Skocz do zawartości
log_out

Moje pierwsze WC (do ok 300 zl) ;)

Rekomendowane odpowiedzi

no więc trochę poczytałem i przegrzebałem i skleciłem taką listę zakupów:

 

Blok MCS Crystal C2 NK 12 - 99 zl

Pompka Eheim Compact 1000 - 119 zl

Jakaś chłodnica z allegro - co polecacie ?? aby było tanio ;) ~70 zl

Jakiś ~1 L plastikowy pojemnik 20 zl

 

Jaki kabel konkretnie polecacie ?? może Eheim ?

 

Docelowo chce chłodzić proca barton 2500@3200, kiedyś może podłącze do tego jakieś 64 bity ;) no i grafike, chyba GF6600GT, ale to z czasem bo jeszcze karty nie mam :)

 

Może macie jakieś obiekcje ?? coś polecacie może z własnych dośwadczeń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.bloki.pl ja mam z tamtad spider extreme na cpu proxime na grafe blue star chłodniczke pampke aquarius i wszytko furga fajnie tem w stresie nie wchodzi powyzej 44C przy zamknietej budzie a kompa nie slychac bo chlodnica puszczona na 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupić już wyczyszczoną nagrzewnice to licz się z kosztami...

Lepiej jakbyś znalazł jakiegoś fiata czy łade na szrocie i sam wyczyścił...

A zaoszczędzony pieniądze dołożyc do lepszego bloku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeszcze pytanie ;) jak wogóle by było z głośnością takiego zestawu ?? na te samochodowe nagrzewnice trzeba jeszcze wiatraki kłaść ?

 

wiesz ile tego typu postow juz bylo? Smile

tak, ale każdy od czegoś zaczynał ;) nie chce kupić czegoś a potem żałować, wole się zapytać :>

 

Lepiej jakbyś znalazł jakiegoś fiata czy łade na szrocie i sam wyczyścił...A zaoszczędzony pieniądze dołożyc do lepszego bloku...

Lepszy blok nie jest mi potrzebny, mój bartek i tak się nie kręci więcej jak na 360 FSB (380 niestabilne, niestety) i starcza mu zwykły wiatrak, chodzi mi raczej o wyciszenie kompa do maksimum :)

 

btw: szczerze to na mechanice samochodowej wogóle się nie znam ;) i nie wiedział bym pewnie nawet co wymontować :D i jak wyczyścić, wole jakiegoś gotowca kupić, szkoda że gotowe są tak niebotycznie drogie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy blok nie jest mi potrzebny, mój bartek i tak się nie kręci więcej jak na 360 FSB (380 niestabilne, niestety) i starcza mu zwykły wiatrak, chodzi mi raczej o wyciszenie kompa do maksimum :)

chciales napisac fsb180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

log_out - odsyłam cię do topiców przyklejonych u góry, tam takie rzeczy są dokładnie opisane, mozesz także przeczytać co drugi topic w tym dziale, bo niestety właśnie prawie co drugi jest zakładany przez jakiegoś leniwego lamera, który idzie na łatwiznę , bo nie chce mu się wykonać tej ciężkiej czynności jaką jest 'czytanie'

 

piszesz, że nie chcesz żałować - więc wolisz żerować na doświadczeniu innych? :/ sam też powinieneś wyjść z jakąś inicjatywą - na tym się opiera te forum

 

powodzenia w konstruowaniu WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skoro chcesz wiedzieć to nie robie pieniędzy i skoro mam raz na rok możliwość wydać te 500 zł na kompa, to wole zrobić to z głową i poradzić się innych, już nie raz kupiłem coś pochopnie i potem żałowałem, zresztą skoro chcesz wiedzieć to zanim tu napisałem to przeczytałem troche forum i kilka artykułów.

 

Ok wiem już mniej więcej co kupić, tylko nie moge się zdecydować na pompke, Hydor Seltz L-20 II czy eheima 1000, widziałem o nich różne opinie : która według was będzie cichsza ? bo raczej obie udźwigną 2 bloczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty nie rozumiesz, ze na pytania które zadajesz znajdziesz odpowiedzi ?! tylko trzeba poszukać ! ! !

 

topiców o takich właśnie listach zakupów jest setki! a ty zakładasz kolejny, po co?

NAJPIERW CZYTAĆ - PÓŹNIEJ PYTAĆ ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstukaj w szukajce byle jaki model pompki ktora Cie interesuje a gwarantuje ze wynikow bedzie az nadto! A dlaczego bedzie ich az tak duzo ze ciezko bedzie przez nie przebrnac? Poniewaz ludzie tacy jak Ty co chwile po raz n-ty zakladaja identyczny topik i pytaja o to samo...

 

Za dawnych czasow netykiety byl zwyczaj ze gdy sie czlowiek zapisal na liste dyskusyjna/forum to przez pierwszy miesiac/dwa siedzial cicho i czytal co mu w rece wpadlo... Odzywac zaczynal sie po tym czasie, gdy juz zdobyl elementarna wiedze czytajac to co ludzie juz do siebie pisali...

 

Moja rada dla Ciebie: przegladnij pierwsze 5 stron najnowszych topikow + szukaj szukajka kazdej czesci nad ktora sie zastanawiasz. Ja tak zlozylem cale WC i nikogo nie musialem pytac o zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglby nawet napisac 100 linijek, byle Ci nie podac odp! Czlowieku poszukaj! To naprawde nie takie trudne. Moze jeszcze zmontowac to WC za Ciebie, podkrecic kompa, wyciszyc i niewiadomo co jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglby nawet napisac 100 linijek, byle Ci nie podac odp! Czlowieku poszukaj! To naprawde nie takie trudne. Moze jeszcze zmontowac to WC za Ciebie, podkrecic kompa, wyciszyc i niewiadomo co jeszcze...

...no jak to co? a porzadek z kablami :?: :>

 

PS: masz tu linka w ktorym jest opisane wszystko: Wejdz tu!

 

PS2: HYDOR !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...