Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

przydała by się jakaś porada jak zrobić flash z V9999LE do GT ! szczegulnie jakim programem zamienic te biosy ! :) pozdrawiam.

1320015[/snapback]

Też jestem za taką poradą.Więc jak ktoś już to zrobił,to niech opisze krok po kroku. Mam jeszcze pytanie jakie temperatury są graniczne lecz jeszcze dopuszczalne dla procesora i pamięci dla naszego asusa v9999le ?Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym biosem i flashem to jest trochę zabawy

 

ja to zrobiłem tak program to NVIDIA Flash ROM utility 4.46 - for GF 6800

robisz dyskietke bootowalną i kopjujesz na ten program jak już załadujesz dosa /nie koniecznie z dyskietki ja to robiłem z bootowalnej płytki Win ME/

wpisujesz komendy:

nvflash -b nazwa_pliku.rom

nvflash -r

nvflash -6 -5 nazwa_pliku.rom

 

a więc tak:

nvflash -b nazwa_pliku.rom - ta komenda zapisze aktualny bios twojej karty do pliku *.rom o nazwie jaką wpiszesz

nvflash -r - ta komenda usuwa zabezpieczenie epromu

nvflash -6 -5 nazwa_pliku.rom - tą komendą flasciach!esz bios, komendy -6 i -5 sprawiają iż flash nie zostanie przerwany z braku zgodności ID karty /dzięki temu mozesz wgrać bios od GT lub innego producenta/ nazwa_pliku.rom to nazwa pliku z biosem których chcesz aby program wgrał do karty.

 

pełen spis komend uzyskasz poleceniem "nvflash -h" lub "nvflash --help" lub "nvflash -?"

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki HELP!!!

 

Nie wiem co się stało, ale tak wygląda ustawienie AGP w Windzie... Wcześniej na GF4Ti było ok, a teraz...

Dołączona grafika

 

Co ma wywalić i zainstalować One More Time, żeby naprawić???

 

 

P.S. Nauczcie mnie robić miniatury :D

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzalencja!

Ktos moze bawil sie flashowaniem GT 256MB na Ultra? Z ciekawosci sie pytam jak tam napiecia wygladaja, bo standard jest u mnie na GT 1,47, no i ogolnie jak wrazenia z jazdy i dalszy o/c.

Czólko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzalencja!

Ktos moze bawil sie flashowaniem GT 256MB na Ultra? Z ciekawosci sie pytam jak tam napiecia wygladaja, bo standard jest u mnie na GT 1,47, no i ogolnie jak wrazenia z jazdy i dalszy o/c.

Czólko

1321492[/snapback]

Witam

Ja na swoim GT 256MB vcore mam 1,48.

Bez artów osiągnąłem 435/1220.

 

Dobre pytanie, jak ktos flashował wersje 256MB z GT @ Ultra to niech napisze rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirotaro nie przejmuj się wszystko z AGP masz ok, na fxach i kartach z serii 6 tak to wałaśnie wyglada, nie wiem czemu i czy w sumie tak opwinno być ale testowałem mnóstwo sterowników patchy itp i to jeszcze jak miałem fx5900xt i teraz jak mam 6800 i powiem ze zawsze tak to wygląda zaś na wyniki i osiągi karty jakoś nie wpływa więc chyba jest ok:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzis zakupilem sobie bude Chiefa ( 1311935[/snapback]

