Skocz do zawartości
hotkey

Komp dla qmpla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o radę pytam:)

Qmpel mój namierza się na kompa za ok. 3500zł(cena z monitorem).

Platforma AMD, komp głównie do gier, cena może zostać troszkę przekroczona. Ja chce mu zaproponować cóś takiego. Cio o tym sądzicie?? Napiszcie cio zmienić.

- Soltek SL-75 DRV5 - 400zł {czy ta płyta jest dobra??}

- wentyl Titan - 40zł

- Athlon XP+ 2000 - 470zł

- Prolink GF3 200 64DDr TV - 480zł {niestety nic lepszego w tej cenie nie ma}

- 256 DDR 333Mhz - 300zł

- Obudowa - 150zł

- Seagate Barracuda IV 60 - 430zł

- 1,44 Teac - 50zł

- CDRW Teac 40x12x48 box - 350zł

- SB Live 5.1 - 150zł

- CTX 17" EX710F -1050zł

- Mysz, klawierka - ok. 100zł

 

Razem ok. 4000 zł. Troszkę za dużo, ale... Na czym oszczędzić??

Z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radzil zeby wziac XP 1700+ (tak jak ja) i inną plyte np epoxa albo msi grafika no to bym zostal przy gf3 ti200 ew. radeon 8500, dysk ok, ramy kupuj jakies dobre (samsung, micron, kingston), no i monitor - ja mam LCD (niech sie kazdy crt schowa) ale jak cos to lg flatron 795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox. Dzięki, za tak szybką odpowiedź. Chyba będzie cięcie na procu, monitorze i karcie muzycznej. Jaką muze można tanio kupić. Jaki monitorek radzicie(tylko dobry, bo nie chce, żeby mnie później qmpel ganaił, że brzydki obraz:). Athlone 1700+ chyba faktycznie wstarczy. Powiem mu, żeby sępił o rabat:) Może jakąś inną grafę w dobrej cenie(boje się o jakość obrazu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził słabszego proca XP 1700+ a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na 512 Mb Ram, w nowych grach (Mafia ,GTA3, SoF2 na max detalach powyżej 1024x768) pod Windą XP 256Mb przestaje juz wystarczać. Ram może być 266 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie chowaj ze swoim LCD - masz odswiezanie przy 1024 ze 70 Hz

hmmm.... akurat odswiezanie w monitorach lcd nie ma chyba duzego znaczenia :?: a tu cytat:"W monitorach LCD nie występuje odświeżanie plamek kineskopu, jak ma to miejsce w monitorach CRT."

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i o radę pytam:)

Qmpel mój namierza się na kompa za ok. 3500zł(cena z monitorem).  

Platforma AMD, komp głównie do gier, cena może zostać troszkę przekroczona. Ja chce mu zaproponować cóś takiego. Cio o tym sądzicie?? Napiszcie cio zmienić.  

- Soltek SL-75 DRV5           - 400zł   {czy ta płyta jest dobra??}

- wentyl Titan                     -   40zł

- Athlon XP+ 2000              -  470zł

- Prolink GF3 200 64DDr TV - 480zł   {niestety nic lepszego w tej cenie nie ma}  

- 256 DDR 333Mhz              - 300zł

- Obudowa                         - 150zł

- Seagate Barracuda IV 60  - 430zł

- 1,44 Teac                        -   50zł

- CDRW Teac 40x12x48 box - 350zł

- SB Live 5.1                       - 150zł

- CTX 17" EX710F                -1050zł

- Mysz, klawierka                - ok. 100zł

 

Razem ok. 4000 zł. Troszkę za dużo, ale... Na czym oszczędzić??

Z góry THX

 

 

 

Co do plyty to jest dobra sam tak posiadam i nie nazekam, ale jak w podobnej cenie mozesz Kupic MSI KT3 ULTRA2 KT333 to wez MSI :) A I jak ktoz bdzie ci pisal ze na SOLTKU s problemy z FSB to go niesluchaj bo nowy Bios to naprawia.

 

Co do karty graficznej to rozgldni si za PALITEM moze gorsza firma od Prolinka ale napewno si lepiej podkreci no i jest tanszy ale strzesz si jakiegokolwiek G3 ze 128MB DDR mo ma kijowe pamici na których nic nie podkrcisz.

