Jump to content

lechoo

Stały użytkownik
 • Content Count

  1512
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lechoo last won the day on July 21 2017

lechoo had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutralna

About lechoo

 • Rank
  Uczestnik
 1. Najlepszy modem do neo to Lucent CellPipe z wyjściem ethernet, a nie jakimś śmiesznym usb - jak ktoś powiedział to "mercedes wśród modemów". Używane na allegro można kupić za kilkadziesiąt zł.
 2. A co za problem zrobić sobie taki zasilacz stabilizowany 4,3V na układzie LM317 :?: Napięcie wyjściowe tego stabilizatora można dowolnie ustalać za pomocą rezystorów. Nie polecam tanich chińskich zasilaczy z przełączanym napięciem, gdyż one nie mają stabilizatora i napięcia z nich ładnie wahają się przy zmianie obciążenia :)
 3. @kamien Zapomniałeś, że napięcia w sieci wahają się z tolerancją +10/-15%, a czasami nawet większą. W takim przypadku stabilizator liniowy albo przestałby stabilizować (duże tętnienia przy spadku), albo poprostu by się przegrzał od nadmiaru wytracanej mocy w przypadku zbyt dużego napięcia w sieci. Zasilacze impulsowe są pod tym względem dużo bardziej elastyczne. Oprócz tego pominąłeś straty mocy w prostownikach, a są one dość znaczne...
 4. A wziąłeś pod uwagę straty mocy w stabilizatorze liniowym? Jeśli chcesz uzyskać ciągłą moc wyjściową 500W to potrzebny jest trafo około 800VA. Kolejnym problemem będzie odprowadzanie ciepła z tranzystorów mocy, wręcz konieczne może okazać się stosowanie WC.
 5. Da się to zrobić, ale koszty części i robocizny znacznie przewyższą cenę seryjnego zasilacza. Oczywiście jest to wyzwanie dla zaawansowanych amatorów-elektroników, który budowali już zasilacze impulsowe dużej mocy.
 6. Chyba się nie zrozumieliśmy - chodzi Ci o podwyższenie czy obniżenie napięcia? Jeśli ten obrotomierz jest na 12V, a Ty chcesz użyć go do samochodu ciężarowego z instalacją 24V to wystarczy zwykły stabilizator napięcia 7812 z małym radiatorem.
 7. Potrzebujesz przetwornicę 12V->24V. A jaki prąd chcesz pobierać?
 8. To że wzmacniacz ma w sobie przetwornicę, wcale nie przeszkadza żeby zasilać go z zasilacza impulsowego. Podłączałem przetwornicę pobierającą 8A z 12V (do zasilania 2 świetlówek po 40W każda) do zasilacza komputerowego i nic tragicznego się nie stało :-) Ale tak prawdę mówiąc to budując zasilacz do wzmacniacza lepiej od razu zbudować cały wzmacniacz, na początek polecam coś prostego na TDA7294 lub LM3886, i odsyłam na www.elektroda.pl :-)
 9. W sounblasterach wyjście 5.1 jest na następujących gniazdkach: zielone: przód lewy/prawy czarne: tył lewy/prawy pomarańczowe: subwoofer/centralny Podłącz prawidłowo wszystkie 3 kabelki, musi działać.
 10. A jeszcze lepiej poszukaj VOB-ów, będziesz miał w Dolby Digital (5.1), i w kolorze :-)
 11. Najpierw zastanów się do czego będziesz używał tego aparatu, czy potrzebujesz ultrazoomu, jakiej wielkości chcesz robić odbitki, itd...
 12. Jak to nie masz IMEI? A pod baterią na naklejce go nie podali? Chyba, że ktoś celowo usunął naklejkę bo telefon był kradziony.
 13. Kup w sklepie autotransformator 230/115V o mocy 200VA, wystarczy na pewniaka do tych głośniczków. Ew. można pobawić się w przeróbkę zestawu przez zastąpnienie oryginalnego trafa innym na 230V z podobnym napięciem wtórnym i o zbliżonej mocy.
 14. A przypadkiem ten 4A bezpiecznik nie jest czasem po stronie wtórnej transformatora?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.