Odnosnie tego... zainstalowalem nowe stery 71.84 i temperatura wg SD podskoczyla do 81/46 idle! Moze czujnik jest walniety, albo cos z tymi sterami i SD zle odczytuje temperatury (SD 4.54). Jak zainstalowac nowsza wersje SD bo za kazdym razem wywala ze nie wykrywa karty Asusa :s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.niedawno odebralem z serwisu mojego asuska noi od razu system nowy,wszystkie stey i na koniec stery od grafy wgralem 71,90+asus enhanced driver 1,15+SD 4,60...i mam teaki porblem gdy wiatrak mam ustawiony na max. to mam temperature rdzenia 57-58*C(idle) a jak witrak puszcze na min.obrotow to temp od razu skaka do 68-70*C(nadal idle) wydaje mi sie ze to sa chyba za duze temp. patrzac na to ze to ze mam 3 wiatraki w budzie...aha dla porownania wczesnije na sterach 66,81 mialem temp. 50-52*C(idle) przy min.obritach wiatraka....nie wiem co jest grane...pomozcie...a propo i tak zastanawiam sie nad zalozneiem nowego chlodzonka tylko nie wiem co NV5 nie chce bo sa jakies problemy z zalozeniem moze mi cos polecicie?? moze tego nowego zalmana 7000Cu...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.niedawno odebralem z serwisu mojego asuska noi od razu system nowy,wszystkie stey i na koniec stery od grafy wgralem 71,90+asus enhanced driver 1,15+SD 4,60...i mam teaki porblem gdy wiatrak mam ustawiony na max. to mam temperature rdzenia 57-58*C(idle) a jak witrak puszcze na min.obrotow to temp od razu skaka do 68-70*C(nadal idle) wydaje mi sie ze to sa chyba za duze temp. patrzac na to ze to ze mam 3 wiatraki w budzie...aha dla porownania wczesnije na sterach 66,81 mialem temp. 50-52*C(idle) przy min.obritach wiatraka....nie wiem co jest grane...pomozcie...a propo i tak zastanawiam sie nad zalozneiem nowego chlodzonka tylko nie wiem co NV5 nie chce bo sa jakies problemy z zalozeniem moze mi cos polecicie?? moze tego nowego zalmana 7000Cu...??

1323914[/snapback]

z tymi temperaturami to rzeczywiscie jest kwestia sterownikow. na wszystkich sterach 71.xx temperatura jest o okolo 10 stopni wyzsza. czytalem o tym na kilku zagranicznych forach. nie jest to podobno tylko zmiana tego co jest napisane w smartdoc ale realny wzrost temperatury... spece z nvidi maja to naprawic w jednej z nadchodzacych wersji sterownikow a na razie pozostaje jedynie czekac i nie forsowac karty lub wrocic do sterow 66.93 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam możliwość sprzedaży mojego Radosława 9800SE@PRO POWERCOLORA, który modował się bez problemu za około 700 zł, czyli w sumie sporo. Dziś przeglądałem sobie cenniki i znalazłęm BARDZO CIEKAWĄ ofertę:

W jednym ze sklepów w Wawie jest możliwość kupna karty ASUS GF 6800LE DVI TV V9999LE/TD/128M/A za 799zł :blink: Czy może to być jakiś wałek, albo coś :?: Bo cena naprawde bardzo niska. No chyba że zostały one dokładnie przebrane i już tych @16/6 nie ma. Pomóżcie mi bo klient ucieknie :D

PODRO

 

Powiedzcie jakie będę mieć mniej/więcej osiągi na qmpie:

Pentium 4 Prescott 3,00 GHz HT + Pentagram 120CU

IC7-G ( bios 2,8 )

2x256 TwinMOS TWISTER 3500 CL2.0

 

I jeszcze jedno pytanko:

Czy temperatura w środku budy ostro wzrośnie, bo już z Radowsławem bywa czasem ostro :D ??

I jaka jest mniej/więcej szansa na odblokowanie na pełnowartościowego GT (potoki itp)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam możliwość sprzedaży mojego Radosława 9800SE@PRO POWERCOLORA, który modował się bez problemu za około 700 zł, czyli w sumie sporo. Dziś przeglądałem sobie cenniki i znalazłęm BARDZO CIEKAWĄ ofertę:

W jednym ze sklepów w Wawie jest możliwość kupna karty ASUS GF 6800LE DVI TV V9999LE/TD/128M/A za 799zł  :blink: Czy może to być jakiś wałek, albo coś :?: Bo cena naprawde bardzo niska. No chyba że zostały one dokładnie przebrane i już tych @16/6 nie ma. Pomóżcie mi bo klient ucieknie :D

PODRO

 

Powiedzcie jakie będę mieć mniej/więcej osiągi na qmpie:

Pentium 4 Prescott 3,00 GHz HT + Pentagram 120CU

IC7-G ( bios 2,8 )

2x256 TwinMOS TWISTER 3500 CL2.0

 

I jeszcze jedno pytanko:

Czy temperatura w środku budy ostro wzrośnie, bo już z Radowsławem bywa czasem ostro :D ??

