Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do was: po co wam to dvd-ram? moze o czyms nie wiem ale dlaczego ten format jest tak wazny dla was?

Wakaż mi osbe która napisala ze jej DVD-RAM potrzebny <_< Co prawda to prawda, nie ma co płacic kaski za technologie których i tak sie nigdy nie uzyje - ja napewno z DVD-RAM nie mam zamiaru nigdy korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest to az takie wazne, aczkolwiek mala rzecz a cieszy.

 

DVD-RAM to płyta optyczna o dużej pojemności, pomyślana jako następca dyskietki, umożliwiająca zapis, odczyt i kasowanie danych oraz uruchamianie programów.

Jesli zwykla RW moge nagrac okolo 1 000 razy, to DVD-RAM 100 000 razy.

Jak juz pisalem nagrywanie DVD-RAMów nie jest wielkim priorytetem ale miloby bylo jakby nagrywarka to potrafila. Mam nadzieje, ze chociaz odczytywac bedzie takie plyty :) Az musze sie dowiedziec :D

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sprawdzales poproawnosc po nagraniu? jakim narzedziem/programem?

Nie poprawnosc w sensie logiczny (nie uzywalem do tego programow), ale poprostu zrobilem obraz plyty na dysk - skopiowal sie bez zarzutow. Nie chce mi sie rozwodzic na ten temat - zaznaczylem tylko fakt, ze wypalilem esperanze 8x z predkoscia 12x - tyle.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakaż mi osbe która napisala ze jej DVD-RAM potrzebny <_< Co prawda to prawda, nie ma co płacic kaski za technologie których i tak sie nigdy nie uzyje - ja napewno z DVD-RAM nie mam zamiaru nigdy korzystać.

a ja korzystam, dlatego kupilem taką a nie inną:) fakt to było rok temu prawie:) no ale obsługa jest z czego rad jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem odpowiedz na maila ze sklepu znak.pl Pytanie brzmialo czy i kiedy pojawi sie u nichh w sklepie BenQ DW1650.

Odpowiedz:

jezeli pojawi sie tylko o dystrybutorów Benq to u nas beda nastepnego dnia

 

Brzmi obiecujaco nieprawdaz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak chyba się decyduje na 1640. Sprzęt sprawdzony, tani, kupując nówke ze sklepu nie trzeba już robić aktualizacji biosu. Zabawa z biosami w 1650 mnie jakos nie rajcuje, jakby mnie to bawiło to bym kupił Liteon-a. Pozatym znając polskich dostawców to pewnie 1650 bedzie w sklepach od ręki w połowie lutego a czekać mi się nie chce, cena też pewnie będzie wyższa niz obiecywane 199zł. Do tego nic się nie polepszylo a wręcz zapis DVD-R jest gorszy niz wcześniej.

 

1650 kupie tylko wtedy jak nie dostane 1640

 

Pozatym jak dalej bede czekał to już mnie kur*** weżmie od czytania tych testów

 

a co myslicie o tej ,nigdzie nie moge znależc o niej opinii. A taniutka jest i obsługuje wszystko

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=LITEON+165P6S+O+W

 

sentyment do tej marki mam

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po teście można powiedzieć dwie rzeczy:

- poprawili dzialanie napędu z płytami Audio

- podnieśli poprzeczke jeśli chodzi o czytanie zabezpieczonych płyt

 

O ile w tym pierwszym przypadku według mnie to możabyłoby to osiągnąć na 1640 przez poprawę Bios'u (i pewnie może się tak stać z nowym biosem) o tyle w drugim przypadku to według mnie kwestia biosu aroaz laser i nie bardzo do poprawienia. Moge sie jednak mylic - niech mnie ktoś poprawi.

 

Reszta testów według mnie jest porównywalna i różnice mieszczą się w granicach błędu statystycznego.

