Skocz do zawartości
Darks

Windows XP czy Windows 98

Rekomendowane odpowiedzi

to przejechalem sie na winXP pro-i NIE mowcie ze to dobry system-to naprawde stwierdzienie lamy - po prostu jest on stworzony pod masowy rynek - i tyle ma tez wad ( mase  )

hm..oczywiscie ze pod masowy bo XP ma być kombajnem do wszystkiego , wiec czemu sie dziwisz i czemu cie to irytuje ...to najbardziej stabilny system z dotychczasowych a co do Win2000 to przeciez tehnologia NT i do pisania i kalkulowania to on jest dobry ...w domowym użytku gdzie instaluje sie także najnowsze gry by sie nie sprawdził...wydaje mi sie , ze jestes "przyzwyczajony" do innych systemów a XP poprostu nie potrafisz obsługiwac ...z tym systemem mozna zrobic wszystko , okroic go , wyłączyc gdzie trzeba by szybciej chodził i zmniejszył zżeranie ramu tylko trzeba wiedzic gdzie nacisnąc :D

...sam jestes lama :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kysa - jesli cos jest do wszystkiego to jest i do D##Y :P po prostu cos za cos-albo wolisz xp albo win2000 co nie twierdze ze xp jest zly-ale win2000 napewno lepszy ( bynajmniej wg mnie ) .

a co do win2000 - jasne ,ze to technologia NT - ehhh ale dzieciaku a xp to niby co? technologia win95 ? toz to tez korzysta z tego samego jaderka co win2k ( NT ) ehhhh taaa ale jak nie napisane na screenie ze jest oparty na NT winXP to juz ty tego nie wiesz....no coz super ;)

 

a co do mojej "umiejestnosci" poslugiwania sie winXP - jaaasne nie umiem - a tak w ogole to ten post pisze za mnie moja sekretarka ;) ( ironia - dla niekumatych )

kolego mam kompa od 1993r. uwierz mi ,ze kiedys troche wiecej czlowiek musial umiec - pewnie nawet nie pamietasz QEMM , pamieci xms , ems a doom2 pewnie bys nie uruchomil na kompie z 4MB ramu .

 

zreszta najlepiej o twojej "wiedzy" mowi koncowe stwierdzenie , zreszta bardzo dobitne i dobrze wyargumentowane cytuje --- : "sam jestes lama"

 

buahaha ok juz wszystko wiem - i rzeczywiscie ostatnim stwierdzeniem udowodniles jak wiele masz do powiedzenia .

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ty chyba nie czytasz co piszesz :) wiec zacytuje cię jeszcze raz :

to przejechalem sie na winXP pro-i NIE mowcie ze to dobry system-to naprawde stwierdzienie lamy - po prostu jest on stworzony pod masowy rynek - i tyle ma tez wad ( mase )

nazwanie cie lamą było odpowiedzią na obrażanie innych ....

co do NT to albo udajesz ze nie rozumiesz co miałem na mysli albo naprawde nie rozumiesz :) ..

to że masz kompa 11 lat nic nie znaczy jesli jedziesz ciągle na starej technologii poprostu nie chcesz zrozumiec chyba jednego z całymi wadami i zaletami obu systemów jedno jest pewne : ja na swoim XP zrobie dosłownie wszystko czego ty na tym swoim 2000 juz nie...pamiętaj ludzie nie tylko mają kompa dla kalkulatora...

i jeszcze jedno : jesli sie z czymś nie zgadzasz , bo tego nie rozumiesz to sie tak nie unoś i nie obrażaj innych , wyraż swoje zdanie , ale w troche "inny" sposób nie jestem dla ciebie żadnym dzieciakiem zdziwiłbys sie jaki ze mnie dzieciak :)

p.s

QEMM nie pamiętam i nie znam chyba , bo i po co , stanu wojennego tez ...hehenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, różnica między Win2000 a WinXP jest naprawdę niewielka (nie mówię o skórkach i innych takich wodotryskach). Win2000 trochę szybciej chodzi niż XP (nieco szybciej reaguje), ale już np. opróżnianie kosza to zawieszenie odświeżania pulpitu na ~5 sekund :lol:

 

Co do Win98 vs XP to zależy o jakie zastosowania chodzi. Do internetu, słuchania muzy, bawienia się w programowanie i robienia mapek do kłejków używam XP. Do grania natomiast - Win98 bo zajmuje mniej pamięci i mniej rzeźbi dyskiem, przez co gry chodzą czasem dużo szybciej...