I jaka jest mniej/więcej szansa na odblokowanie na pełnowartościowego GT (potoki itp)??

1325030[/snapback]

Ja jestem w identycznej sytuacji, tyle, że ten sklep znalazłem jeszcze wczoraj :D Obawiam się, że jak już dojdzie do realizacji zamówienia, to usłyszę "przepraszamy, ale nie mamy na chwilę obecną tych kart" a jak się pojawią (i czy w ogóle), to cena pójdzie w górę. Wysłałem do nich maila w tej sprawie, zobaczymy, w poniedziałek pewnie odpowiedzą.

Też się zastanawiam, jak to jest z obecnie sprzedawanymi LE. Na którymś z forów znalazłem dość nowe (20luty 2005) posty na temat tych kart pisane przez świeżych użytkowników, którzy dopiero co je nabyli i zostawały 8/5 albo 8/4 :mur: To się nie godzi -> 6600GT ciutkę taniej można dostać i tak podkręcić, że łeb urywa :) Jak wiemy, wcześniejsi userzy (2004 i początek 2005) raczej odblokowywali swoje karcioszki.

Czy ktoś z was, kto pracuje w sklepie/hurtowni/serwisie lub miał/ma styczność mógłby coś powiedzieć o nowych/obecnie sprzedawanych LE pod względem modowalności?? Nie pytam o podkręcalność, bo to i tak zależy od napięcia.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie watpliwosci o 6800le

Kupilem taka karte w tym tygodniu za 844 w www.jes.com.pl Pamieci niestety 2.8 ale nie wiem czy sa le z 2.2. Poprzednio mialem 5900xt asusa. Plyta asusa a7v333 AGP 4x i zasilacz zwykly 350W. Pamieci 333 zasyfiony WinXP stery 66.72.

 

Po wlozeniu karty i uruchomieniu dema nature z 3dm03 szok wolniejsza od 5900. Po potraktowaniu RTunerem odblokowalem wszystko 16p i 6v. Na razie podkrecalem stabilnie do 380/825

 

Wyniki w 3dMarkach przy 16p 6v

 

300/700 03:8457 05:3245

350/800 03:9555

380/825 03:10056 05:3856

 

Spostrzezenia:

W 3dm03 po podkreceniu rdzenia do 350 i zapetleniu Fill Rate zwisy. Czemu??

W 3dm05 zablokowana niepodkercona w 3 demie na skalach kilka migajacych textur. Gdy puszcze 1 demo w loopie od 2 przejscia wolniej o 30%??

Man of valor: Wreszcie da sie grac

Moh Pa: Cudownie

Far Cry: Czasami cos mignie w oddali przy uzyciu lornetki AAx2 Anizo4x

CoD UO: Tragedia :) Engine do [gluteus maximus]

FlatOut:Cudownie z AAx2 Anizox4

 

Podsumowujac pierwszy raz jestem w pelni zadowolony po zakupie nowej karty. Wszystko smiga, ogromny zapas mocy. Nie spodziewalem sie 10000 na moim starym systemie bez dual channel. Stosunek jakosci do ceny MAXYMALNY. Dobrze ze nie kupilem 6600GT

 

ps Czy po nieudanym odblokowaniu potokow pojawiaja sie jakies komunikaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nieudanym odblokowaniu pojawiają się artefakty:/

 

a co do pamieci to oczywiście ze są le z pamięciami 2.2, a te twoje 2.8 to też jakieś szemrane bo 825 na 2.8 to duuuuuużo!

