Skocz do zawartości
MaKaR

czy są jush emulatroy ps 2

Rekomendowane odpowiedzi

reed~XP > w NASA to używają takich trupów, że łeb boli :) Ale trzymają je dlatego, że z nowymi są problemy - swoje kompy znają dosłownie na wylot, wiedzą z czym sobie dają rade i z czym mogą nawalić - dzięki temu gościom w wachadłowcach nie pokaże sie BSOD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed~XP > w NASA to używają takich trupów, że łeb boli :) Ale trzymają je dlatego, że z nowymi są problemy - swoje kompy znają dosłownie na wylot, wiedzą z czym sobie dają rade i z czym mogą nawalić - dzięki temu gościom w wachadłowcach nie pokaże sie BSOD :)

Gdzies czytalem ze na wahadlowcach i stacjach kosmicznych sie nie uzywa prockow lepszych niz 486. Dzieje sie tak glownie z 2 przyczyn:

a) wysoki pobor pradu

B) procki o wiekszym upakowaniu tranzystorow sa bardzo podante na promieniowanie kosmiczne przenikajace zewszad i taki np P4 psuje sie w kosmosie po paru dniach/tygodniach - poporstu promieniowanie kaszani mu jego wewnetrza bardzo skomplikowana strukture.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wachadłowcach montuje sie 5 połączonych ze sobą komputerów, ale jak są zbudowane to już nie mam pewności - mam gdzieś manual space shuttle w pdfie, ale kurcze dawno nie zaglądałem :) tam jest raczej tylko opis przełączników itd. Wszystkie elementy elektroniczne ekranowane są przed promieniowaniem specjalnymi materiałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wachadłowcach montuje sie 5 połączonych ze sobą komputerów, ale jak są zbudowane to już nie mam pewności - mam gdzieś manual space shuttle w pdfie, ale kurcze dawno nie zaglądałem :) tam jest raczej tylko opis przełączników itd. Wszystkie elementy elektroniczne ekranowane są przed promieniowaniem specjalnymi materiałami.

Pewnie tworza jakis maly klaster - lacza moc obliczeniowa paru 486 i maja wydajnosc PIII :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klastra to prawda ale nie dla wydajności tylko dla pewności obliczeń.

łączy się kilka i jeden główny który wybiera wynik obliczeń podany przez większość. Co do promieniowania to prawda ale nie ma jako takich skutecznych metod ochrony bo pr. kosmiczne ma tak krótką falę że mozna je wyłapać do piero na ścianie ołowiu kilku metrowej grubości. Pisze z pamieci fize miałem dawno więc mołem coś zapomnieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed~XP > w NASA to używają takich trupów, że łeb boli :) Ale trzymają je dlatego, że z nowymi są problemy - swoje kompy znają dosłownie na wylot, wiedzą z czym sobie dają rade i z czym mogą nawalić - dzięki temu gościom w wachadłowcach nie pokaże sie BSOD :)

W stacjach naziemnych NASA uzywaja troopkow ??? 8O

bez przesady :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...