WinXP jest u mnie stabilny jak skała i może chodzić tygodniami bez ponownego uruchamiania, a Win98 zawiesza mi się czasem przy wychodzeniu z Half-Life'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie to różnie bywa. Bardzo często przesiadam się z jednego systemu na drugi. Jak narazie u mnie góruje Windows XP Prof. Oczywiście staram się również instalować system do samej konfiguracji (np. u klienta) na stare padło mające poniżej 128MB pamięci nie będę instalował Windows XP. Co do Windows 98SE, jak większość wie ma problemy z 512MB pamięci,dlatego narazie zostaje przy Windows XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP PRO + SP2 i dobra konfiguracja zapewniajaca stabilna i bezpieczna prace jest OK, ale ja bym wybral suSE linuxa lub PLD(troche za trudny dla beginnero) no, ale zeby nie odbiegac od tematu mowie, zebys sobie wybral Xp, ale w wwersji pro bo ma wiecej bajerow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9

Ja tam wole 98. Myśle że jest dobry !

1281567[/snapback]

taaaaaaa.... tez tak myślałem ,dopoki nie zainstalowałem "xpeka" - jest ... bez słów,do 98 nigdy nie wróce.

jak miałem 98SE - średnio raz na miesiąc stawiałem system :(,od sierpnia mam XPPro (CE)- raz tylko miałem blue scren !

:) a i jeszcze tylko jedna nieprzyjemna przygoda podczas dodawania SP2 do Xp - system stanął i stał przez 1,5 h,"przewróciłem" go - wypiołem sieć i SP2 zainstalował się w 15 minut!:),nigdy żadnych problemów!!

Proponuje aby zamknąc ten temat- to jak rostrząsanie które auto jest lepsze,te z 1990 roku czy 2000. A przeciez oba jadą ...tylko jak.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Win XP jest obecnie najlepszy na rynku systemów operacyjnych. Jest to dobry produkt ale nie doskonały, nie wszystko co wypuszcza Microsoft jest idealne. Co do Win 98 miałem go przez dłuższy czas i myśle że sprawdza sie przy starszych komputerach typu Pentium II lub III. Ja mam Win XP Professional i jestem z niego zadowolony (nie zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który system jest lepszy i pod jakimi względami ?

Według mnie lepszy jest win 98

1169948[/snapback]

 

Wg mnie Win XP jest obecnie najlepszy na rynku systemów operacyjnych. Jest to dobry produkt ale nie doskonały, nie wszystko co wypuszcza Microsoft jest idealne. Co do Win 98 miałem go przez dłuższy czas i myśle że sprawdza sie przy starszych komputerach typu Pentium II lub III. Ja mam Win XP Professional i jestem z niego zadowolony (nie zawsze).

1333022[/snapback]

Niesamowite jak szybko zmienia się zdanie :blurp: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarksDec 21 2004, 08:51

A można zainstalować service pack 1 albo 2 na pirackim Windows XP ? Jak tak to w jaki sposób ? I brawo to mi sie podoba!!!

sgjDec 21 2004, 09:26

Mozna, a jaki sposób, będziesz miał trochę czasu na poszukaie sobie informacjiw inym miejscu niz to forum. A to juz mi sie nie podoba!!!

Wystarczy poczytać te wszystkie wypowiedzi i dojdziecie do jednego wniosku, a jakiego??? Wszyscy co tu piszą mają kasy jak lodu, albo jada na piratach, ale to drugie jest pewniejsze. Wystarczy przeglądnąć sklepy internetowe. Ile kupowanych jest oprogramowań do komputerów, a ile składanych nowych komputerów. Dla jednego 95, dla innego Me, a jeszcze ktoś inny weźmie XP, ale żeby mieć legalne wszystkie programy - śmiechu warte. Jak poczytać forum to wszyscy jada na najnowszym oprogramowaniu, a co na stare programy znajdują frajerów??? Kupiłem z komputerem 98, ale zachciało mi się XP, bo miał być taki idealny. Wywaliłem ponad 600 zł i po co??? Ktoś napisał, że system nie obsługuje większej ilości RAM. Pokażcie mi tych co maja zainstalowane więcej niż 512-kę. Bo tych co ja znam to na palcach mogę wyliczyć co maja 512, ale nie słyszałem o nikim co ma ponad 1G. Wiem, że okrzykną mnie nieukiem i tym waszym modnym słowem "lama" wisi mi to. Większość z tych co tu piszą chcą żeby był przestrzegany regulamin, ale sami nie przestrzegają go. Może i ja też. Jeśli zapytasz się o cos konkretnego, to odsyłany jesteś do FAQ, a jak mi się wydaje to regulamin mówi coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz 1 GB pamięci to naprawdę nic ;).win 98 z sp 1.6 nie ma problemu z pamięcią 512 mb nie wiem czy z większą też.między xp a 98 jest straszna różnica.np 98 nie jest jeszcze w pełni 32 bitowym systemem ;).ma skopane zarządzanie pamięcią :).itd.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi :)

