Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taki jak podstawowe chłodzenie na GT, ale trochę cichszy. Co do podkręcania, to jeśli Twoim wrogiem była temperatura to i owszem, ale jeśli z temperaturą nie miałeś problemów to podkręcisz tyle ile możesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wyskocze z takim pytankiem czy są wogóle pamięci 2.5ns hynixa na 6800LE?? Ja takie mam mieć.

 

 

A i czy opłaca się zmieniac chłodzenie z 6800LE Asusa na VF700 albo na jakiegoś Silicera 5 lub 4 nie wiem jaki pasuje ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadacze pełnego GT.Czy zaglądał ktos pod cooler karty?Ostatnio przeglądałem cenniki kart klasy GT ze specyfikacjami.Sporo kart [full GT]ma pamięci 1,6ns.Do tej pory uwazałem ze tylko 2,0ns na GT,a 1,6 czasem 2,0 na ultra,ale np moja karta bez zadnych specjalnych zabiegów osiąga 1245mhz czyli nieźle.Moze znacie odpowiedź na to pytanie?

P.S.-Jak robicie testy,to ustawienie karty ma być takie jak po wgraniu sterownika?Tzn Jakosc,czy moze kompromis jakosc-wydajnosc?

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ostatnią prasę pt."Chip-kop. test"=>Gainward PPultra/2400[400/1200]- 2505zł.......Sparkle 6800GT-1580zł[350/1000]<<=to pod AGP teraz PCI-E =>Nvidia6800GT-1700zł-350/1000] .Wsycko oczywiscie pamięci 1,6ns.

Pozatym to napewno nie wszystko.A cena asusa jest podobna do sparkle,więc moze jaks miła niespodzianka.

Edytowane przez Jedrek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja założyłem NV5 na 6800LE ASUS'a, wiąże sie to tylko z przeróbką molex'a na takiego który mniej więcej jest zagięty w połowie - wystarczy nożyk lub brzeszczocik, silikon i przedłużka molex'owa i wystarczy :-P

No i do wtyczki podpiąć 3-pin'ową wtyczke z wentyla (kabelki z 3-pin wkładasz w odpowiednie wej. na wtyczce z NV5) i już.

Na NV5 są tylko dwa kabelki (brak żółtego) więc i tak byś nie regulował obr. - żadna strata. A za to masz ciche i wydajne chłodzonko. I jest sporo tańsze od Zalman'a

 

Aha a co do pamięci to co jest na nich napisane wcale nie musi sie pokrywać z tym jak jest naprawde. Ja na moim asusie mam chyba Hynix'y ale 2.8 a kręcą sie tak jak mam w podpisie B)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grag 1 odezwij sie do mnie na gg 5741851 Mam pare pytanek nieoficjalnych co do tego 6800LE.

 

 

A oficjalne to co do tych pamięci. Na obudowie pisze 2.5ns a jak to sprawdzić to nie wiem ;( Może ktoś z was wie?? THX za pomoc.

 

 

A co do ceny to VF700AlCu można juz kupic za 89zł. To cenowo jest zbliżone do silicera 5 :lol: Tylko tu chodzi które wydajniejsze. I chodzi też o to czy standardowe chłodzenie nie wystarczy aby sobie podkręcić jeszcze troszkę grafikę ;)

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem mobo i procka jak w podpisie i po pierwszych testach w 3dm'05 3978pkt bez o/c.. wydaje mi sie ze troche przymalo, w dodatku sys czesto sie resetuje (w sumie tylko raz przeszedl calego Marka) i teraz nie wiem co jest przyczyna.

Czytalem cos ze te pamieci specjalne nie sa (chodza na cl2.5 8-3-3), czyzby to one byly takie kiepskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stronki http://www.mvktech.net ściągnij nvflash 5.13 . Pod DOSem za pomocą dystkietki startowej.

Komendą nvflash -b nazwa.rom zapiszesz sobie swój BIOS na dyskietkę.

 

Na tamtej stronie znajdują się róznież BIOSy między innymi do kart ASUS 6800LE

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar zakupić asusa 6800le i zalezy mi jak wiadomo na pamieciach najlepiej 2.2ns i tu prośba

1. jeśli ktos ma takie pamieci na karcie to niech poda mi oznaczenia z łaski swojej nieważne czy to hynix czy cuś innego. A tak btw. czy pod ten wentyl a modelu V9999le da sie jakos zaglądnać żeby zobaczyć oznaczenia bo wątpie żeby w sklepie pozwolili mi go zdjąć.

