczeniach do 40GB. zrzucania z kamery jak i 

Jeśli chodzi o podgląd montowanego materiału na drugim monitorze VGA, nie jest to polecane rozwiązanie ze względu na inną charakterystykę barwową kineskopu w monitorze VGA niż w TV, do tego celu najlepiej używać monitora telewizyjnego (telewizora).

Poczytaj faq na stronie PINNACLA potyczacy dyskow twardych duze dyski maja znacznie wolniejszy transfer na koncu dysku, ale w ostatnim czasie dyski juz sa na tyle szybkie ze bycmoze to juz nie ma znaczenia:)

Co do ogladania materialu na drugim wyjsciu to przeciez nie pisalem ze na monitorze, spokojnie mozesz podpiac pod drugie wyjscie tv, prawda??? a ati ma bardzo dobrej jakosci to wyjscieczyli na monitorze edycja na ati np. podglad. Co do platformy bx to zgadzam sie malo problemow ale i mala szybkosc. Kompy ktore zlozylem na AMD byly czesto 3-4 razy szybsze a to sie przekaldalo na nieraz na jakies 20-30 minut lub wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj faq na stronie PINNACLA potyczacy dyskow twardych duze dyski maja znacznie wolniejszy transfer na koncu dysku, ale w ostatnim czasie dyski juz sa na tyle szybkie ze bycmoze to juz nie ma znaczenia:)

Jeśli transfer pod koniec dysku spada przykładowo do 20MB/s (zapis), to przecież jest to i tak o wiele więcej niż 3.6MB/s transferu kamera -> PC (przez firewire oczywiście). Ważne jest natomiast aby na zgrywany materiał był osobny dysk, podłaczony najlepiej pod drugi kanał IDE.

Co do ogladania materialu na drugim wyjsciu to przeciez nie pisalem ze na monitorze, spokojnie mozesz podpiac pod drugie wyjscie tv, prawda??? a ati ma bardzo dobrej jakosci to wyjscieczyli na monitorze edycja na ati np. podglad.

Podgląd montowanego materiału przez wyjście TV karty graficznej :?: To chyba totalna pomyłka :P Od czego jest wyjście video (composite/s-video) na samej karcie video :?: Przecież nie od tego aby podłaczać tam tylko magnetowid. Tylko tam jest sens podłaczyć sobie monitorek TV aby uzyskać wysokiej jakości podgląd w czasie rzeczywistym. Dlaczego :?: - bo karty graficzne przeskalowują sobie obraz tak aby cały mieścił się na ekranie TV, natomiast sygnał który będziemy oglądać na wyjściu z karty video będzie naturalnie obcinany (i nie tylko - różnice będą także w jasności, nasyceniu, kontraście) przez TV, czyli taki sam jak zostanie później zarejestrowany przez magnetowid.

Co do platformy bx to zgadzam sie malo problemow ale i mala szybkosc. Kompy ktore zlozylem na AMD byly czesto 3-4 razy szybsze a to sie przekaldalo na nieraz na jakies 20-30 minut lub wiecej

BX-a podałem jako przykład bezkonfliktowej platformy, napewno Athlon czy P4 będą wydajniejsze, jadnak jak sam wcześniej napisałeś wymagają poświęcenia większej ilości czasu na prawidłowe i bezkonfliktowe skonfigurowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze tjesli transfer spada ponizej 20 MB to nie ma znaczenia ponieważ strumien DVI i tak wynosi 3.6 MB/s otoz nie do konca

Oto cytad ze stony pinnacla

"A standard DV stream is 3.6 MBytes/sec. The DV500 needs double that for dual-stream playback, plus more for video overlay to a computer monitor. "

 

Twierdzisz ze z tym limitem 40 GB dyskow to bzdura i nigdy o tym nie slyszales. Oto co pise na ten temat na stronie pinnacla

 

"Question

Can I use IDE drives with my DV500 or DV200 even though SCSI drives are recommended?