 

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... COD:UO chodzi przywoicie na moim radq. Ale ta gra i tak mnie nie kręci. Zresztą, jeśli wymienię grafikę to raczej dla samej świadomości, że będę miał w miarę aktualny sprzęt. Może czasem zagierczę albo zapuszczę coś nowego, żeby pooglądać ładną grafikę. Jedyny poważny argument przemawiający za wymianą to średnia jakość obrazu 2D w 1280@75Hz na radeonie w przeciwieństwie (mam nadzieję) do Asusa LE. Ot i tyle. :mellow:

 

P.S. Jeśli ktoś uważa, że popełniłbym w ten sposób błąd (jednak te 350zł szkoda wywalać na kompa), to proszę o wpis, najlepiej z jakimś drobnym uzasadnieniem.

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... COD:UO chodzi przywoicie na moim radq. Ale ta gra i tak mnie nie kręci. Zresztą, jeśli wymienię grafikę to raczej dla samej świadomości, że będę miał w miarę aktualny sprzęt. Może czasem zagierczę albo zapuszczę coś nowego, żeby pooglądać ładną grafikę. Jedyny poważny argument przemawiający za wymianą to średnia jakość obrazu 2D w 1280@75Hz na radeonie w przeciwieństwie (mam nadzieję) do Asusa LE. Ot i tyle.  :mellow:

 

P.S. Jeśli ktoś uważa, że popełniłbym w ten sposób błąd (jednak te 350zł szkoda wywalać na kompa), to proszę o wpis, najlepiej z jakimś drobnym uzasadnieniem.

1326831[/snapback]

Hmmm... ja w sumie na mojego Radzia także nie narzekam :) Wczoraj porobiłem testy i myśle że jest nie najgorzej:

3D Mark 2k1: 19 574

3D Mark 2k3: 6 147

3D Mark 2k5: 2 463

Tzn jeszcze timingów nie wrzucałem "lepszych" i nic nie było kręcone w nim :) I w sumie się zastanawiam nad przesiadką :unsure: W sumie czy się będzie opłacało to tylko zależy od tego czy rzeczywiście ten sklep będzie mieć po te 799 zł czy też nie <_< Miejmy nadzieje, że tak i że nie są to karty już przebrane. Dziś albo zadzownie, albo się przejade (na drugi koniec Wawy :/ ) i powiem co i jak tam mają :D POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A wydawałoby się że to forum o Asusie V9999 GT,GE,LE....

1327278[/snapback]

No a niby o czym jak nie o tych kartach :) Po prostu porównania i chęć zobaczenia jakie będą kożyści z przesiadki :D

 

---> Piaskon

Zaraz będę dzwonił i się dowiem co i jak :)

 

EDIT:

Co do samych kart to nie wiedzą czy się modują, choć można przypuszczać, że je przebierają :/ Niestety mają narazie na stanie jeszcze jedną sztukę i ja bym się na nią nie łasił :D A jeśli chodzi o dostawy to mówi, że ASUS robi co 2 tygodnie i że na pewno niedługo będą. POZDRO :)

Edytowane przez Laik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny za te 799zł to nie jest jakaś straszna okazja. Tu http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...katid=5&grupa=9 macie po 835. Sam się cały czas zastanawiam nad kupnem takiego 6800LE ale boję się, że za taką kasę to są poprzebierane te karty :(.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny za te 799zł to nie jest jakaś straszna okazja. Tu 1327803[/snapback]

Też to widziałem. W sumie dlatego się zastanawiam :/ Znalazłem dziś inny sklepik i tak samo mi puszczą karte po 799 zł a to dlatego że pokazałem im tamtą ofertę :) Tzn to znajomy sklepik i powiedzieli, że jeśli się nie zmoduje to oddadzą $$$ :) Tzn szkoda bo została im jedna sztuka a oni to raczej są ciemni jeśli chodzi o przerabianie i nawet nie wiedzą co i jak i powiedzieli że będą trzymać 4 me :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz super jak ci powiedzieli że ci kaskę oddadzą jak się nie zmoduje.U mnie w mieście najtańszy 6800LE kosztuje 925zł i nikt nie daje mi takich gwarancji.Zostaje zakup przez neta. :(

