Skocz do zawartości
mathias79

string jako parametr konstruktora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robię programik w builderze 6.

Do projektu dodałem pliki *.cpp i *.h w których jest zawarta deklaracja klasy oraz definicje jej funkcji.

plik *.h wyglada tak :

//---------------------------------------------------------------------------#ifndef truetableH#define truetableH//--------------------------------------------------------------------class TrueTable        {         public:                int ilWe;                int fullWe;                int ilWy;                int komb;                int **poczTabWe;                int **tabWe;                int **poczTabWy;                int **tabWy;                TrueTable();                TrueTable(string type);        };#endif
zaś plik *.cpp tak :

//---------------------------------------------------------------------------#pragma hdrstop#include "truetable.h"//---------------------------------------------------------------------------TrueTable::TrueTable(string type)        {        }#pragma package(smart_init)

reszta implementacji będzie później.

Probelm polega na tym że nie idzie tego skompilować.

Builder wywala jakieś błędy że brakuje "}" i innych takich.

To samo napisane w dev-c++ dziala bez problemu.

Przecież konstruktor może przyjąć string jako parametr.

Nie wiem o co chodzi ... builderem nie zajmuję sięzbyt długo .. . :oops:

jeśli zmienię parametr na in to nie ma problemu.

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#include <string> jest .... tylko jakoś mi obcięło przy wklejaniu na forum

jak pisałem pod dev-c++ działa to co zrobiłem (oczywiście bez całej buiderowej otoczki)

błąd to E2293 ) expected ...

no ja nie wiem co z tym począć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...