2. Czy pamiątki w tych asusach są ddr czy ddr3 ? czy to siakoś zależy od modelu ?

 

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich v9999le sa zwykłe DDR /GDDR/

nie wiem jakie jest oznaczenie dokładne moich pamięci bo siedza na nich radiatorki ale wiem ze to Hynixy i mają oznaczenie AF-22 czyli są 2,2 ns. Ale ja bym się tym za bardzo nie sugerował, są ludzie co mają pamiątki na ktorych pisze 2,8 ns a ciągną na nich więcej niz ci z 2,2ns;)

jeśli chcesz zaglądać pod wentyla zeby zlookać pamięci to spoko ten wentyl ich nie zasłania i wszystko piknie widać:)

 

 

A co do chłodzenia to mój v9999le chyba tylko ze dwa dni jechał na standartowym, potem zmieniłem na VF700Cu i jestem bardzo zadowolony, spadły temperaturki, można było wiecej wykręcić rdzeń i pamiątki, no i jest ciszej. Jednak to chłodzonko ma jedną jak dla mnie poważną wade wynikającą z jego konstrukcji. otóż po jakimś czasie użytkowania /u mnie to było około 3 miesięcy/ zauważyłem ze zaczęły rosnąć temperaturki na rdzeniu, kiedys wynosiły one 43-45*C a teraz 50-52*C, przyjrzałem się całemu chłodzonku i moją uwage zwrócił niezły dywanik kurzu który utworzył się na radiatorze pod wentylem. po jego usunięciu temperaturki wróciły do normy. tak więc wszyscy posiadacze VF700 uważajcie na kurz!

Edytowane przez andy71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oks, dzieki, pozostaje tylko upolować 9800le z pamieciami 2.2ns. Słyszałem że różnica pomiędzy 12 a 16-ma potokami na le jest praktycznie niewidoczna bo karta ma zbyt niskie zegary żeby sobie z tymi 16-ma poradzić, ciekawe czy kręcenie pamieci cos pomaga czy tylko oc GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oks, dzieki, pozostaje tylko upolować 9800le z pamieciami 2.2ns.

1436841[/snapback]

Wow dobry jesteś. Jak upolujesz 9800Le z pamięciami 2.2ns to zagadaj do mnie też taka chce :-P :D :razz: :lol:

 

 

Co do tego. To rzeczywiście nie ma co sie sugerować napisami na pamięciach. Koleg testował 2 Asusy 6800LE. Jeden z 2,2ns a drugi z opisu na pamięciach wychodzi na 2.5ns ale pewnie to 2.8ns. I ten 2.8ns lepiej działał niż ten 2.2ns lepiej sie podkręcał. Bo na pamięciach do 875 gdzie ten z lepszymi pamięciami czyli 2.2ns podkręcał się na marne 800. Więc moim zdaniem nie ma co się sugerować. Najlepiej wybrać sobie z 2-3 modeli i wtedy być zadowolonym z życia.

 

 

Pozdarawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu problem

asus 6800le

zmienilem sterowniki na omegi 16693 i dalej dzieje mi sie to samo tzn.

w windowsie mam ustawiona rozdzielczosc 1280x1024 i gdy

chce uruchomic jakas gre ktora np intro ma w rozdzielczosci 1024x768 to

minimalizuje mi sie do paska i juz nie da sie jej przywrocic

czy to moze byc win monitora??? lcd e-yama 17jn-s

nie wiem co robic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

i jeszcze jedno czemu jak daje na wieksze taktowanie

tj. 376/876 (teraz mam 375/875) to zglasza mi komunikat ze

nie da sie bo mozna popsuc karte i zeby zmniejszyc???

program riva tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pffffff

Słyszałem że różnica pomiędzy 12 a 16-ma potokami na le jest praktycznie niewidoczna bo karta ma zbyt niskie zegary żeby sobie z tymi 16-ma poradzić,

nie no chciałem przejść obojetnie ale nie moge:/ co to znaczy ze ma za słabe zegary aby sobie z nimi poradzić? tzn według twojego toku rozumowania to karty które mają po 500Mhz na rdzeniu mogą sobie radzić z 16 potokami? 12 a 16 to cztery potoki różnicy przy 300MHz na rdzeniu to daje 1200 MTekseli/sek czyli tyle co miałem na całym radku 9500 /w końcu 4 potoki/ no i te 300MHz zawsze mozesz podnieść np do 400MHz

 

heh moze źle zrozumiałem, to mnie poprawcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podkrecielm V9999GT na 400/840 no i co zauwaznam ze sie czasem giera przytnie np CS:s jak wlaczam latarke to sie prztnie ale tylko za pierwszym odpaleniem . pozatym IE mi sie wywala jak wlacze stream WMV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u się mam cos takiego w powerstrip-81A31043h-A1.bossNY nieźle nawet kręci ta twoja karta,zwłaszcza rdzen.Ja bym poprosił o info,jesli ktos ma szybsze pamięci na pełnym GT jak 2.0ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są inne rewizje niż A1? ktoś już o to kiedyś pytał nie pamietam czy w tym wątku ale pamiętam ze też szukałem info na ten temat i nic nie znalazłem oprócz A1, może od tego czasu cos sie zmieniło, tak czy siak ja mam A1:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...