 

Answer

We recommend using SCSI hard drives for use with the DV500 and DV200. However, this is not an absolute necessity; we have used ATA100 hard drives and achieved acceptable data rates.

A non-SCSI option that has worked well uses a Promise Fastrak 100 IDE RAID controller and a pair of high-speed ATA100 IDE drives. This setup is less expensive than a SCSI system, but has comparable reliability, and it is recommended for use with the DV200 and DV500. You can also use a single, separate, dedicated ATA100 drive, but we recommend that it be alone on the secondary IDE controller.

Keep your video drives defragmented and less than 70 0.000000ull at all times. Do not use drives larger than 40 GB for video work; they will be too slow. "

 

Co do podgladu materialu na tv out to zgadzam sie lepsza jakosc uzyskasz na wyjsciu z blu boxa ale zawsze mozna je spozytkowac jako drugi monitor :) moze to byc przydatne przy edycji

 

Co do platformy bx to jej mala konfliktowosc wynika z jej prymitywizmu:)

U nas pokutuje przekonanie ze jak cos chodzi to po co ruszac i firmy boja sie skaldac kompy do obrobki video na czyms lepszym po prostu nie umieja:), jak zwykle odbija sie to na osobie ktora taki (przestazaly)zestaw za ciezkie pieniadze kupje

Jesli ktos kupuje taka karte to raczej do profesjonalnego uzycia a wtedy mysle zaoszczedzenie kilku godzin gdziennie jest godne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już niczego cytować więc napiszę jak leci, tym bardziej że mnie dzisiaj po pracy łeb napier.... :(

Aby nie być gołosłownym, podam przykład z życia wzięty. Znajomy z którym często spotykam się i gadamy na temat video (on jest zawodowcem, a ja tylko amatorem), miał kiedyś dysk scsi gdyż tak mu wszyscy zalecali, również sama Pinnacle. Władował w to kupe kasy (2 lata temu dysk 50GB + kontroler kosztowały go 5k zł). Jakiś czas temu przesiał sie na IDE, obecnie jeździ na 2x Barracuda IV 80GB (bez raida, podłączone pod ATA33) i sobie je chwali. Koszt bez porównania niższy do scsi, wydajność jest również OK, zero gubionych klatek przy zgrywaniu z kamery oraz brak jakichkolwiek "przycięć" przy nagrywaniu zmontowanego materiału na magnetowd. Tak więc należy wszystko sprawdzić empirycznie i dopiero mówić o ew. problemach wynikających z niedoskonałości sprzętu. Kolega jest tradycjonalistą, dlatego cały czas pracuje na BX-ie i P3-866, co prawda kosztem mniejszej wydajności ale nie ma żadnych problemów ze stabilnością. Ja amatorsko montuję sobie filmiki na tym co mam w podpisie, i jest to sprzęt stabilny, mimo że używam przestarzałej karty DC20 która zmusza mnie to zgrywania materiału na HDD pod WinMe, gdyż producent nie wydał driverów pod 2000/XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Pinnacle Studio Dv i sobie chwale. 0 zgubionych klatek. miodzio

Łee, przecież to żadna karta video, to jedynie sam zwykły kontroler firewire :( Nigdy w życiu nie dałbym za to 600zł. Zapewne, i tak nie używasz tego oprogramowania od Pinnacla (Studio 7), tylko jedziesz na Premiere...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie ma sensu tego tematu dalej drazyc, kazdy jest zadowolony z tego co ma,, mysle ze problem dyskow wynika z tego ze ostatnie generacje dyskow sa juz naprawde szybkie a faq pinnacla na pewno nie jest mlode. Co do sprawdzania to przerabilaem to dokladnie i do zapisu video montowalem 40 i 60 w tych kompach i bylo ok w tych konfiguracjach. Wazne aby dyski byly same na drugim kanale. Tamten sprzecik chodzi doskonale tylko troche sie narobilem:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...