 

Co do muzyki to szlszalem ze karta MINT 3D 6.1 jest bardzo dobra i dorównuje LIVE a kosztuje tylko 60zl

 

A co do proca to taki 1800+ spokojnie mu wystarczy i podkrci go do wlasciwosci 2200+ tylko przy kupnie procka zapytaj czy niemaj Seri AGOIA bo to jest najlepiej podkrcalna seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lcd istnieje cos takiego jak czas reakcji piksela (czyli w praktyce prawie powtarzam prawie caly ten czas zajmuje wygaszenie piksela) imonitor o czasie reakcji 40-30ms musial by pracowac z odswierzaniem 25-30 Hz zeby migotac wszystkie wartosci powyzej juz nie powoduja migotania w praktyce oznacza to ze wszystko powyzej 50 Hz jest stabilne jak skala nie wspominajac o 75Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lcd istnieje cos takiego jak czas reakcji piksela

wlasnie o to mi miedzy innymi chodilo, odswiezanie nie moze byc na lcd-ekach porownywane do crt.

dlatego wydawalo mi sie, ze sie zapedzil z tym:"chowaniem sie" :)

pozdrawiam.

:) czapki z glow :) moze sie machnalem z tym :) ale za ta kasu kupilbym dobra 19' :) a nie LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapki z glow  moze sie machnalem z tym  ale za ta kasu kupilbym dobra 19'  a nie LCD

zostalo ci wybaczone :lol:

a swoja droga to w koncu gosc pyta o sprzet do 3500zl z monitorem wiec lcd raczej odpada!

pozdrawiam.

kupujesz za 500 zeta P100, grasz w tetrisa i wszy :idea: stko widzisz na monicie 21" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radze poczekać z nagrywarą, zaoszczędzić na procu i kupić Athlona XP 1700-1800+

Pamięci mogą być OEM pod warunkiem, że moduły to Samsung, Nanya lub Infineon i 266MHz spox wystarczy. 333 są nieviele szybsze, ale także nieviele droższe :)

 

Monitorek polecam taki jak ja mam od 3lat - LG Flatron 795ft (płaski kineskop) - świetna jakość obrazu i non-stop pracuje w 100Hz przy 1024x768. Max jego rozdziałka to 1600x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie chowaj ze swoim LCD - masz odswiezanie przy 1024 ze 70 Hz

hmmm.... akurat odswiezanie w monitorach lcd nie ma chyba duzego znaczenia :?: a tu cytat:"W monitorach LCD nie występuje odświeżanie plamek kineskopu, jak ma to miejsce w monitorach CRT."

pozdrawiam.

za to masz ciekawy efekt smużenia się obrazu, co jest spowodowane dosyć dużym czasem reakcji lcd. i tu lcd można sobie w d... wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to masz ciekawy efekt smużenia się obrazu, co jest spowodowane dosyć dużym czasem reakcji lcd. i tu lcd można sobie w d... wsadzić.

hmm ciekawa argumentacja, ale:

1. tronke nie na temat, bo my tu omawialismy czy odswiezanie ma cos do rzeczy w lcd-ekach

2.duzy czas reakcji to owszem ale na starych monitorach typu lcd, w wiekszosci nowych, renomowanych firm bedzie to raczej zjawisko sladowe i mozesz nim male dzieci straszyc

3. nie ma watpliwosci, ze obraz na crt jest poki co lepszy niz na lcd, ale to tez nie bylo przedmiotem dyskusji

4. sam mam lcd, gram, ogladam filmy i nie spotkalem sie z efektem smuzenia, wiec dla przecietnego uzytkownika nie jest to juz problemem

5. co do wsadzania w dupe to bez komentarza.

nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

 

Soltek SL-75DRV5 (KT333),SND,DDR,ATA/133,ATX 400

Wentyl TITAN 40

AMD Athlon XP 1700+ (1470 MHz) 310

DDR 256MB PC-2700 (333MHz) 300

MSI GeForce4 MX-440 64MB TV-out 410

Seagate Barracuda ATA IV 60GB 430

Nagrywarka Lite-ON 40/12/48 IDE 290

(można ją podkręcić do 48 :)) )