Edytowane przez Vadeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA-4166B sam juz nie wiem co mam sadzic na temat tego napedu. jakos dziwnie jest traktowany po macoszemu jak jakis zly produkt koncernu LG. wszedzie pisze sie albo o modelu wczesniejszym 4163b albo o 4167b lub 4168b. nawet na stronie LG nie ma plikow z biosem. chcialbym przeczytac jakas recenzje/test/porownie o tym drivie. czy to jest jakis kolejny zlom z nowszym biosem czy nowy produkt majacy sprostac nowym wymogom "wypalania".

 

i do jasnej ciasne jak to jest: 4167b to model nizej 4166b? czy odwrotnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testa http://cdrlab.pl/article_wstep_2395.html

 

Model 4167b to model wyżej jak wskazuje na to liczba

no fajnie ale test tyczy sie modelu 4167b. czy mam go potraktowac jako test 4166b? mimo iz ma wyzszy numerek to niema LS.

raczej wydaje mi sie ze to inne napendy i nalezy traktowac je osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ale test tyczy sie modelu 4167b. czy mam go potraktowac jako test 4166b? mimo iz ma wyzszy numerek to niema LS.

raczej wydaje mi sie ze to inne napendy i nalezy traktowac je osobno

Mam wrażenie, że ostatnimi czasy LG wypuszcza dwa modele nagrywarek równocześnie jeden model z LS a drugi bez.

Tak w każdym razie było ostatnio. Samym symbolem nie ma się co sugerować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupilem Benq-a 1640 za 159zł w Krakowie i jestem mega fajnie zadowolony. Nagrywarka chodzi tak cicho że nawet jej nie słychać, do tego zapisałem jakieś płytki taniocha (Benq, Vakoss, Extreme, Prinko, TDK różnego rodzaju + i - i wszystkie testy wychodzą po 97 lub 95%. Wszystko na standardowym biosie BSMB nawet nie wiem czy jest sens zmieniać na inny, bo na tym dobrze pali, przynajmniej mi taki poziom wystarczy. Nie instalowałem tez Qsite bo do OEM-a go nie dostałem ale pewnie jak będzie troche czasu to ściągne i w tym programie troche się pobawie.

 

Ogólnie jestem zadowolony właśnie tego chciałem. Chodziło mi o to zeby kupic nagrywarke, podpiąc i ma nagrywać na wszystkim co najtansze i robic to dobrze. Dlaczego taki tok myslenia. Na Verbatimie za 3,50zł to nawet najgorszy napęd dobrze nagra, cała klasa napędu wychodzi przy tanich nosnikach. Nawet nie instalowałem nero dodanego do napędu, wszystko śmiga na starym 6.6.0.13

 

----- polecam nagrywareczke :D :D

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka, BenQ 1640 czy NEC 4550, bo musze szybko podjac decyzje. Nie bede czekal na BenQ 1650 bo i tak z testow wyszlo ze duzych roznic nie ma w poronaniu z 1640, tylko lepiej radzi sobie z zabezpieczeniami.

Witam. Od 3 tygodni posiadam NECa jak w podpisie, tez mialem taki dylemat, co wybrac no i wg mnie wybralem bardzo dobrze :) Nagrywareczka pali az milo zero problemow z plytkami "+" i "-" cd tez nagrywa bezproblemowo, rowniez odczyt nienagannny nawet dosyc niezle porysowanych kilkuletnich plyt :) Polecam NECa bo to bardzo dobry wybor (na allegro kosztowal mnie 181 PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawila sie przed godzina 13 aukcja z BenQ DW1650.

40 sztuk nagrywarek po 182 zl . Czarne OEMy

 

Link:

http://allegro.pl/show_item.php?item=81230135

=> ralph

Czyli wszystko się zgadza. Gość pisze, że będzie rozsyłał dopiero (nomen omen) w piątek trzynastego czyli na bank ich nie ma. Jutro powinna się pojawić też w sklepach (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...