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ten smart doktur jest do d..pogram pol godzinki i zaraz mi wiatrak wyje bo sie doktorek resetuje..a jak chce wgrac nowsza wersje niz 4.55 to wyskakuje ze nie ta karta..ale chlopaki sie wykazaly..ja tak dla przypomnienia bo juz nie raz i nie ja tylko o tym pisalem..jak cos ulegnie poprawie to dajcie znac..uciazliwe i wkurzajace to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykręcił więcej z le niż ja?? Jak tak to jakim sposobem bo ja wgrałem do niej bios od gt i napięcie na rdzeniu wzrosło na 1,35.Pamiątki bym dalej kręcił ale w PowerStripie skończyła się skala :( Ktoś wie jak zwiększyć częst. pamięci powyżej 931?? Programy inne od PowerStripa nie przechodzą jakiegoś badziewnego testu.Na takich ustawieniach jakie mam nie ma żadnych artefaktów nawet po 10h ciągłego testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami co do 6800 LE Asusa...

Nie tak dawno zakupiłem za 850 zł tę włąśnie karte i muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak świetnego i trafionego produktu.

Karta działa bezproblemowo na 16p 6v oraz 375/854 bez żadnych artefaktów!!

Katowałem ją blisko 11 godzin najróżniejszymi benchmarkami , grami itd.Wszystko chodzi cycuś glancuś.

Mój sprzęt:

"Bartek" 2500+@3500+(2333mhz) , 512 ddr 400 Kingston , Płyta główna ECS N2U400-A (nforce 2) o dziwo bardzo stabilna :wink: , zasilacz 550 Tracer :)

Win xp pro , z ss2, Detonatory 66.72 (najleprze moim skromnym zdaniem ).

Oto garśc wyników:

Testy zostały wykonane przy 16p 6v i 375/854

3dmark 2001 =17975

3dmark 2003 =10776

 

Jako że jestem początkującym overclockerem mam pytanie do tych zaawansowanych... A mianowicie czy wgranie biosa od 6800 GT może mieć jakieś negatywne następstwa (chodzi mi o trwałe uszkodzenie karty). Jakie biosy polecacie i jakie chłodzenie bo jak mniemam będzie potrzebna zmiana...

 

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez abe122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami co do 6800 LE Asusa...

Nie tak dawno zakupiłem za 850 zł tę włąśnie karte i muszę przyznać że nie spodziewałem się aż tak świetnego i trafionego produktu.

Karta działa bezproblemowo na 16p 6v  oraz 375/854 bez żadnych artefaktów!!

Katowałem ją blisko 11 godzin najróżniejszymi benchmarkami , grami itd.Wszystko chodzi cycuś glancuś.

Mój sprzęt:

"Bartek" 2500+@3500+(2333mhz) , 512 ddr 400 Kingston , Płyta główna ECS N2U400-A (nforce 2) o dziwo bardzo stabilna  :wink:  , zasilacz 550 Tracer  :)

Win xp pro , z ss2, Detonatory 66.72 (najleprze moim skromnym zdaniem ).

Oto garśc wyników:

Testy zostały wykonane przy 16p 6v i 375/854

3dmark 2001 =17975

3dmark 2003 =10776

 

Jako że jestem początkującym overclockerem mam pytanie do tych zaawansowanych... A mianowicie czy wgranie biosa od 6800 GT może mieć jakieś negatywne następstwa (chodzi mi o trwałe uszkodzenie karty). Jakie biosy polecacie i jakie chłodzenie bo jak mniemam będzie potrzebna zmiana...

 

Pozdrawiam wszystkich

1330348[/snapback]

A gdzie kupiłeś kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...