Obudowa 150

Myszka optyczna+klawiatura 100

Samsung 17" 755DFX (1024 w 100Hz) 775

FDD SONY 50

Razem.....................................................................3255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"A co do proca to taki 1800+ spokojnie mu wystarczy i podkrci go do wlasciwosci 2200+ tylko przy kupnie procka zapytaj czy niemaj Seri AGOIA bo to jest najlepiej podkrcalna seria"

 

Tylko że te procki to się chyba najgozej podkręcają ja takiego mam i za cholere nie chce mi pójsc nawet na 1600 Mhz

Mój kumpel ma to samo :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

 

Soltek SL-75DRV5 (KT333),SND,DDR,ATA/133,ATX 400

Wentyl TITAN                                                40

AMD Athlon XP 1700+ (1470 MHz)              310

DDR 256MB PC-2700 (333MHz)                    300

MSI GeForce4 MX-440 64MB TV-out              410

Seagate Barracuda ATA IV 60GB                              430

Nagrywarka Lite-ON 40/12/48 IDE                            290

(można ją podkręcić do 48 :)) )

Obudowa                                                          150

Myszka optyczna+klawiatura                              100

Samsung 17" 755DFX    (1024 w 100Hz)                    775

FDD SONY                                                                  50

Razem.....................................................................3255

 

Facet ten GeForc to pomylka z GeForcem 3 który jest 40zl drozszy sie nie równa, i nie pisz mi , ze jest dobry do gier bo jak wyjda nowe gry z obsluga Vortex i Pixel Schader t bedzie gosc zalowal ze nie dolozyl 40zl.

 

A co do proca to ze ty nie mozesz swojego podkrecic to nie znaczy ze kazdy 1800+ jest niepodkrecalny i zastanow sie czy oby proc jest tego wina moze to byc culer, pamieci, plyta albo niumiejetnosc podkrecania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TITANIE to napewno nie podkręci :)

Bo ja już wszystko sprawdziłem ( została mi tylko zmiana wiatraka bo mam TITANA własnie ale juz chyba zmienie na WC)

powiem jedno ... piepszysz ... na Titani enie bedziesz mial rekordów .... ale do przecietnego podkrecania styknie w zupelnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. zepsuj napisal

za to masz ciekawy efekt smużenia się obrazu, co jest spowodowane dosyć dużym czasem reakcji lcd. i tu lcd można sobie w d... wsadzić.

tak wogole to lcd smuzyly ale te z przed 3 lat teraz nawet na najtanszych panelach bedziesz mial problemy z dostrzezeniem czego kolwiek podobnego do smugi - a przy odrobinie drozszych firmowych zebys pekl to smugi nie zobaczysz przy czasie reakcji 30-20ms (ja pracuje na lcd o czasie reakcji 35ms i gram, filmy ogladam i zadnych smug (mr.mussle :D )

>>>> a do wsadzania w dup... to mozna se wsaadzic ale oczy po paroletnim kozystaniu z crt<<<< pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"A co do proca to taki 1800+ spokojnie mu wystarczy i podkrci go do wlasciwosci  2200+ tylko przy kupnie procka zapytaj czy niemaj Seri AGOIA bo to jest najlepiej podkrcalna seria"

Tylko że te procki to się chyba najgozej podkręcają ja takiego mam i za cholere nie chce mi pójsc nawet na 1600 Mhz

Mój kumpel ma to samo :(((

Ja tego nie pisałem!!! tylko mat_zab

A więc :

1) Żadnych kłutni mi tu!! Każdy ma rację, tylko nie każdy ma dobrą:) LCD odpada, ze względu na cenę.

2) walczy nie sądze, żeby było kaski na 512 Ramu:( I tak przekraczam budżet(ale to w końcu Polska<- tu wszyscy przekraczają budżety:)

3) Mateoosh Niestety nie mam zaufania do Lite-On. Wiem, że pewnie wiele osób ma i jest zadowolona, ale słyszałem także, że jest wiele osób które nie są zadowolone:(

4) ..::SNAP::... Za 500zł to qmpel qpił K6-2 500, 128Ram, ale pomysł przedni:)

5) Jodlasty MSI GeForce4 MX-440 64MB TV-out i Lite-ON 40/12/48 IDE odpadają. To pierwsze to syf, o drugim już mówiłem.

6) Qmpel raczej nie będzie podkręcał(przynajmniej na początku)

 

BIG THX za odpowiedzi. Czekam na następne opinie. Narka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...