 

Też kiedyś uważałem, że 98 jest the best i namawiałem między innymi do tego kuzynkę, żeby została przy 98. Od jakiegoś czasu mam XP i jestem z tego zadowolony, natomiast mam problemy, aby przekonać moją kuzynkę do XP ;)

 

Cały czas pracuję nad udoskonaleniem swojego systemu. Instalacja nienadzorowana, nLite, dobre freewareowe programy. Człowiek cały czas się uczy, szuka.....to jest dobre :) tak powinno być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który system jest lepszy i pod jakimi względami ?

Według mnie lepszy jest win 98

1169948[/snapback]

Windows 98.

 

A tak btw... ktos tu powiedzial ze win 2003 nie rozni sie od XP za bardzo... hmm... przyznam sie szczerze, ze juz sam nie wiem jak to od strony programistycznej wyglada. Slyszalem rozne wersje... a ta ktora mi sie wydaje najbardziej prawdopodobna to, ze windows 2003 a i owszem, powstal na bazie Win XP, jednak zostal wydany duzo pozniej, poniewaz naprawili w nim szereg luk i powaznych niedociagniec... To co moge powiedziec z praktyki, znaczy moje wrazenia sa takie, iz windows 2003 jest szybszy, zadziej sie wykrzacza, lapie mniej robali i w ogole jest jakis ... inny? ;-) Tak tak... trzeba umiec uzytkowac windowsa... gadki szmatki... ;P Do windowsa XP raczej nigdy sie nie przekonam... a windowsa 2003 uzywam wszedzie gdzie sie da i to ze jest serwerowy to w niczym nie przeszkadza. Apropo windowsa 2000 - kiedys uwazalem, ze jest najlepszy, ale teraz wydaje mi sie strasznie wolny.

 

A o to ranking (subiektywny):

 

Windows 2003

Windows 2000

Windows 98SE

Windows XP

Windows 95

Windows 3.11

Windows 3.1

 

Oczywiscie DOS jest na pierwszym miejscu ;-) Z innych windowsow nie korzystalem ;-)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem tej przyjemności przetestowania Windows'a 2003. Natomiast zetknąłem sie już z Windows'em 2000 i myśle że nie jest on taki dobry jak piszesz. Nie wiem dlaczego ale często mi sie zawieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarksDec 21 2004, 08:51

A można zainstalować service pack 1 albo 2 na pirackim Windows XP ? Jak tak to w jaki sposób ? I brawo to mi sie podoba!!!

Mozna, a jaki sposób, będziesz miał ....

1333167[/snapback]

hm.. na tym forum nie o to chodzi aby kogos "tyrać"choc nie powiem ,że wielu uczestników forum to lubi.

Tematem tego topicu jest "porownanie"? windy 98 i xp - ktora lepsza?

Moim zdaniem kazda jest dobra,ale swiat idzie do przodu i niestety nie da sie tego powstrzymać. Zostając przy W98 skazujemy siebie na zapomnienie softwerowe - prawda?Bo kto wydaje programy na W95 czy W3.1.1 ? NIKT! tego niestety sie nie powstrzyma.

w swoim ostatnim poście pisałem że Xp jest lepszy od W98 i zdania nie zmienię.

pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi to co chce. Ten temat nauczył mnie że warto poznawać nowe Windowsy. Z tego topicu wynika także że nie ma systemu idealnego, każdy jest dobry pod jakimś względem. Pożyjemy zobaczymy póki co technika szybko sie rozwija i już dziś możemy sie przygotować na premiere nowego Windowsa. Tylko co na to nasz pingwin ? Czyżby Linuks odchodził w nie pamięć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy póki co technika szybko sie rozwija i już dziś możemy sie przygotować na premiere nowego Windowsa. Tylko co na to nasz pingwin ? Czyżby Linuks odchodził w nie pamięć ?

1334324[/snapback]

Dlaczego tak sadzisz? Z moich obserwacji wynika zupelnie co innego, Linux zyskuje coraz wieksza popularnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zdanie ale jakbyś zrobił ankiete na tym forum : z jakiego systemu korzystasz ? Bedzie 95% windows, 4% linuks , 1 % inne systemy.

 

Więc jaka to popularność ? Wątpiliwe żeby coś sie zmieniło w nadchodzących latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można zainstalować service pack 1 albo 2 na pirackim Windows XP ? Jak tak to w jaki sposób ?

--koniec cytatu--

 

Aaaa, widzisz, "mistczu" ! Jak ukradels samochod, to nie miej pretensji, ze wlasciciel wymontowal zderzaki na noc. Trzeba bylo zaczac ten topic od stwierdzenia, ze wg. Ciebie Win98 jest lepszy, bo mozna go patchowac nawet na pierackiej wersji !

 

Oooo, matko. I tak wygladaja rzeczowe dyskusje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, widzisz, "mistczu" ! Jak ukradels samochod, to nie miej pretensji, ze wlasciciel wymontowal zderzaki na noc. Trzeba bylo zaczac ten topic od stwierdzenia, ze wg. Ciebie Win98 jest lepszy, bo mozna go patchowac nawet na pierackiej wersji !

 

Oooo, matko. I tak wygladaja rzeczowe dyskusje ?

1334724[/snapback]

A tu nie masz racji ! Ja mam oryginalny system ! I ciekawe czy ty masz też oryginalny ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zdanie ale jakbyś zrobił ankiete na tym forum : z jakiego systemu korzystasz ? Bedzie 95% windows, 4% linuks , 1 % inne systemy.

 

Więc jaka to popularność ? Wątpiliwe żeby coś sie zmieniło w nadchodzących latach.

1334676[/snapback]

Przejrzyj fora dotyczace Linuxa to przekonasz sie ile osob z tego systemu korzysta i ile osob sie wciaga. Sprawdz tez dzial dotyczacy *nixow na tym forum, jest rowniez dosc pokazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest dużo osób korzystających z Linuksa. W poscie miałem intencje że Linux nigdy nie bedzie tak popularny jak Windows. I to chyba jest oczywiste.

1335423[/snapback]

Do czasu kiedy uzyska wsparcie producentow kart graficzych na miare tego z Windowsa i zacznie odpalac gry. Ilosc dostepnego oprogramowania a zwlaszcza gier jest praktycznie jedynym atutem Windowsa dla bardzo wielu osob. Wszelkie "emulatory" pozwalajace na odpalanie oprogramowania okienkowego staja cie coraz lepsze, coraz wiecej rzeczy dziala, czasami nawet lepiej niz na systemie na ktory sa przeznaczone. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu kiedy uzyska wsparcie producentow kart graficzych na miare tego z Windowsa i zacznie odpalac gry. Ilosc dostepnego oprogramowania a zwlaszcza gier jest praktycznie jedynym atutem Windowsa dla bardzo wielu osob. Wszelkie "emulatory" pozwalajace na odpalanie oprogramowania okienkowego staja cie coraz lepsze, coraz wiecej rzeczy dziala, czasami nawet lepiej niz na systemie na ktory sa przeznaczone.

1335456[/snapback]

 

Zgadzam sie w 100%. Karty graficzne to jedno, ale czy niezauważyliście że firma Microsoft ma bliskie kontakty z producentem procesorów Intel ? :wink:

I jeszcze jedno co zauważyłem to kto wam w sklepie komputerowym zaproponował wgranie Linuksa ? Czyż to nie jest podejrzane ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2003 i jestem szczesliwy > wszystko chodzi, nic sie nie wiesza i jest po prostu pieknie :) nawet xp mi sie cial a 2003 nie, a wszystkie programy i gry mi dzialaja pieknie (antyvir musi byc serwerowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wlasnie sie przesiadlem na XP(nie zainspirowal mnie ten watek :lol: )

po instalacji wszystkiego + SP2 wydaje mi sie jakby net szybciej chodzil :lol: B) co do gier to sie nie wypowiem , bo i tak mam za slaby sprzet, ale do szperania po necie lub mniej wymaagajace gry sie chyba nadaje :) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...